Skocz do zawartości

Dotacje...


gizmoo3

Rekomendowane odpowiedzi

Jak będzie to coś związane z Seo to naprawdę ze szczegółami bardzo dobrymi należy opisać, we wrześniu było trochę zabawy, jak na pytanie na co dotacja. Seo a co to, pierwsze słysze :D

Ps. Od początku skazani na porażkę, jak zawsze przeszły wnioski z kioskami ruchy i wszystkim czego już jest setki u nas.

A chcieliśmy tylko laptopy i serwery za 12k:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

w każdym UP jest inaczej ponieważ mają tylko wytyczne jak postępować,

1. trzeba być bezrobotnym

2. można dostać 12.000

3. należy przedstawić na wszystkie zakupy faktury (musisz ująć co chcesz kupić we wniosku)

4. z UP rozlicza się kwotami netto a więc musisz wydać 12.000 zł netto więc podatek VAT bulisz z własnej kasy

5. od kwoty 12.000 płacisz też podatek

6. poręczyciele

7. musisz założyć firmę w określonym terminie

8. zobowiązanie do prowadzenia dz. gosp. przez jakiś okres

pamiętam ze w zeszłym roku był jeszcze jeden myk z tą kasą,

trzeba było ją wydać przed założeniem dz. gosp. (czyli nie wrzucisz sobie tego w koszty),

ale to chyba było uznaniowe (tzn UP o tym decydował), bo w końcu jednak pozwolili wydać kasę po załozeniu firmy

najważniejsza zasada to iść się zapytać o wszystko do miejscowego UP

bo u mnie np w pierwszym roku, kiedy ja się ubiegałem, to dostało kasę 70%z tych co złożyli wnioski

// 80% ludzi już nie prowadzi własnych bisnesów

w tym roku z tego co wiem to wydłużyli okres przez jaki musisz prowadzić firmę do 24 miesięcy,

ale nie wiem czy u mnie tylko czy wszędzie

rozpatrzenie wniosku jest uznaniowe, tzn że jak urzędnikowi nie spodoba się Twoja buzia to

może wydać złą opinię pomimo tego że spełniłeś wszystkie wymogi

ja poszedłem na żywioł:

- powiedziałem Pani urzędnik że chcę zalegalizować to co robie na czarno :D

Sprzedam IPHONE 13PRO MAX stan używany sprzedam iphone

praca za granicą, ogłoszenia sprawdzonych pracodawców: praca za granicą
dieta ketogeniczna, przepisy ketogeniczne? Jak wywołać stan ketozy dieta ketogeniczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie skonczyles 25 roku zycia.... , nie brales dotaddotacji, nie prowadziles dzialalnosci gospodarczej. Zainteresuj sie programami EFS - europejskiego funduszu spolecznego. Prowadza oni kursy polroczne. Moja dziewczyna dostala nadzialalnosc 20 tys plus przez pierwszy rok pomostowe do zusu 700zl miesiecznie.

Z tego oczywoscie odpada zus w kwocie cos kolo 300zl.

Bylo mase latania, kupe papierkowej roboty ale warto. Szukamy nastepnych mozliwosci.

Jesli chodzi o urzad rpacy. Dostajesz mniej ale tez proporcjonalnie mniej problemow. A wierzcie mi jest ich masa jesli chodzi o dotacje z uni. Szczegolnie pozniej z rozliczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem prawnikiem ani księgowym, wystarczy iść do UP i się zapytać,

natomiast nie będę negował, że można to wydać tak żeby nie płacić podatku

bo to całkiem możliwe

mnie po prostu ten problem nie dotyczył więc nie wnikałem

Sprzedam IPHONE 13PRO MAX stan używany sprzedam iphone

praca za granicą, ogłoszenia sprawdzonych pracodawców: praca za granicą
dieta ketogeniczna, przepisy ketogeniczne? Jak wywołać stan ketozy dieta ketogeniczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z urzędu pracy możecie sobie wziąć na początek, tak jak piszą wszyscy mniej więcej 13,5 - trzeba dwóch żyrantów (mi się to wydało głupie ale trzeba było jak się interesowałem). Plus taki, że wystarczyło rok opłacać zus (koszt jakieś 12 razy 260 złoty) i śpisz spokojnie.

Natomiast kolejny krok, jak już funkcjonujesz jest żebyś opracował jakiś projekt i starał się o jakąś większą dotację, programy na lata 2004-06 już się praktycznie skończyły teraz będą nowe na lata 2007-13 (większość dokumentów jest w fazie projektów ale są to wersje już zmierzające ku końcowi więc można wiele się dowiedzieć).

Ogólnie mała lokalna działalność będzie podlegać pod projekty regionalne, każde województwo taki program przygotowuje i określa działania i priorytety - w każdym razie mocno jest akcentowany priorytet "społeczność informatyczna" więc zawsze można spróbować - a co do seo to z doświadczenia wiem ..... im ktoś mniej wie na temat twojej działalności tym mniej się może czepiać.

Bycze, ogólnopolskie projekty będą trafiać pod chyba 5 czy 6 ogólnopolskich programów (ale to już duża kasa) i duże projekty.

Tutaj jest link do programu dla województwa śląskiego, poszukajcie podobne opracowania publikowane są dla każdego (najlepiej dowiadywać się ze źródła):

https://rpo.silesia-region.pl/?grupa=2&...&katrodzic=

a programów dla własnych województw bym zaczął szukać tu:

https://www.funduszestrukturalne.gov.pl/NSS...amy/regionalne/

Według harmonogramu start to dopiero połowa 2007 (lipiec-sierpień, dla niektórych priorytetów nawet 2008)... myślę, że do połowy stycznia będę zaznajomiony z programem dla śląska, więc jak ktoś będzie miał pytania to można na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie skonczyles 25 roku zycia.... , nie brales dotaddotacji, nie prowadziles dzialalnosci gospodarczej. Zainteresuj sie programami EFS - europejskiego funduszu spolecznego. Prowadza oni kursy polroczne. Moja dziewczyna dostala nadzialalnosc 20 tys plus przez pierwszy rok pomostowe do zusu 700zl miesiecznie.

Z tego oczywoscie odpada zus w kwocie cos kolo 300zl.

Bylo mase latania, kupe papierkowej roboty ale warto. Szukamy nastepnych mozliwosci.

Jesli chodzi o urzad rpacy. Dostajesz mniej ale tez proporcjonalnie mniej problemow. A wierzcie mi jest ich masa jesli chodzi o dotacje z uni. Szczegolnie pozniej z rozliczeniem.

Z EFS możesz dostać 20k na 75% inwestycji +6*700zł = ok 24k myślę, że warto szczególnie że przez ten kurs sporo sobie można uświadomić jak wiele jest do zmiany w swoim projekcie żeby przetrwał jako firma i naprawdę dużo nauczyć. Problemów z biurokracją rzeczywiście masa i dużo opóźnień, więc jeżeli zależy ci na terminowym dostaniu kasy raczej nie licz. Oczywiście programów UE jest wiele, a w programie na 2007-2013 pieniędzy jest jeszcze więcej a i biurokracji ma być mniej ale to dopiero po sierpniu 2007 zaczną bo takie mają opóźnienia z własnymi procedurami przynajmniej w małopolsce.

przydatny blog: www.bierzdotacje.pl - polecam.

Agencja Interaktywna Kraków .

Polecam maszyny budowlane, jeśli potrzebujesz zagęszczarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem w trakcie ubiegania się o dotacje i wiem jak to wygląda ;).

Jestem studentem (więc płace co miesiąc ZUS i inne gówna 270 PLN). Trzeba odbyć szkolenie, które w moim przypadku będę odbywał w lutym we Wrocławiu (jako, że jestem z dolnego śląska). Musze przedstawić biznes plan i kosztorys i zaświadczenie, że odbyłem tak owy kurs dotyczący firmy (prawa, księgowości, dokładnie nie wiem co tam będzie). Następnie oni oceniają czy powinni mi dać dotacje. Jeżeli tak to zakładam działalność i 80% przelewają mi na konto, ja dokonuje zakupu, oni przychodzą sprawdzają czy nie mam lewych faktur czy wszystko na co mam rachunki jest w moim posiadaniu.

Całą sprawą zajmuje się firma (adres podam zainteresowanym), która pisze jakieś pisma itp itd, załatwia wszystko za mnie wzamian za % od uzyskanej dotacji (lepiej oddać kilka % i zyskać kase na biznes niż nie dostać nic :) )

Odnośnie lokalu, narazie nie mam pojęcia jak to będzie aczkolwiek, musze zapytać firmy, która moją dotacją zajmować się będzie.

Dotacja jest bezzwrotna, nie mogą mi jej kazać zwrócić po tym jak sprawdzą, że kupiłem wszystko to co napisałem.

pzdr i wesłołych świąt

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak naprawdę to nie wiesz czy dostaniesz z UE dotację przed założeniem tylko po założeniu DG bo taki jest wymóg do składania wniosku w ramach ZPORR 2.5, żeby firma istniała w momencie składania wniosku (przedstawiasz druk z Urzędu Miasta, że zarejestrowałeś firmę), żeby nikt nie mógł brać udziału w 2.5 więcej niż raz. są pewne sposoby obejścia oczywiście ale ogólnie musisz mieć założoną firmę.

Agencja Interaktywna Kraków .

Polecam maszyny budowlane, jeśli potrzebujesz zagęszczarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności