Skocz do zawartości

Zmiany w algorytmie Google


starling

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Około 5-6 miesięcy temu udawało mi się w przeciągu jednego-półtorej miesiąca wypozycjonować stronę na 5-6 średnio trudnych haseł dla przykładu imprezy okolicznościowe,imprezy integracyjne i.t.d.>nie wiem czy Google zmieniło w taki sposób swój algorytm aby zniechęcić pozycjonerów do wszelkich działań,ale sądze że Google drastycznie wydłużył ten okres dla przykładu pozycjonuję już pare stron od paru miesięcy od 2-3 dla jednego hasła imprezy integracyjne całe czas siedzę pomiędzy 40-50 dla organzacja imprez to samo,chociaż linkuję ze wszystkich sił optymalizacja jest zrobiona bardzo sprawnie.To samo z innymi stronami,wydaję mi się że google bardziej teraz patrzy na stały przyrosty linków niż kiedyś(choć linkując raz na 2 dni przyuścmy po 5 linków to powinno częściowo rozchodzić biorąc pod uwagę że indeksacja katalogów to kwestia paru dni).Może jakieś sugestie?

UX+SEM=ROI!

mail:dszpak(malpa-at)gmail.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym co kolega starling napisał jest trochę racji. 8-10 miesięcy temu o wiele trudniej było wpaść w filtr, jedną stronkę linkowałem na maksa (była to nowa domena) wskoczyła szybko na frazy [frazy związane z zakładami sportowymi więc w miarę trudne] dzięki FSB ale podtrzymując linkowanie nieznacznie tylko spadła po FSB aby ponownie wrócić na pozycje za 3-4 tygodnie. Obecnie tworząc nową strone po pierwsze dłużej czeka się na zaindeksowanie po drugie FSB nie daje już tak dobrych wyników jak kiedyś, po 3 google zrobiło się bardzo kapryśne jak się przesadzi z linkowaniem to odrazu filtr. Mam porówanie bo teraz pozycjonuję stronę o tej samej tematyce co te 8-10 miesiecy temu. Domena była równiez nowa dobrze linkowana. Teraz jednak strona jednego dnia wyskakuje ładnie na pozycje pozostaje tak kilka-kilkanaście dni i znowu spada potem znowu sie podnosi i cały czas taka karuzela. Linkuje ciągle tak samo.

Ładnie to widać na statystykach.

thumb_45b3d3123b8ea923477124.jpg

Moja subiektywna opinnia jest taka że pozycjonuje się coraz trudniej ale nie mam tu na myśli konkurencji tylko właśnie kapryśne zachowanie google.

No nic wyżaliłem się i zmykam linkować dalej :)

Tu miała być sygnatura...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linki są ważne, ale jeśli mamy dobrze zbudowaną strone (uniklany content, przyjazne linki, dynamiczne meta etc) to o wiele łatwiej się ją pozycjonuje. Dzięki czemu czasem wystarczy mniej linków, aby osiągnąć wyższą pozycję.

Przykładowo gdyby strona www.sejm.gov.pl/poslowie/posel5/189.htm zawierała w title czy description słowo "kretyn" było by pewnie łatwiej ją wywindować na obecną poyzcje. Jednak jak widać przykładajac odpowiednią moc linków na fraze można to zrobić nawet bez słowa kluczowego w treści strony.

Tu miała być sygnatura...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany w algorytmie są widoczne. Zauważyłem jedną rzecz - linki ukryte nie mają znaczenia - są jakby "pomijane" prze G.

Trudniej jest wypozycjonować stronę katalogami.

Większe znaczenie ma zgodność tematyczna stron linkujących.

Linki - obecnie można nimi zrobić wszystko, wypozycjonować każdą stronę pod dowolną frazę - linki mają większe znaczenie niż treść strony. Jednak aby wyniki można było osiągnąć w przyzwoitym czasie linki muszą być odpowiedniej "jakości".

Jest trudniej - trzeba więcej inwestować -> ceny pozycjonowania wzrosą

Tyle lat minęło a ja nadal działam w SEO
-----

Wykonuję Link Building z tematycznych artykułów sponsorowanych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem jedną rzecz - linki ukryte nie mają znaczenia - są jakby "pomijane" prze G.

To zależy w jaki sposób je ukrywasz.

adek: ceny pozycjonowania wzrosną, ale tych słabo i średnio obleganych fraz, gdzie katalogi miały jakieś znaczenie. Ceny topowych fraz będą zwiększały się troche wolniej. Cały czas jednak jestem zdania, że na chwilę obecną katalogami można sporo jeszcze zdziałać.

"Bestia najgorsza zna nieco litości, lecz ja jej nie znam, więc nie jestem bestią" - William Shakespeare, Richard III.

Gido.pl Must.pl Kokai.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ceny wzrosna u tych co umieja to robic i nie robia tego katalogami :D

ci co nadal siedza w katalogach obnizaja ceny gdyz zbyt duza konkurencja

jak ktos chce moge mu strone katalogami pozycjonowac za 20 dychy na miesiac, dodam strone do jednej z dodawarek zaplace 10 za wiecznosc i sie bedzie samo dodawalo bez żadnego wysiłku, kwestia efektu takiego pozycjonowania. :P

moim zdaniem katalogi to tylko dodatkowe źródło linków coraz słabsze biorąc pod uwage siłe poszczególnych linków (jeśli mowa o linkach)

wszystko sie zmienia, zmienia się i google, powstaje coraz wiecej stron wiec i konkurencja jest coraz silniejsza i coraz trudniej sie jest wybic.

Kazdy chce byc pierwszy ;)

Oferuje miejsce na kilku stronach internetowym, gdzie możesz umieścić:
BANERY REKLAMOWE
ARTYKUŁY PROMOCYJNE, REKLAMOWE, INFORMACYJNE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności