Skocz do zawartości

Kilka domen, ilosc linkow i anchory


CrashXT

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie chciałem przeprosić wszystkich, których urażę tym tematy - profesjonalistów dla których ten temat jest niczym innym jak lamerskimi pytaniami.

1. Po przeczytaniu kilku wątków doszedłem do wniosku, że do danej strony może prowadzić kilka domen o ile ta strona jest na jednym serwerze - jedno IP. Wtedy nie może dostać bana za duplikat - dobrze myśle?

2. Ile nowych linków dziennie powinno prowadzić do mojej stony? Jeżeli domena została kupiona dzisiaj i nie była wcześniej w sieci? Czy jeżeli będę dodawał link do strony dzial-jeden.nazwa.pl, dzial-dwa.nazwa.pl, dzial-trzy.nazwa.pl to bedzie sie to sumowało?

3. Czy bezpieczniej jest np. dać 10 anchorów i na każdy dzienny przyrost był 2 czy lepiej dac jeden anchor i przyrost linków dziennie 10?

Pozdrawiam

Robię barcampy: Aula Polska i RadomIT i kilka innych.

Czy wiesz, że największe prowizje w branży turystycznej i masę narzędzi daje Odpoczne.pl (bez ref'a)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. mozesz miec na jednym ip (serwerze) wiecej stron. ale nie linkuj ich. choc mozna. - i za to nie ma bana... duplikat to jest ze ta sama strona i wogole

2. kazda subdomena to nowa domena. czyli kazda mozesz pozycjonowac. Najpieej na pocztaku zaczac powoli linkowanie. i nie narzucac sobie tempa za szybkiego abys w przyszlosci mogl wyrobic. Jak wiadomo, strone nie linkuje sie raz. tylko dbra sie o nia calyczas

3. ja osobiscuie nei dobieram 10 anchorow. tylko mnie najbardziej popularne. średnio 4 na domene. i losowo

userbar3.gif

userbar2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, ze łacze forum z innym forum, ale jedno forum bylo juz polaczone z forum i w sumie jest troche domen. A te polaczone forum bedzie na nowej domenie i wszystkie beda prowadzic do glownej lub nie.

Po długiej analizie mam 16 słow kluszowych na jakie chce wypozycjonować. Bedzie to forum programistyczno komputerowe wiec slowa kluczowe to np. c, c++, pascal - to juz 3, a jest wiecej jezyków.

Uzywam linkme.pl i dodaje dziennie 10 linkow, pkt mi nie braknie bo tworze coraz to nowe katalogi, wykupuje domeny pr=5 wiec moge w jeden dzien zyskac 6000 pkt, ktore wystarcza na miesiac. Jezeli dziennie na poczatek bedzie 10 linkow, a po 2 miesiacach zwieksze o 5 i utrzymam taka ilosc, a do osiagniecia satysfakcjonujaych miejsc to bedzie ok?

Robię barcampy: Aula Polska i RadomIT i kilka innych.

Czy wiesz, że największe prowizje w branży turystycznej i masę narzędzi daje Odpoczne.pl (bez ref'a)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Po przeczytaniu kilku wątków doszedłem do wniosku, że do danej strony może prowadzić kilka domen o ile ta strona jest na jednym serwerze - jedno IP. Wtedy nie może dostać bana za duplikat - dobrze myśle?

Źle.

Możesz mieć do 1 strony prowadzone 3 domeny a wszystko to będzie 1 strona. Powiem więcej możesz wstawić te 3 domeny do top 3 na dane hasło i nie będzie różnicy.

Oczywiście należy się wiązać z tym, że prawdopodobnie złapie duplikat jeżeli wszystko będzie w top3 i będziesz wszystkie 3 domeny chciał wstawić w top3.

Przez 12 miesięcy nie zauważyłem jednak żadnego duplikatu na 2 domenach prowadzących do jednej strony a siedziały na top2 i top4 przez 11 miesięcy razem. To był jeden test i to tylko moja własna opinia.

Nawiązując jednak do pytania, bardziej opłaca się zrobić z reszty domen przekierowanie 301.

2. Ile nowych linków dziennie powinno prowadzić do mojej stony? Jeżeli domena została kupiona dzisiaj i nie była wcześniej w sieci? Czy jeżeli będę dodawał link do strony dzial-jeden.nazwa.pl, dzial-dwa.nazwa.pl, dzial-trzy.nazwa.pl to bedzie sie to sumowało?

Nie, każda podstrona liczy się indywidualnie. Dla nowej strony znamy pojęcie FSB czyli bonusu za to, że głosowało się na LPR.

Tak więc należy zachować proporcje biorąc pod uwagę obecne działanie google, jeżeli zaczniesz dodawać 10 linków co 2 dni, nie jestem zwolennikiem dodawania codziennie linka, bo mam własną teorię na temat działania google co do indeksacji. Więc utrzymujesz tempo 10 linków co 2 dni, po pół roku możesz zwiększyć do 20 linków dziennie i schematycznie za 12 miesięcy do 30 linków dziennie.

Ciągłość można oczywiście utrzymywać to w ciągu 12 miesięcy strona nabierze wystarczającej mocy aby być na wysokiej pozycji zostawijąc konkurencje w tyle.

Po długiej analizie mam 16 słow kluszowych na jakie chce wypozycjonować. Bedzie to forum programistyczno komputerowe wiec slowa kluczowe to np. c, c++, pascal - to juz 3, a jest wiecej jezyków.

Wybierz sobie 3 frazy nie więcej, które zaczniesz pozycjonować przez 8 miesięcy, do reszty fraz zrób dobrą optymalizację. Za 8 miesięcy będziesz mógł zacząć dokładać linki z anachorem na pozostałe 13 fraz.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jezeli zrobie 301 to w g bedzie pod dana fraza strona a, ktora jestes przekierowana do strony b, czy odrazu b?

A gdybym np. linkował do jakiegoś działu na forum z danym anchorem to mogbylbym wtedy odrazy 16 dzialow i 16 anchorow - wychodzac z zalozenia, ze kazda podstrona liczy sie indywidualnie?

Robię barcampy: Aula Polska i RadomIT i kilka innych.

Czy wiesz, że największe prowizje w branży turystycznej i masę narzędzi daje Odpoczne.pl (bez ref'a)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności