Skocz do zawartości

Konfiguracja VPS i domeny DNS


Presta

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam problem z konfiguracją serwera DNS aby zewnętrzna domena wskazywała na ten serwer, może uda mi się uzyskać od Was pomoc.

 

Na serwerze VPS w cPanel dodałem:
- w zakładce domeny dodałem domenę,
- w zakładce dynamic DNS dodałem dwie pozycję ns1.nazwa-domeny.pl, ns2.nazwa-domeny.pl z adresem IP serwera. Przy tych pozycjach widzę, że został wygenerowany ipv4.

 

W konfiguracji domeny:
- dodałem oba powyższe adresy DNS,
- w strefie DNS dodałem rekord A z IP serwer.

 

Dostaję komunikat, że serwer nie odpowiada.

 

Wiec zamiast rekordu A z IP serwera dodałem rekord A z ipv4 ale znów jest to samo.

 

Jest ktoś w stanie mi pomóc jak to zrobić?

Wdrożenia sklepów Prestashop: www.selljus.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hosting ma zawsze jakieś swoje (domyślne) DNS i IP.
Po dodaniu domeny (na hostingu) ich wpisaniu tych domyślnych danych w panelu rejestratora domeny wszystko powinno hulać. (Ale trzeba cierpliwie poczekać parę godzin zanim się internet zorientuje ;) )

Jeśli gdzieś w panelu nie widać tych danych, zapytaj obsługę hostingu jakie są DSN i IP.

 

Niektóre hostingi umożliwiają wprawdzie grzebanie i tworzenie swoich (DSN) ale nie jest to konieczne i to raczej inny temat.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz utworzone rekordy NS ?

  • Like 1

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, okazwłoka napisał:

A czy serwer DNS jest w rejestrze .pl ?

Dokładnie nie wiem o co chodzi, ale domena którą chcę przekierować na serwer VPS jest domeną PL.
DNS, które utworzyłem w zakładce Dynamic DNS (cPanel) to ns1.nazwa-domeny.pl (powiązana z IP serwera, nazwa domeny to nazwa domeny, którą chcę przekierować z ovh) + ns2.nazwa-domeny.pl (również powiązana z IP serwera).

 

37 minut temu, Mion napisał:

Masz utworzone rekordy NS ?

Tak jak wyżej utworzyłem dwa rekordy DNS. Po utworzeniu tych rekordów jest możliwość pobrania / sprawdzenia ipv4.

 

W konfiguracji domeny podaję te dwa adresy DNS jednak otrzymuję komunikat, że serwer nie odpowiada.

Edytowane przez Presta

Wdrożenia sklepów Prestashop: www.selljus.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy mówią, że nie muszę ustawiać żadnych nazw serwerów DNS. Że DNS mogą być zresetowane / domyślne i wskazywać na DNS operatora domeny, że wystarczy dodać tylko rekord A z IP serwera. A na VPS nie muszę mieć nic skonfigurowane tylko dodaną domenę.

Już się zakręciłem w tym wszystkim.

 

@okazwłoka dziękuję za odpowiedź. W sumie na chwilę aktualną ta domena, którą chcę przekierować jest w trakcie resetu DNS na DNS domyślny administratora domeny. Chcę spróbować tego sposoby co opisałem wyżej.

Prowadzę testy również na innej domenie żeby wykluczyć błędną konfigurację. I tutaj również zastosowałem powyższe rozwiązanie.

Mogę poddać inną domenę jeszcze do testów i ją podrzucić do Ciebie ale nie wiem, którą konfigurację w końcu zastosować.
 

-------

 

Na chwilę aktualną w obu testowych domenach zresetowałem DNS'y, na DNS operatora domeny.
W ustawieniach stref dodałem rekord A z IP serwera.

Na serwerze VPS usunąłem wszystkie serwery NS z zakładki dynamic DNS i zostawiłem tylko dodaną domenę.
Zrobiłem tak, ponieważ z innego źródła dowiedziałem się, że na serwerze DNS niby nie trzeba nic ustawiać, tylko dodać domenę + w konfiguracji domeny dodać rekord A z IP serwera i teraz czekam ;)

 

 

Edytowane przez Presta

Wdrożenia sklepów Prestashop: www.selljus.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://blog.cpanel.com/how-to-configure-dns-nameservers-with-cpanel/
https://docs.cpanel.net/knowledge-base/dns/how-to-set-up-nameservers-in-a-cpanel-environment/
itd...

 

  • Like 1

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności