Skocz do zawartości

Scrapebox v 1.0 - 2.0


artur_waw

Rekomendowane odpowiedzi

to kwestia ustawień proxy. jak macie zbyt długie czasy odpowiedzi, to wtedy sprawdzanie szczegółowe zawsze będzie długo trwało. Czy przy harveście ustawiasz jakieś filtry? podejrzewam, że nie... wtedy wyszukuje szybko te 64k.

Warto przy scrapeboxie zadbać o dobre i szybkie proxy: naprawdę aplikacja zupełnie inaczej wtedy pracuje.

Publicznych używam tylko do postowania. Pozostałe funkcje idą na prywatnych - i chodzi jak złoto.

dymna.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne - tylko trzeba mieć prywatne proxy - ja po prostu filtruje normalną bazę i ustawiam odpowiedni czas odpowiedzi ale i tak zawsze działa to trochę dużej niż zharvestowanie linków. Jest to dość logiczne bo jak harvestujesz to na jedno zapytanie masz 10 zharvestowanych linkow, a na site masz tylko odpowiedz dla jednej strony. Czyli na harvestowanie masz 10 razy więcej wyników !!!

Jak zamotałem to naprostuje !!!

Tylko wpolscemamymocneseo - dabl blasta

a tu: triple blasta wpolscemamymocneseo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ulega wątpliwości że prywatne proxy to świetna sprawa - ja zamiast proxy jeżeli potrzebuje szybkości łącze się vpnem do innego serwera który przepuszcza codziennie olbrzymi ruch i też załatwia mi to sprawę.

A najlepiej to odpalić parę instancji Scrape na raz - licka na to pozwala i mogę sobie harvestować 2-3 razy więcej w tym samym czasie. Proste

Tylko wpolscemamymocneseo - dabl blasta

a tu: triple blasta wpolscemamymocneseo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodawanie to akurat szybko idzie :) ( w moim przypadku nowego usera) dłużej układanie list (nie moderowane/moderowane/pagerankowanie itp).

widziałem jeden post, że ktoś się nie bawi w 'powolne dodawanie' - czyli dajecie tylko szybkie, zmiana proxy, znowu szybkie? itd?

Pozycjonowanie i tworzenie stron internetowych - urbancreative.pl, Z sukcesem szprzedaję Tynki Kabe w okolicach Grodziska Mazowieckiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno będzie działać w miare płynnie?

Tak.

Ja używam na 1MB/s :) Scrapebox komentuje szybko. Oczywiście jeżeli blogi nie są zaspamowane.

widziałem jeden post, że ktoś się nie bawi w 'powolne dodawanie' - czyli dajecie tylko szybkie, zmiana proxy, znowu szybkie? itd?

Dokładnie tak. Ale ja jeszcze robię jedną rzecz. Gromadzę sobie przez cały dzień linki do których Scrapebox nie podołał dodać komentarzu w trybie szybkim. A na drugi dzień wczytuję taką listę do SB, ustawiam na jednej kopi SB maximum connections: 1 oraz time out na 45 sekund i mam wolne dodawanie :) Jedna kopia chodzi tak przez 24h.

O7vVmZ7.gif

Punkty statlink.pl - dobra cena + gratis Skrypt i eBook, Blog SEO/SEM i Tatuaże na Dziarownia.pl (tatuaże)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee chlopaki nie przesadzajcie z ta szybkoscia. Ja mialem 2Mb i teraz sie przesialdem na 6Mb to dopiero jakos idzie te 50 watkow przy komentowaniu. Przy 640Kb/s to bedziesz musial komputer na noc zostawiac i pewno jeszcze dzien ;) Oczywiscie da sie pracowa ale nie oczekuj, ze bedzie to super szybko.

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uśredniając możesz liczyć 1mbit łącza na 10-20 wątków w SB. Można ustawić więcej, ale wtedy będziesz miał coraz więcej timeoutów (chyba, że w opcjach ustawisz czekanie na 90sekund, ale moim zdaniem to już nie jest "fast commenter").

Web Systems: strony www, ecommerce, integracje, marketing internetowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak kolega wyżej powiedział. Też jestem szczęśliwym posiadaczem SB. Dopiero od ok. 2 tygodni i chwilowo jestem na 1mb/s. Działać działa, ale bez rewelacji. Rozpędzi się dopiero po moim powrocie na uczelnię - kilka instancji i 25mb/s. Będzie się działo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak radzicie sobie z filtrowaniem nowych danych z już posiadaną bazą postawionych commentów itd.

Chodzi o to, żeby już po samych harveście porównać otrzymane wyniki z już opublikowanymi/zamieszczonymi wpisami, żeby nie tracić czasu na niepotrzebne postowanie.

Nie chodzi tutaj o proste filtrowanie dupów przez SB, ale o całkowite wyeliminowanie z listy starych postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności