Skocz do zawartości

Jedno słowo w anchor tekst


bart

Rekomendowane odpowiedzi

- jak dlugo byla ta domena w sieci? Miesiac, dwa? A moze nowiutka?

Bardzo młoda: od 2004-09

- jak duzo wynikow zwraca google dla Twojej frazy?

około 3.000.000

Czyli (najprawdopodobniej) nawet dodanie 100000 linków spowoduje, że najpierw przeczyta on 100, potem 300, itp.

Może najprościej wytłumacze:

Poszedłem spać we wtorek, obudziłem się po 10 godzinach, sprawdziłem ilość zaindeksowanych stron i było ich o 3000 więcej niż 10 godzin wcześniej :mrgreen:

Pierwsze co napotkał G. na stronie to były linki.

---edit---

Schodzimy troche z tematu :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
taki sam anchor ?

Tak, na każdej podstronie był taki sam anchor.

Jak zobaczyłem, że tyle stron zostało zaindeksowanych przez G. to się zastanawiałem czy jest sens sprawdzać wyniki, ale ku mojemu zdziwieniu było tak jak wyżej napisałem. Strona poszła do góry i żadnych filtrów nie dostałem :D

A to nie przypadkiem dzięki temu, że całość pochodziła z jednej domeny?

Link linkowi nierówny przecież.

Szy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, fajny zbieg okoliczności. A rację może mieć też Szy. - linki były z tej samej domeny? Czy linki nadal tam utrzymujesz? Było to tuż przed update linków?

Pozdrawiam, J.

/Edit: Re down: Fakt, Arkadio, przesadziłem, jeżeli ktoś jeszcze poczuł się urażony - przepraszam./

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

linki były z tej samej domeny? Czy linki nadal tam utrzymujesz? Było to tuż przed update linków?

Tak na wszystkie pytania

Pozdrawiam

---edit---

Oj zamieliłem lekko (jeszcze nie spałem :roll: )

1. Linki z innej domeny

2. Linki nadal są

3. Były przed update linków

4. Domena leży na innym serwerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Arkadio za szczegółowe info,

Twój przykład być może pokazuje, że Google nie jest aż tak wrażliwe na sporą ilość linków, chociaż to tylko jeden z wielu przypadków.

No to chyba zaryzykuje dodanie wiekszej ilości linków z tym samym anchorem, gra warta ryzyka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej, ale ciągle z jednej?

Zgadza się szy ciągle z jednej.

Aby rozwiać wszelkie wątpliwości jeszcze raz to napisze.

Na stronie a.com która leży na serwerze A były linki do strony b.pl która leży na serwerze B

Podzieliłem się tą informacją z Wami bo myślę, że jest to dosyć wartościowa wiedza dla tych, którzy obawiali się dodawania swoich linków do stron dynamicznych. Jest to też tylko konkretny przykład, niewiadomo (bynajmniej ja nie wiem :D ) co by się stało gdyby tych linków zostało zaindeksowanych np. 9000.

Pod uwage trzeba też wziąść to, że te linki nie są jedyne prowadzące do moich stron/podstron. Być może gdybym miał tylko te linki to dostałbym filtr - tego nie wiem ale z logiki wynikałoby, że tak - lecz nie zawsze G. działa w logiczny sposób :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej, ale ciągle z jednej?

Zgadza się szy ciągle z jednej.

Aby rozwiać wszelkie wątpliwości jeszcze raz to napisze.

Na stronie a.com która leży na serwerze A były linki do strony b.pl która leży na serwerze B

Właśnie. I według mnie właśnie dlatego nie było problemów z sandboxem, bo (znowu: według mnie) dla Google'a nie liczy się bezwzględna ilość linków, ale raczej domen, lub może nawet IP, z których biegną odnośniki do danego serwisu.

W Twoim przypadku liczba ta wynosi nie 3,000, a... 1.

Szy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twoim przypadku liczba ta wynosi nie 3,000, a... 1.

Do tego samego wniosku doszedłem ponieważ strona nie poszła zaskakująco wysoko tylko o pare miejsc co by potwierdzało teorie, że pare tysięcy linków z jednej domeny liczy się właśnie (tak jak napisałeś) jako 1.

Teraz niewiadomo czy się cieszyć czy załamać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego zmierzam - słuchaj siebie, tego co Ci się wydaje, wczuwaj się w inżyniera Google... Czy rzeczywiście zawartość serwisu nie ma znaczenia? :)

=D>

szy - oto jest zen pozycjonowania :D) - ale według mnie: taka jest prawda :)

Co dyskusji na temat anchorów - mój głos jest taki, że kilka key words w anchorze - działa OK. Pierwsze key words w anchorze są najbardziej punktowane, ale kolejne też działają.

odśnieżanie, koszenie, usługi transportowe

igły, maszyny dziewiarskie, szwalnicze

moda damska, odzież damska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego samego wniosku doszedłem ponieważ strona nie poszła zaskakująco wysoko tylko o pare miejsc co by potwierdzało teorie, że pare tysięcy linków z jednej domeny liczy się właśnie (tak jak napisałeś) jako 1. 

Teraz niewiadomo czy się cieszyć czy załamać

A jeśli te linki z jednej domeny pochodziłyby z podstron o PR 5 i wiecej czy wtedy też nie warto ich dodawać bo Google i tak policzy jako jeden ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli te linki z jednej domeny pochodziłyby z podstron o PR 5 i wiecej czy wtedy też nie warto ich dodawać bo Google i tak policzy jako jeden ?

To jest tylko teoria. Nie bierz tego jako cos pewnego.

Od conajmniej roku widac, ze Google w jakis sposob obniza wartos linkow pochodzacych z jenego serwisu. Ale czy traktuje to jako jeden link czy nie tego nikt nie wie. Moze jest to udzial procentowy, a moze nie.

Jak narazie widac, ze linki ze wszystkich podstron jednego serwisu nie wplywaja zle na pozycje, a napewno troche pomagaja.

Nie wydaje mi sie rowniez, zeby kiedykolwiek zaistniala sytuacja nadawania jakis kar na serwisy tak zlinkowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie widac, ze linki ze wszystkich podstron jednego serwisu nie wplywaja zle na pozycje, a napewno troche pomagaja. 

Nie wydaje mi sie rowniez, zeby kiedykolwiek zaistniala sytuacja nadawania jakis kar na serwisy tak zlinkowane.

Hmmmmm Michal, a jednak kiedys google zawzięło się na Ciebie przy podobnej sytuacji :)

https://www.forum.optymalizacja.com/ftopic268.h...ghlight=sandbox

Ja bylem kiedys na jednej z moich stron na 8 miejscu i dzien po dodaniu kolo 8000 linkow' date=' ta strona przestala sie pokazywac w pierwszym 1000 wynikow. Minelo kolo 2-3 miwsiecy i strona jest na 70 miejscu i pnie sie w gore.

Czyli cierpliwe czekania (najgorsza czesc pozycjonowania).

stworzylem tyle nowych podstron i kazda linkuje do strony glownej.

Oczywiście nie jest to przykład całkowicie odpowiadający mojemu problemowi ale jednak w dużym stopniu podobny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmmm Michal, a jednak kiedys google zawzięło się na Ciebie przy podobnej sytuacji

dokladnie to co

bart zobacz na date postu do którego podałeś link.

i do tego, to byl czas kiedy teoria sandboxu byla nowa, dopiero co powstala.

Po glebszym zastanowieniu sie jeszcze raz nad ta sytuacje, szczerze watpie czy to akurat spowodowalo spadek. Wedlug moich logow googlebot nie odwiedzil nowego katalogu od czasu jego powstania do czasu kiedy nastapil spadek, ale moze logi klamia, tak sie zdarza niekiedy na tamtym serwerze. :?

Poza tym byl tam w tamtym czasie niezly test cloakingu, wiec to moze tez mialo jakies odniesienie do tej sytuacji :lol:

A jezeli mowimy o temacie "jedno slowo w anchor tekst" i o mozliwym sandboxie to 2 stycznia (czasu polskiego) dodalem linki do nowo-powstalej subdomeny hosting.optymalizacja.com. Linkow dodalem *na maksa*. Dzisiaj ta domena jest na miejscu 70 w google.pl na haslo hosting w wynikach polskich. Jest to slowo bardzo konkurencyjne i jak narazie na sandbox sie nie zalapalo, chociaz nie wiem, bo czas jest bardzo krotki, ale jednak na allinanchor:hosting jest na pierwszym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności