Skocz do zawartości

Scrapebox v 1.0 - 2.0


artur_waw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Co do akismeta - jeśli dodawać ręcznie do nie wiecej niż 10 blogów dziennie(z sensem offcourse) to nie ma szans na zablokowanie.

Jak puścimy blasta nawet malutkiego(pare tys.), to wtedy w sumie ban na domenę murowany.

Tak szczerze to jakoś ta funkcja spamowania blogów nie przemawia do mnie, wystarczy że konkurencja spojrzy skąd mamy linki i jakie one są - i "podpierniczy" strone do gogla(co jest pewnym standardem u nas w Polsce ;) - i bay bay maszkary...

Co do domen .info -> jasne, można zrobić przekierowanie, czyli np. postawić z 5 domen i przekierować... Tylko że wtedy koszty utrzymania takiego "zaplecza" rosną na tyle że ma to sens tylko przy trudnych frazach. Pamiętajmy że akismet blokuje domene/subdomeny więc o subdomenach też zapominamy wtedy.

Od 2 mies. staram sie blastami wypozycjonować pewną stronkę na łatwe frazy(b. łatwe). Strona "sama" wskoczyła na pewne pozycje zanim zacząłem blastować(unikalna treść, optymalizacja itd.) i jak na razie nawet nei drgnęła w pozycjach od 1.5 miesiąca.

Więc rola scrapeboxa w pozycjonowaniu jest moim zdaniem - znikoma. Jak już to indeksowanie, ale tutaj programy konkurencyjne są chyba lepsze...

Istotną sprawą jest że trzeba na niego poświęcić wiele czasu - co chwila coś trzeba zmienić, przestawić, sprawdzić, potrafi się zawiesić co pare godzin(nawet na kilku połączeniach i jednej instancji). Więc nie jest to program typu publiker że ustawiamy - zapominamy.

Co do łącza - mam obecnie 10mega i scrape działa tak na 1/10 swojej mocy. Myślę że przy 100mega można by działac na nim pełną parą. Oczywiście zależy jeszcze co chcemy robić.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

segat co do roli SB w pozycjonowanie to.. robię nim i tylko nim średnio trudne frazy w 10. Cały czas buduję sobie bazy z ponad 40 mln słów/wyrażeń. Kluczem jest zawsze dobra baza. Ale zgodzę się z tym co napisałeś o konkurencji. Wszystkie moje strony traktuję 301 bo nie chce użerać się z ich raportami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę objaśnić junior seowcowi swoją wypowiedź :ph34r: .

1. Budujesz bazy wyrażeń? Na podstawie których harvrestujesz blogi itp czy o co innego chodzi ?

2. Co do 301. Czyli nie walisz nigdy do strony klienta tylko właśnie do jakiejś domeny na której jest zapleczówka ew. która jest przekierowana na stronę klienta żeby zawsze móc ją odłączyć w razie czego?

3. W jaki sposób komentujesz, ręcznie czy robisz blasty na te domeny 301?

Okolice Krakowa - zdjęcia, opisy wycieczek po Małopolsce etc.

r0qqgk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś napisać jak można umieścić komentarz w SB w ten sposób, by część tekstu była umieszczona niżej? Mówiąc kolokwialnie, jak zrobić "enter" w komentarzach w SB? :ph34r:

aaaaaaaaaaaa<br>bbbbbbbbbbb<br>cccccccccccccccccc<br>ddddddddd

efekt:

aaaaaaaaaaaa

bbbbbbbbbbb

ccccccccccccccccc

dddddddddddddddd

W wolnej chwili lubię grać z kumplami od 4 lat w Metin2 wojownikiem mentalem,

Pogrywam także na serwer metin2 który pozwala się odstresować od ciężkiej pracy.

Czasami coś oglądam, uzywająć programu p2p, eMule taki osiołek :) tylko wymaga listy server.met

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elias:

ad 1. Tak, dokładnie to prawie cały słownik ang wrzuciłem do keywords, przemieliłem to jeszcze funkcją scrape i z tej bazy bazy wyrażeń i pojedyńczych słówek "herwestowałem" blogi

ad 2. NIgdy nie będę używał takich oprogramowań bezpośrednio na strony klientów (nie jestem samobójcą :ph34r: ). Zazwyczaj strona, którą blastuje sb jest przekierowywana na stronę klienta.

ad 3. Nie bawię się w ręczne komentownie - idę na ilość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sskoczek -> widzisz, ja lubię wszystko automatyzować i na maxa upraszczać.

Żeby zrobić dobrą bazę to raz, trzeba ją zrobić :) czyli czas i pieniądze(transfer, proxy). Dwa musisz ją często uaktualniać bo wiadomo że znika, albo zostaje zaspamowana :ph34r:

W domu tak naprawdę nie zabawisz się scrapeboxem chyba że masz łącze z 20 mega - i to takie, którego po tygodniu nie zablokuje Ci usługodawca(ja już to przerabiałem).

Więc, wlicz sobie średni serwer(na którym de facto pozwalają trzymać scrapa), wlicz sobie proxy, i czas jaki poświęcisz na zrobienie bazy/dodawanie.

Czy w tym przypadku nie lepsze są programy które do tego służą ?(publiker, omniadd itp). Bo używam równolegle tego i tamtego, i mam dużo lepsze efekty.

Scrapa trzeba traktować moim zdaniem jako dodatek typu sprawdz co ma konkurencja, znajdz polskie wordpresy-precle, jakieś masowe trudne działania(czasochłonne dla np. php i apacha) i cała masa podobnych rzeczy, ale nie jako główny cudowny sposób na pozycjonowanie...

Pozdrawiam.

Edytowane przez segat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności