Skocz do zawartości

Jak się zwracać do Internautów?


piotrek

Rekomendowane odpowiedzi

A ja to się z reguły pytam z kim mam przyjemność bo nie lubię pogawędek z duchami. Z tego powodu nie mam dylematów typu czy to Pan czy Pani.

Sklep dla sportowców w którym znajdziesz Odżywki oraz suplementy diety dla sportowców, sprzęt siłowy i fitness oraz akcesoria do sportów walki i treningowe Hurt-Detal. Szybka wysyłka na terenie polski i za granicę.

Sklep producenta sprzętu siłowego, fitness oraz akcesoriów do sportów walki. Wysoka jakość, przystepne ceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gielo

A czy przypadkiem nie mówimy tutaj o ofercie na stronie internetowej? W takim przypadku nie można 'spytać' o godność i wyświetlić odpowiedniej wersji strony... (jest to wykonalne, ale to przerost formy nad treścią... i ja bym uciekł z takiej strony :blush:)

Spółki | Prawo | Sąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kikasek chce zostać archeologiem miesiąca... :blush: jak Ty te tematy znajdujesz?

Wszystko zależy od typu strony i profilu użytkowników... Ja najczęściej w tekście strony piszę bardziej "na Ty"... ale zawsze z wielkiej litery, na stronie jest tak bardziej "rodzinnie" wtedy :)

Na stronach firmowych raczej należy używać bardziej oficjalnych zwrotów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem poważna oferta nie powinna posiadać kontaktu wraz z imieniem i nazwiskiem osoby odpowiedzialnej za kontakt ?

Sorry ale podawanie wyłacznie adresu email nr gg czy telefonu nbie wzbudza raczej zaufania. Ja nie odpowiadam na takie oferty z reguły. Jak mówię nie lubiię mieć kontaktu z duchami nie wiedząc kto po drugiej stronie siedzi. Ktoś kto podaje jakikolwiek kontakt powinien tez podać jakieś dane osobiste jak powinniśmy się do niego zwracać. Pisanie do firmy Państwo wysyłając często zapytania przez skrypt na który potem dostajemy często odpowiedzi też z automatu wygląda dość komicznie nie sądzisz ?

Jak już muszę o coś spytać poprzez formularz bo innego wyjścia nie mam co przyznaje robię bardzo rzadko pisze jak do maszyny bezosobowo bo co mnie obchodzi wtedy kto po drugiej stronie siedzi jeśli ten ktoś sam o to nie zadbał jak się do niego zwracać ? to chyba nie ja mam uprawiać czarną magię i jasnowidztwo by się tego dowiedzieć ?

Jednym słowem coś na zasadzie

witam

Czy oferta skryptu oferowana przez stronę xxx jest dalej aktualna w podanej cenie itp.

Nie wiem jak się natomiast zwracać do osób spamując ludziom skrzynki i nie wiedząc kto po drugiej stronie siedzi bo takiego precederu nie uprawiam. Jeżeli ktoś spamuje na potęgę mi skrzynkę uważając to za zapytania jak się często ostatnio zdarza używa najczęściej zwrotu Państwo czasem Pan/Pani jak bym był schizofrenikiem ale czy to dobry pomysł to jest rzecz dyskusyjna.

ps. Zielkq chyba faktycznie nie do końca zrozumiałem wątek. Jeśli chodzi o ofertę jaką ty wystawiasz na stronie to oczywiste , że piszesz Państwo bo zwracasz się nie do jednej osoby z ofertą lecz do wielu osób, jednak jak pisałem wyżej dobrze jest zostawić jakies dane osobiste dołączając je di podawanego maila czy telefonu aby ktoś kto potem się z toba kontaktuje nie musiał się głowić czy ma pisac Pan/Pani a może to oferta kogoś bez płci czy bydwu płci ?

Edytowane przez gielo

Sklep dla sportowców w którym znajdziesz Odżywki oraz suplementy diety dla sportowców, sprzęt siłowy i fitness oraz akcesoria do sportów walki i treningowe Hurt-Detal. Szybka wysyłka na terenie polski i za granicę.

Sklep producenta sprzętu siłowego, fitness oraz akcesoriów do sportów walki. Wysoka jakość, przystepne ceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Na stronie jakoś mnie nie razi jeśli ktoś pisze "Państwo" albo wali od razu na Ty. Na początku miałem u siebie tylko "Państwo", "Państwa", ale później zacząłem to zmieniać na "Ty", "Ciebie", itd. Mam wrażenie, że to nie razi.

Za to strasznie mnie drażni zaczynanie listów od "Witam", szczególnie jeśli pisze się do klienta. O tym warto pamiętać, bo wielu ludzi zwraca na to uwagę.

Ubezpieczenia Legionowo PZU, Ergo Hestia, Uniqa, Generali, InterRisk

Psycholog Legionowo pomoc psychologiczna

Cygara, cygara kubańskie, humidory, akcesoria do cygar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zwracam do internautów tak jak bym chciał, aby oni na tej konkretnej stronie zwracali się do mnie. W przypadku gier nie zwracam się do dzieci per państwo, w przypadku stron branżowych nie zwracam się per kolego.

zdecydowanie najlepsze gry przeglądarkowe online

kurs java programowanie obiektowe

Rynek walutowy i podstawy forex w jednym miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Za to strasznie mnie drażni zaczynanie listów od "Witam", szczególnie jeśli pisze się do klienta. O tym warto pamiętać, bo wielu ludzi zwraca na to uwagę.

Hmm, prawie zawsze zaczyna się list od witam :D

Baaardzo bardzo rzadko spotykam się żeby było inaczej, a trochę zapytań mailowych dostaję... (sam też tak zaczynam maile i nie widzę w tym nic dziwnego). Jest to raczej ogólnie przyjęta forma.

Potrzebujesz nietypowy pendrive? Tylko teraz pendrive 8GB od Bone w tak dobrej cenie. Zapraszamy.

Kosmetyka aut - auto detailing Łódź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się zwracać do Internautów? To proste:

Wielce Szanowni Użytkownicy Globalnej Sieci Internetowych Połączeń!

:D :D

Poradnia Dietetyczna Magia Zdrowia, a w niej przyjazny dietetyk :).

Centrum Medyczne z Wrocławia - lekarze specjaliści, badania, rehabilitacja.

Strona internetowa poświęcona unikatowej chińskiej sztuce walki - wejdź na kung fu Wrocław!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Hmm, prawie zawsze zaczyna się list od witam ;)

Baaardzo bardzo rzadko spotykam się żeby było inaczej, a trochę zapytań mailowych dostaję... (sam też tak zaczynam maile i nie widzę w tym nic dziwnego). Jest to raczej ogólnie przyjęta forma.

A ja z kolei zawsze zaczynam od "Szanowny Panie" lub "Szanowna Pani". Ale to zależy do kogo się pisze, bo czasami nie ma sensu tak pisać w kontaktach nie biznesowych. Ale w biznesie takie walnięcie od "witam" jest przez wiele osób traktowane tak samo jak pisanie per "ty".

Ubezpieczenia Legionowo PZU, Ergo Hestia, Uniqa, Generali, InterRisk

Psycholog Legionowo pomoc psychologiczna

Cygara, cygara kubańskie, humidory, akcesoria do cygar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja zwracam się do czytelniczek zarówno wy jak i ty, z małej litery. Myślę, że tak jest fajnie. Nie mogę zdecydować się czy lepiej w liczbie mnogiej czy pojedynczej, ale nie uważam to za złe

Jak się zwracać do Internautów? To proste:

Wielce Szanowni Użytkownicy Globalnej Sieci Internetowych Połączeń!

:P:D

;):lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Według mnie utarło się przekonanie o zwracaniu się do internautów na Ty i jest to fajne, ale są pewne tematyki w których po prostu nie wypada np. w kwestiach prawnych jednak warto pokazać profesjonalizm i traktować klienta poważnie poprzez używanie zwrotów "Pan, Pani, Państwo"

NEWS.jpg

3 Miesiące pozycjonowania GRATIS!

Zadzwoń do naszego specjalisty 607 107 712 i omów szczegóły!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności