Skocz do zawartości

S. Husajn


mariosoft

Rekomendowane odpowiedzi

mordując tego Człowieka

No tak, zabili z zimną krwią niewinnego człowieka :/ "odpowiedzialnego za śmierć z rąk służb bezpieczeństwa kilkudziesięciu tys. ludzi. " Jaka ta ameryka jest bee :/

https://www.terroryzm.com/article/160/Husaj...Al-Takriti.html

Jeśli chodzi o moje zapatrywania na kwestie kary śmierci to jestem za z 3 powodów:

1. Jeśli ktoś z zimną krwią [świadomie i zaplanowanie] pozbawił życia innego człowieka to musi byc przygotowany na to samo z rąk innych ludzi.

2. Moim zdaniem kara "dożywocia" jest gorsza od kary śmierci. Człowiek poprostu boi się śmierci, ma potrzebę życia, nie chce odchodzic i dlatego przystosowuje się do warunków więziennych. Ale tak naprawdę takie życie to nie życie tylko wegetacja, lepsza jest śmierc. Chociaż to moje prywatne zdanie i pewnie też potrafiłbym się przystosowac gdyby tego wymagała sytuacja bo samobojstwo mozna wybrac zawsze.

3. Ta opinia może się wydac trochę kontrowersyjna, dlatego zostawiłem ją na koniec, chociaż wcale nie jest dla mnie najmniej istotna. Kiedyś czytałem, że miesięczne utrzymanie więźnia w Polsce kosztuje 1500zł. Zakładając, że skazany na dożywocie ma 30lat i będzie żył drugie tyle to jego pobyt w więzieniu kosztuje podatników 540.000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 74
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Jeżyku, nikt tu się nie wyśmiewa, po prostu spieraliśmy się o humanitarne wykonywanie kary śmierci.

Zapominamy o jednej rzeczy. Nawet najgorszy morderca ma rodzinę, żonę, dzieci, rodzeństwo. Zabicie jego jest też pośrednią karą dla nich. Dożywocie sprawia, że czasami ludzie się resocjalizują, za murami więzienia odkrywają swoje talenty, pomagają innym, naprawiają swój błąd.

Potrzebujesz pomysł na biznes? Zapraszam na największe forum biznesowe w Polsce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najazd na Irak był totalnym bezprawiem, teraz zabicie przywódcy tego kraju również było bezprawiem - nie dam się jakoś przekonać, że był sądzony przez swoich rodaków, w zasadzie nie wiem jakim prawem był w ogóle sądzony. Przyjechali Amerykanie, złapali go, proces rozpoczął się z ich inicjatywy i dalej po ich myśli się toczył.

Nie widzę tutaj ani sprawiedliwości, ani poprawy sytuacji - zabili go w nadziei na poprawę sytuacji w kraju i dlatego, że nie dopuszczał ich wcześniej do ropy, która z racji tego że jest w Iraku, należy do Iraku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>zabili z zimną krwią niewinnego człowieka :/

Kto powiedział, że niewinnego? Wiele złego zrobił, ale czy też wiele więcej niż Bush? Wpadł do Iraq bo jego doradcy poinformowali ile będzie kosztować ropa za dla lata (od rozpoczęcia wojny) i po prostu mu się to kalkulowało.

Bush ile osób zabił? Zabił Saddamowi synów i on jest ten dobry bo co? Bo mieszka w hameryce?

>nie miał prawa do życia, utracił je mordując niewinnych ludzi, kobiety i dzieci

Nie miał prawa? A kto o tym decyduje? Ja? Ty? Bush? Nie stworzyliśmy go, nie stworzyliśmy życia to dlaczego możemy mówić, że on 'nie miał prawa żyć'.

Zawsze byłem przeciwko karze śmierci bo jakim prawem ktoś może decydować o czyimś życiu albo śmierci? Nie mówię tu o mordercach, którzy bez pozwolenia zabijają w ciemnych ulicach etc. ale o Tych, którzy z uśmiechem na twarzy mówią: Hmmm Saddam? Śmierć, Józek hmm a też co tam już i tak sznur jest brudny... A do tego jeszcze sposób w jaki go zabili - chcieli go poniżyć w ten sposób. Umrzeć na szubienicy to hańba.

Robię barcampy: Aula Polska i RadomIT i kilka innych.

Czy wiesz, że największe prowizje w branży turystycznej i masę narzędzi daje Odpoczne.pl (bez ref'a)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najazd na Irak był totalnym bezprawiem, teraz zabicie przywódcy tego kraju również było bezprawiem

Dlaczego bezprawiem? dany kraj ma prawo wypowiedziec wojne innemu w swoim interesie. Wiadomo, że USA oficjalnie nie oświadczy, że wytoczyła wojnę Irakowi dla ropy, ale przecież wszystkie wojny toczone na świecie z założenia mają przynieśc jakieś korzyści zwycięscy.

Mi się podobają działania USA, chciałbym mieszkac w tym kraju i miec takich polityków. Niektórym poprostu gul skacze :rotfl: że USA będą jeszcze bardziej bogate. Chociaż zanim im się zwróci ta "inwestycja" troche wody w rzece upłynie, szacuje się, że amerykańskich podatnikow wojna będzie kosztowac 500mld dolarów.

Co do Husajna to naprawde dziwie się, że ktoś go broni. Gdyby wsród tych kilkudziesięciu tysięcy ludzi, do których smierci przyczynił się ten człowiek byli Wasi bliscy też byście tak za nim obstawali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego bezprawiem? dany kraj ma prawo wypowiedziec wojne innemu w swoim interesie. Wiadomo, że USA oficjalnie nie oświadczy, że wytoczyła wojnę Irakowi dla ropy, ale przecież wszystkie wojny toczone na świecie z założenia mają przynieśc jakieś korzyści zwycięscy.

Żaden kraj nie ma prawa wypowiedzieć wojny innemu.

Co do Husajna to naprawde dziwie się, że ktoś go broni. Gdyby wsród tych kilkudziesięciu tysięcy ludzi, do których smierci przyczynił się ten człowiek byli Wasi bliscy też byście tak za nim obstawali?

Nikt tu nie broni Husajna - chodzi o to, że to niezgodne z jakimikolwiek zasadami moralnymi przyjętymi w europie; niezgodne z prawem międzynarodowym; do tego w domyśle wiadomo dlaczego go zabili, wiadomo też po co ta cała wojna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak po 1945 w Polsce i innych krajach wprowadzano na siłę ustrój komunistyczny, wieszano AKowców nazywając ich zbrodniarzami, wywożąc do łagrów ludzi mających inne zdanie niż narzucone z góry to też wtedy się wydawało, że mają rację. Jaka dla nas (ludzi mających 25 lat i więcej) historia jest teraz okrutna, jak dowiadujemy się, że Rosjanie byli równie źli jak Niemcy, choć w szkole uczono czegoś innego. USA nie ma prawa narzucać komukolwiek swoich racji, tylko z nimi jest jak z pijanym gościem ważącym 130 kilo przy 2,20 metra wzrostu robiącym dym w barze - każdy wie że robi źle ale boją się postawić, bo zęby sporo kosztują.

Potrzebujesz pomysł na biznes? Zapraszam na największe forum biznesowe w Polsce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jeśli ktoś z zimną krwią [świadomie i zaplanowanie] pozbawił życia innego człowieka to musi byc przygotowany na to samo z rąk innych ludzi.

On nie zabijał osobiście.

Choć wcale go nie rozgrzeszam. Też uważam karę śmierci za największe bestialstwo nawet w stosunku do takiego człowieka jakim był Husajn.

Kraj taki jak Irak miał swego przywódce przez wiele lat. To Irakijczycy powinni sami obalić swojego dyktatora. USA nie maja prawa ingerować w suwerenne Państwo. Ponoć wprowadzają demokrację, a jej rozpoczynają to wprowadzanie od egzekucji i mordów osób cywilnych. Irak nie miał broni atomowej, nie miał nawet broni chemicznej. Co teraz wyprawia Korea z bronią atomową? Dlaczego USA nie jest tak stanowcze jak wobec Iraku?

Bo Korea nie ma ropy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że USA oficjalnie nie oświadczy, że wytoczyła wojnę Irakowi dla ropy

... i z powodów osobistych. W końcu ten niedawny wisielec chciał zabić małżonkę obecnego prezydenta i ojca. Dablju skończył to co Ejcz Dablju zaczął.

Mi się podobają działania USA, chciałbym mieszkac w tym kraju i miec takich polityków.

A ja mam ich dość tak samo jak tych w Polsce...

Co do Husajna to naprawde dziwie się, że ktoś go broni.

Wątpie aby ktokolwiek bronił tego mordercę, ale śmierć przez powieszenie była zbyt łagodna dla niego. Powinien resztę życia spędzić w obozie pracy.

Jego rządy były według moich wartości okrutne i ja nie chciał bym żyć w Iraku pod jego panowaniem. Tak samo nie chciał bym żyć w Iraku pod panowaniem US Army lub nowego rządu jak ludność amerykańska zmusi rząd do zabrania swoich chłopców z tego kraju, bo zbyt wielu ginie.

Ja mam jednak inne wartości niż Irakijczycy czy inni mieszkańcy Bliskiego Wschodu. Faktem jest jednak, że za czasów S.H. w Iraku panował powiedzmy spokój. Ludność była zjednoczona, a teraz jest burdel...

Irakijczycy inaczej patrzą na zamordyzm i brak wolności, takiej o jakie my marzymy. Nie dziwie się jednak im, że nie zgadzają się na zamordyzm USA, bo to są w końcu okupanci, którzy chcieli na siłe wprowadzić swój porządek w tym kraju, ale ludność tego kraju go najwyraźniej nie chce, przynajmniej w takiej formie...

Na pewno na świecie jest w tej chwili o jednego zbrodniarza mniej, ale wolałbym usłyszeć, że o godzinie 6:10 Saddam ostatni raz podniósł kilof w kamieniołomach i się z nim przewrócił, stracił przytomność i po kilku minutach nastąpił zgon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności