Skocz do zawartości

Backlinks - jak to sie robi?


marcin_dance

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

marcin_dance, wbrew pozorom dobry effekt daje czasami kupienie linków, nawet z allegro, lepej z Pio,

wymiana, spamowanie chamskie zwykłe nie zawsze, ale też czasami daje effekt. Mnóstwo jest for, księgi gośći, blogi. Ale nie spamuj, jak debil! Jesli zaczniesz pisać merytoryczne posty i komentarze, żadem admin nie skasuje twoich postow, no i linkow w podpisach.

Na forach co raż częścej linki dla G się nie liczą, jest prosta opcja w phpbb i ipb, że admin odłącza możliwość indeksowania (nofollow) twoich linków (tu na Pio akurat jest ok:)

Ale dobre ciekawe fora za to czyta mnóstwo ludzi, nie? Tak że nie wiem o co cie chodzi? Oprócz tego śą też bannery, zwykła wymiana stron z jednej branży i mnóstwo innych sposobów, prawda?

P.s. Panowie, nie zgadzam się z wami, że pytanie Marcina jest takie żenujące. Właśnie to pytanie (skąd brać linki, czy też jak ludzi zachęcić, żeby do nas linkowali) Właśnie to pytanie jest moim zdaniem podstawą pozycjonowania. Czy się myle?

P.P.S. Właśnie rok temu robiłem stronke dla Pisu w jednej z dzielnic Warszawy, wysłałem z 50 propozycji wymiany linkami, przynajmnej polowa się zgodziła. A stronka była nowa, bl=0, pr=0. Szukaj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to znaczy nie widzi? nie ma w kopii strony? nie ma efektów z tego linka?

Kużwa nie wiem czemu - mam takie 2 linki - z księgi gości - i jak w vendorze sprawdzam to ich nie ma ani w yahoo ,ani w msn - w google to wogóle nie wiele mam...

Wiem że nei wszystkie linki pokazują sie w wynikach - ale skoro 2 linki z pr 7,8 mam od 6 miechów to raczej bym na PR 3 chyba nie stał?

Backlinks: 824 (195 Domains » 154 different IPs)

PageRanks: 170xPR0 8xPR1 7xPR2 8xPR3 1xPR5 1xPR6

LinkStrength: 2.84

Panowie, nie zgadzam się z wami, że pytanie Marcina jest takie żenujące

oczywiście że nie jest bo jest w dziale dla początkujących a poza tym

to chyba nie taka oczywista sprawa gdy dodaje linki - i fizycznie istnieją ale google ich nie widzi albo widzi i nie akceptuje

Pozycjonowanie i reklama Reklamedia.pl - Pozycjonowanie - Reklamy Porady, opinie, newsy i przemyślenia o SEO. Zapraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że nei wszystkie linki pokazują sie w wynikach - ale skoro 2 linki z pr 7,8 mam od 6 miechów to raczej bym na PR 3 chyba nie stał?

PR nei wynika jedynie z linków o mocnym PR

ważne jest ile tych linkó wychodzi z tej strony,

bardzo ważna jest struktura strony (linkowanie wewnętrzne)

treść, role odgrywa tez text-to-code-ratio i wiele innych

Jeśli zbliża się Twój ślub i wesele to pewnie oglądasz różne suknie ślubne. Ciekawe suknie ślubne znajdziesz pod linkiem. Jak wiadomo suknie ślubne są tylko dla kobiet ;)

4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ważne jest ile tych linkó wychodzi z tej strony,

bardzo ważna jest struktura strony (linkowanie wewnętrzne)

treść, role odgrywa tez text-to-code-ratio i wiele innych

IMHO GooglePR jest zwyklym algorytmem matematycznym, i z tego wynika, że ilość linków jest ważne, bo każdy link przekazuje (PR strony x .85 / ilość linków) ale linkowanie wewnętrzne albo text-to-code-ratio i wiele innych nie ma nic wspólnego z PR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

algorytm matematyczny - wszyscy znają ten "pierwotny"

nikt nie zna używanego

linkowanie wewnętrzne jak najbardizje ma znaczenie - własnie dla tego algorytmu

można rysować sobie takie sieci linkowania na stronie i jak sie przez to rozkłada PR jak sie komuś nudzi ;p

Jeśli zbliża się Twój ślub i wesele to pewnie oglądasz różne suknie ślubne. Ciekawe suknie ślubne znajdziesz pod linkiem. Jak wiadomo suknie ślubne są tylko dla kobiet ;)

4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, im wyzej w kodzie jest link tym ma wieksza wartosc. Ale chodzi o kod a nie strone - czasami link ktory jest wysoko na stronie gdy sie popatrzy w zrodlo to jest nizej od np tych ze stopki.

Możesz to jakoś udowodnić? Ostatnio sporo artykułów powstaje na ten temat, aż sam się wezmę za testowanie, ale może masz już jakieś testy zrobione?

"Bestia najgorsza zna nieco litości, lecz ja jej nie znam, więc nie jestem bestią" - William Shakespeare, Richard III.

Gido.pl Must.pl Kokai.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz to jakoś udowodnić? Ostatnio sporo artykułów powstaje na ten temat, aż sam się wezmę za testowanie, ale może masz już jakieś testy zrobione?

Testow nie przeprowadzalem ale sporo razy spotkalem sie z taki opiniami i nawet na chlopski rozum takie postepowanie googla byloby bardzo logiczne. Ale jak masz czas to przeprowadz taki test i wrzuc temat do fora testy i zobaczymy jak to faktycznie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

No i wiecie panowie i panie ostanio myślę nad narzędziem do sprawdzania backlinków i oceniania siły strony ala domain populaity i podobnych , staram się to jakoś ubrać w logikę i dochdzę do wniosków że na siłę linku ze strony będzie maiło znaczenie, moze ktoś wiealbo się domyśla jakie to mogą być współczynniki siły (np bold w anchor tekście to siła linku wzrasta o +15%?:

- pozycja linku na stronie

- ilość linków wychodzących ze strony

- ilość backlinków do strony linkującej i zapenie ich siła (ale analizować to jeszcze to już wychodzi niezły robot sieciowy)

- wiek domeny

- pagerank dla strony

- dodatkowe efekty dla linku (bold, italic, powiększenie)

moze ktoś jeszcze ma jakieś pomysły ???

pozdrawiam :)

Aplikacje internetowe, systemy wspomagające SEO, programy pod Windows i Linux, info na https://shad.net.pl - dopisz się do Katalogu Firm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnosnie tematu, przeczytałem na forum, że znacznie lepiej jest wklejać linki gdzieś w głębi tekstu, np.

tekst tekst tekst tekst <link> tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst

Jak to sie ma do linków powiedzmy w stopce, czy linki zamieszczone w tekście mają większą moc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może odejdę trochę od tematu, albo wrócę do początku ;) Dzisiaj mnie prześcignęła podstrona z jednym zindeksowanym linkiem w msn, czyli z głównej, a w yahoo 0. domena ma 20 linków Yahoo wcale nie mocnych. Fraza kluczowa występuje raz w tekście, za to jako <h3> :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności