Skocz do zawartości

Korzystanie z innej bazy?


Delta

Rekomendowane odpowiedzi

w skrcie napisanym w php na pewnomasz miejsce gdzie sie wpisuje nazwe bazy,host i haslo dostepu, wystarczy wpisac te dane i smiga. a co chcesz z czym polaczyc??? podaj jakies info... jesli nie uzywasz gotowego systemu to wez przegladnij php manual. tam sa wszystkie informacje.

Perła beskidów zaprasza na Noclegi Ustroń. Gorąco polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisanie danych do połączenia z inną bazą mnie z nią nie łaczy.

Stronkę mam na serwerze gdzie maksymalny plik sql do zaimportowania to 16MB, a ja mam ponad 40MB i nie da rady go wgrać, więc chciałem bazę umieścić na serwerze gdzie nie ma takiego ograniczenia i się z nią połączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrypt nie jest gotowy. kiedyś coś słyszałem, że się to robi poprzez cachowanie, tylko nie wiem na czym to polega.

Szczerze mówiąc to nie myślałem, że musi być na to zgoda usługodawcy. Tylko o którego chodzi, tego gdzie mam stronkę , czy bazę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niestety niewiele wiesz na ten temat.

Serwer bazy danych MUSI akceptować połączenie z danego hosta [przeważnie jest to localhost] więc jeśli chcesz korzystać z swoje bazy danych z innych hostów musi dodać akceptowane hosty w konfiguracji swojej bazy sam lub poprosić admina o takową konfigurację etc.

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak rzeczywiście jest coś takiego. Tylko jaką nazwę hosta trzeba tu wpisać. Chcę się połączyć z serwera nazwa.pl. Czy wystarczy wpisać: nazwa.pl w polu host?

To jeszcze zapytam o inną sprawę związaną z bazą danych. Próbuję się połączyć z inną bazą bo na serwerze nazwa.pl jest ograniczenie importowanego pliku bazy do 16MB. Ja mam plik ponad 30MB i jak próbuje go wgrać to mieli przez kilka chwil i później wywala błąd.

Czy jest jakaś możliwość, oprócz proszenia admina, żeby wgrać taką bazę na serwer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baza danych musi akceptować łączenie z który się do niej odwołuje.

Przykładowo:

- baza jest na serwerze np: bazy.pl

- skrypty na domenie moje_konto.pl którą hostuje serwery o hoscie: host.serwery.pl

wiec baza danych musi akceptować łączenie z hosta serwera na jakim masz konto [host.serwery.pl]

Czy jest jakaś możliwość, oprócz proszenia admina, żeby wgrać taką bazę na serwer?
https://www.forum.optymalizacja.com/index.php?showtopic=28303

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeśli nie chcesz siemęczyć z hostami a masz dobre hjasło na bazie to w access hosts dajesz % ajko wszystkie hosty i po sprawie

Jeśli zbliża się Twój ślub i wesele to pewnie oglądasz różne suknie ślubne. Ciekawe suknie ślubne znajdziesz pod linkiem. Jak wiadomo suknie ślubne są tylko dla kobiet ;)

4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności