Skocz do zawartości

Scrapebox v 1.0 - 2.0


artur_waw

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualizacje darmowe, soft można odpalić zarówno na serwerze jak i komputerze domowym. Wymagania? Średniej klasy komputer wystarczy. Ja na moim procku 2-rdzeniowym 1,8 z 3GB RAM korzystam od dłuższego czasu i nie narzekam. Wszystko co jest ważne pisze w tym temacie. Najlepiej przejrzyj go chociaż powierzchownie - bo bez podstawowej wiedzy o tym programie, nie warto wydawać pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś podać parę adresów wordpress, chciałbym przetestować inne narzędzie(Tua Mamma)?

litości

https://www.google.pl/search?hl=pl&safe...mp;aql=&oq=

Moim zdaniem dopóki nie nauczysz się robić tak podstawowych rzeczy jak harvest to zakup SB mija się z celem.

Web Systems: strony www, ecommerce, integracje, marketing internetowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey,

przeczytałem caaaały temat i teraz mam parę pytań, a właściwie wniosków, które chciałbym potwierdzić:

1. scrapebox potrafi automatycznie dodawać komentarze, ale jest to mało skuteczne więc lepiej harvrestować baze blogów, posortować je wg PR i zacząć normalnie ręcznie komentować w przeglądarce - prawda czy fałsz?

2. Żeby nie spamować ze swojego IP w czasie automatycznego dodawania komentarzy/harvrestowania trzeba używać proxy. Można używać publicznych ale wtedy działanie jest wolniejsze, mniej skuteczne?

3. Te wszystkie wtyczki o jakich mowa są już zainstalowane domyślnie?

4. Czy warto pisać na zachodnio-języcznych blogach komentarze w celu uzyskania linku do polskiej strony? Czy takie linki nie są podejrzane, małe warte dla polskiego googlebota?

5. W czasie harvestowania zaznacza się jakoś geolokalizację poszukiwanych blogów, czy wynika ona po prostu z języka w jakim podane jest słowo kluczowe?

6. Rozumiem że do/nofollow można sprawdzać tylko w przypadku blogów opartych na WP, reszta to rosyjska ruletka.

Edytowane przez Elias

Okolice Krakowa - zdjęcia, opisy wycieczek po Małopolsce etc.

r0qqgk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad1. To zależy jak korzystasz z SB, jeżeli potrafisz zebrać dobrą bazę to lepiej bawić się w komentowanie na AA, a komentowanie ręczne na wysokim PR to inna kwestia

Ad2. Proxy publiczne a płatne-prywatne, to jak dzień do nocy, w każdej kwestii jeśli chodzi o ten program.

Ad3. Nie są zainstalowanie, należy samemu sobie dograć.

Ad4. W mojej opinii geolokalizacja linka ma mało niewielkie znaczenie. Link to link. Wpływa na pozycję niezależnie od tego czy jest z chin czy z meksyku,.

Ad5. Nie, szuka po keywordsach

Ad6. Wtyczka w SB nie wykrywa atrybutów na innych platformach jak WP. Są inne lepsze programy do tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad1. zależy od przeznaczenia zdobywanych linków

ad2. można harvestować publiczne proxy albo zakupić sobie prywatne - o jakości pracy chyba nie trzeba dużo mówić

ad3. instalujesz je z poziomu programu zakładka addons

ad4. tak jak ad1. ale link to link, a co do geolokalizacji zdania są podzielone

ad5. harvestujesz wg footprintów, które sobie stworzysz - programem można zarówno skutecznie zebrać obszerną listę SEOKatalogów (więc 99,9% polskie katalogi) jak i masę blogów (mniej lub bardziej zaspamowanych) na różnych geolokalizacjach

ad6. true

edit:

zapatrzyłem się na mecz w TV podczas odpisywania i Kolega powyżej mnie wyprzedził :)

Edytowane przez raado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie takie pytanko.

Robiłem mały teścik, dla domen .info(takie na stracenie :P) i...

Przy dodaniu do 20 wordpresów, dobrych(czyt. moderowanych), ręcznie ale za to bezsensownym komentarzem tupu:

"kljsdlkfjlksad fjklsahd fkas hdfkjash dkf "

wpisując poprawny adres domeny(www.domena.info), oraz różne adresu e-mail i różną nazwe użytkownika - akismet zablokował DOMENE w dosłownie kilka minut(no może pół godziny).

Nie adres ip(pisałem ze swojego własnego), nie komentarz(były różne) tylko właśnie domene.

Czyli moderatorzy kliknęli na moim komentarzu "spam" i to załatwiło domene(?)

Więc takie moje przemyślenia:

Dodając masowo do powiedzmy 5 tys. blogów, niech 50 z nich będzie z wtyczką akismet, niech 20 osób(moderując) doda koment. do spamu -

z automatu domena "leci" i już nie ma możliwości jej dodać do żadnego WP(i innych mających akismeta) w komentarzach.

Z tego co czytałem nie ma możliwości domeny praktycznie nigdy wyciągnąć ze "spamowego worka akismetowego" więc zostaje tam na wieki ;)

Więc w takich przypadkach proxy i inne duperele w sumie nic nie daja. Nie mówie tutaj oczywiście o ręcznym dodawaniu komentów...

Dobrze rozumuję ? Jakieś sugestie/uwagi ? :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności