Skocz do zawartości

Scrapebox v 1.0 - 2.0


artur_waw

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego dla zapytania dla SB

inurl:"com_fireboard" intext:"Powered by FireBoard"

wyszukuje mi linki w ogóle nie związane z FireBoard'em ?

z listy 50k urli po czyszczeniu zostało 60 dobrych urli

Edytowane przez virus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tego że złe budujesz zapytania, jak już po takim znaczniku chcesz robić parsing to ma być tak

inurl:/com_fireboard intext:"Powered by FireBoard"

inurl:/index.php intext:"Powered by FireBoard"
inurl:/register intext:"Powered by FireBoard"
inurl:/Page intext:"Powered by FireBoard"

Edytowane przez MaxPan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam kilka pytań dotyczących harvestrowania. Będę wdzięczny za pomoc.

1. Zauważyłem, że SB ma problem z harvestrowaniem zapytań zawierającymi polskie znaki. Do tej pory omijałem to w ten sposób, że zastępowałem polskie znaki ich wersjami bez ogonków (ą = a). Google zwraca podobne (o ile nie te same wyniki dla obu wersji). Czy macie podobny problem? Jest na to jakaś rada?

2. footprinty z inrul, intitle wymagają dobrych proxy. Czy te z Proxymarket dadzą radę?

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdr

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez szans

jak się ma 10/20 proxy. Jednak jak jest ich więcej na koncie, to już można się pobawić z zaawansowanymi operatorami.

Jednak, aby nie być gołosłownym, poniżej zamieszczam filmik nagrany przed parodziesięcioma minutami gdzie może jakość nie jest jego największym walorem, ale to co najważniejsze widać dość dobrze:

Jak widać nie jest tak źle ;)

Nagranie pokazało jak na proxy z ProxyMarket przy 42 footprintach wyłącznie z inurl i intitle bez problemu (nie czyt. szans ;)) pobrało ponad 26 tyś. wyników.

Oczywiście footprinty można też tworzyć bez znaczników zaawansowanych typu inurl, intitle, intext, inanchor i inne. Wymaga to ciut pracy i pomysłowości, a może przede wszystkim znajomości szukanych skryptów, ale jest to jak najbardziej możliwe.

Kojotek ostatnio prowadził szkolenia z pisania footprintów, co jest o tyle dobrym pomysłem, iż wiele osób ma kłopoty ze zrozumieniem zasad tworzenia dobrego footprintu.

Zresztą generalnie na forum pojawia się dużo wypowiedzi czarno/białych (czyt. coś działa/nie działa) często niepopartych dogłębnym zbadaniem i zrozumieniem materii, której dotyczą. Szkoda, bo zanim wyrobi się na jakiś temat osąd ostateczny, warto mocno się w nim upewnić.

Pozdrawiam.

  • Like 2

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Takie pytanie, mam kilka słów kluczowych z polskimi znakami i chciałbym ich użyć w Keyword scraper.

Wklejając bezpośrednio z polskimi znakami SB nic nie znajduje ale bez polskich znaków działa jak należy.

Mój problem polega na tym kiedy ustawiam level np. 3 to te nowe znalezione słowa kluczowe znowu mają polskie znaczki i ponownie SB się zacina. Ma ktoś jakiś sposób na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności