Skocz do zawartości

google a css


przemas

Rekomendowane odpowiedzi

O ile nie bedziesz w zewnetrznym css umieszczal rzeczy jak display:none, display:hidden, font-size:1px, itp, to jest wszystko w porzadku. Jezeli koniecznie chcesz miec takie argumenty css to bym umiescil stylesheet w katalogu ktory jest zabroniony przez robots.txt i boty i tak nie zauwaza co tam jest. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie - tez na to wpadlem w miedzyczasie, ale dla pewnosci zrobilem tak jak radziles wczesniej (*.css w katalogu niedostepnym dla botow). A tak przy okazji - jak znajdziecie chwile czasu to rzuccie okiem na https://strony.aster.pl/dzialki/budowlane/. Pozycjonuje na fraze "działki budowlane". Byłem juz na pierwszym ekranie, ale niedawno zaczalem spadac - teraz jestem na 4 :) Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie przez google przechodzi nawet 0 px. dobrym przykladem jest "www.logo.m9.pl" . Dodam ze grafika 1x1 px juz tez nieprzechodzi w google, niewiem czy to niedawno wprowadzono czy juz dawno ale znajomego 3 strony wypadly z indeksu ( podkresle ze to 3 rozne strony ktore nawet nielinkowaly do siebie takze zgloszenie spamu jest tu wykluczone)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolei takie pytanie nasówa mi się na myśl. Jeżeli na stronie nagłówki H1,H2 itd. bedą zmniejszone do rozmiaru 14 px i jeżeli taką strone zgłosi się jako spam no i właśnie jest to spam czy nie ? usuną taką strone z indexu czy nie ? wie ktoś może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie przez google przechodzi nawet 0 px. dobrym przykladem jest "www.logo.m9.pl" . Dodam ze grafika 1x1 px juz tez nieprzechodzi w google, niewiem czy to niedawno wprowadzono czy juz dawno ale znajomego 3 strony wypadly z indeksu ( podkresle ze to 3 rozne strony ktore nawet nielinkowaly do siebie takze zgloszenie spamu jest tu wykluczone)

Logo M9 juz od dawna oczekuje na swoja kare w kolejce 8)

Skad wiesz ze zgloszenie spamu jest wykluczone? Masz pewnosc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja 100% pewnosci niema bo jezeli ktoś to zgłosił to tylko i wyłącznie jakiś życzliwy znajomy bo malo prawdopodobne jest zeby ktos kto niewiedzial o 1x1 px i akurat w jednym czasie trafil na 3 jego strony z różnych dziedzin i niemające linków do siebie. Takze wiec albo mili ludzie albo zmiany w google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
O ile nie bedziesz w zewnetrznym css umieszczal rzeczy jak display:none, display:hidden, font-size:1px, itp, to jest wszystko w porzadku. Jezeli koniecznie chcesz miec takie argumenty css to bym umiescil stylesheet w katalogu ktory jest zabroniony przez robots.txt i boty i tak nie zauwaza co tam jest.

Jest też inny sposób na niedopuszczenie bota wyszukiwarki do zawartości CSS - wspomożenie się JavaScriptem.

W części head wpisujemy poniższy kod lub umieszczamy link do zewnętrznego pliku skryptu:

<script type="text/javascript">
document.write("<style type=\"text/css\">h1.ukryty {display: none;}</style>");
</script>

Wyszukwiarka tego nie rozgryzie (naturalnie dopóki nie nauczy się czytać js ;)), a po stronie użytkownika efekt będzie taki, jaki chcemy, aby był.

Oczywiście to jest spam, ale może się to komuś przyda. :(

Naturalnie metoda ta ma swoje minusy (niektórzy mają wyłączoną obsługę JS w przeglądarkach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli koniecznie chcesz miec takie argumenty css to bym umiescil stylesheet w katalogu ktory jest zabroniony przez robots.txt i boty i tak nie zauwaza co tam jest. ;)

A jak to zrobić?

Szukałem na forum, ale nie za bardzo moge znalezc.

(mam taki przypadek, ze chce mieć czionkę niestandartową w belce(bo inaczej to brzydko wygląda), wiec jest to zrobione jako obrazek, natomiast w tym divie pisze dokladnie to co jest na obrazku, przyczym musze dac display: none, a nie chcialbym, zeby bylo to uznane za spam)

--eidt--

Lol, o qrcze jaki dawny temat.

Czy te sposoby dalej aktualne, czy juz google rozpoznaje?

Jeżeli nie wiesz czemu mój post jest taki, a nie inny to zajrzyj tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności