Skocz do zawartości

Scrapebox v 1.0 - 2.0


artur_waw

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie coś dziwnego się dzieje z SB - jak testowałem sobie w styczniu - bez żadnych baz, tylko na noc harverst jakiegoś słowa na dzień dodawanie i tak w kółko - to na luzie wbiłem 2k linów przez powiedzmy 2 tygodnie.

Teraz od tygodnia - wbiło mi tych linków ze 100, a i bazy jakieś tam już mam, i harvest też leci. OCzywiście inna to strona niż ta styczniowa. Wydajność spadła?

Pozycjonowanie i tworzenie stron internetowych - urbancreative.pl, Z sukcesem szprzedaję Tynki Kabe w okolicach Grodziska Mazowieckiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam, wydaje Wam się :(

Zależy jak się trafi, co ciekawego będzie w danej bazie. Robiłem blaścik 3 dni temu na jedną domenę, przez noc - dziś mam 7 tys. BL(fakt że dużo jest z tych samych domen).

Ale też podziele sie małym spostrzeżeniem co do scrapa:

Zrobiłem sobie dla testów 2 stronki, na domenach .pl, obie są dokładnie takie same, różnią się tylko NIEZNACZNIE treścią, ale dosłownie minimalnie(przecinki, zamiana "bo" na "aby" etc. czyli b. niewielkie zmiany).

Teraz tak, domeny mają już po miesiącu. Jedna linkowana scrapem tylko, tylko zagraniczne blogi, ma już 1,5k linków na konkretne słowa kluczowe(wybrałem 3 słowa). Druga - dodana do 10(słownie: dziesięciu) katalogów otwartych mini(dobrej jakości). Obecnie posiada 4 BL(słownie: cztery ;) )

BL sprawdzane w yahoo.

I wiecie co... Strona linkowana scrapem nie jest nawet w pierwszej setce wyników na żadne słowo kluczowe. Strona linkowana polskimi katalogami(która de facto ma tylko 4 linki) jest w pierwszej pięćdziesiątce(pozycje są na dziś dzień 40, 47, 63). Słowa niszowe, proste do wypozycjonowania.

Nie ma mowy o żadnym DC domen bo: najpierw dodana była storna pod scrapeboxa, jak się zaindeksowała, dopiero wykupiłem drugą domenę(różnica 3 dni) i postawiłem prawie to samo co na tamtej. Więc jak już to DC dostała by ta druga domena(linkowana katalogami).

I co Wy na to ? :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ta domena, co ja linkowales SB dostala filtra. Przywaliles duzo linkow na swieza domene i tylko na 3 frazy. Poza tym przy blascie SB na efekty trzeba troche dluzej poczekac. Ja mialem strony po blascie, ktroe przez 3 mc nie bylo w pierwszej 100 (dalej nie sprawdzalem), az tu nagle pewnego dnia wszystkie wyladowaly w top20 i siedza tam juz miesiac.

A, co do tego, ze "wydaje wam sie" to nic mi sie nie wydaje, bo widze, ile jest dodanych komentarzy na nowej wersji, a ile na starej na tej samej bazie.

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie 1.5k linków to nie jest dużo jak na miesiąc życia domeny. Ale biorąc pod uwagę że scrap dodaje do niezłego syfu, i tylko stamtąd te linki pochodziły - to już bardziej bym podejrzewał że przez to tak się stało.

Co do wersji to jak już było powiedziane, ta nowsza może i ładniejsza ale na pewno mniej stabilnie działa i nie da sie załadować większej paczki linków, dla mnie to wady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem po dodaniu 100 komentarzy albo mniej, wszystkie następne blokuje mi akismet. Dlaczego? Mam 8 komentarzy losowych napisanych w sumie dennie trochę bo translatorem na szybko, i 3 nicki.

Większość blogów to auto approve (albo i wszystkie).

Co zrobić żeby wpisy nie były blokowane akismetem? Gdy zostaną zablokowane to znaczy że moja strona www już jest na czarnej liście w akismecie i nie będę mógł do żadnego bloga dodać komentarza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kede -> noo nie inaczej nie :D

Tak szczerze to jak dodajesz z automatu, nie ręcznie, to chyba nie da sie nie mieć bana u akismeta :D

Dlatego można różnie kombinować, jeśli zależy Ci bardzo na stronie i nie chcesz jej zabanować to dodawaj ręcznie, lub - kup badziewną domenę i daj przekierowanie na swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jak jest akismet to to nie ma sensu jak na baze 10 000 wordpresów doda mi do 100 komentarz. Szczerze mówiąc nie spodziewałem się tego.

Dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie do 100, wystarczy że tak z 10 osób w ciągu 24 godzin doda Cię w swoim panelu jako "spam" i już domena poszła się... spać :D

Poczytaj na zagranicznych forach, na którejś stronce gość robił test po czym blokuje akismet, wyszło że nie po e-mailu, nicku, lecz po domenie(nie testowałem tego osobiscie więc nie gwarantuje).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności