Skocz do zawartości

Canibalizacja stron


pawcio0007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem od dłuższego czasu z tym, że mój blog wyświetla się zamiast mojej strony produktowej. Tutaj mam na myśli wyniki wyszukiwania na frazę "narzynki" a artykuł mojego bloga to " Co to jest narzynka".

Czy ktoś mądrzejszy jest ode mnie i mi poradzi co tu mogę poradzić. Dodam, że linkowanie strony sklepu jest dość silne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pewnie kwestia contentu, artykuł ma więcej unikalnej treści i algorytm wybrał tę podstronę. No i lepsze dopasowanie do frazy, w title kategorii pewnie masz liczbę mnogą. Jeśli to ten sklep co mi się wydaje, to na liczbę mnogą wyświetla ci się ładnie kategoria, czyli może warto przebudować content trochę pod liczbę pojedynczą jeśli ci bardzo na niej zależy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, jimmi napisał:

a z artykułu linkujesz do strony produktowej?

Tak linkuję do kategorii z artykułu

7 godzin temu, mikee napisał:

Pewnie kwestia contentu, artykuł ma więcej unikalnej treści i algorytm wybrał tę podstronę. No i lepsze dopasowanie do frazy, w title kategorii pewnie masz liczbę mnogą. Jeśli to ten sklep co mi się wydaje, to na liczbę mnogą wyświetla ci się ładnie kategoria, czyli może warto przebudować content trochę pod liczbę pojedynczą jeśli ci bardzo na niej zależy. 

No już to poprawiłem artykuł tak aby frazy były w liczbie pojedynczej ale google na tę chwilę nie reaguję. Z kanibalizacją tego artykułu poradziłem sobie tak, że ustawiłem przekierowanie 301 i usunąłem artykuł ze struktury ale nie jestem z tego zbyt zadowolony bo straciłem znowu artykuł. Mam podobną sytuację z pogłębiaczami ale jak na razie to samo. Ale dzięki za podpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne tam linkowanie z artu blogowego na stronę produktu by nic nie dało. Po prostu w artykule lepiej opisałeś produkt , wyjaśniłeś co to są te narzynki itp itd. Przedstawiłeś produkt kompleksowo na stronie bloga w artykule zamiast na stronie produktu, dlatego taki a nie inny wynik w serpach. Algo nauczył się, że duża liczba osób szuka odpowiedzi co to są te "narzynki" i adekwatnie uznał, że art na blogu pasuje bardziej. Klasyczny przykład intencyjności zapytań i żadne liczby mnogie, srogie czy pojedyncze tu nie mają nic wspólnego.

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności