Skocz do zawartości

Doświadczenia z linkami


Gucci

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam pytanie o tworzenie linków wewnętrznych obsługiwanych przez mod-rewrite.

Otóż: z moich licznych testów wynika że najlepiej się sprawują linki typu: domena.pl/nazwa_linku/ a nie domena.pl/nazwa_linku lub domena.pl/nazwa_linku_123.

Z tego co tu czytałem długość "linków" ma znaczenie, a co w przypadku domena.pl/nazwa_linku1/nazwa_linku2/nazwa_linku3/ ?? Zauważyłem też że google lepiej pozycjonuje serwisy o "uporządkowanej" strukturze jak wyżej, chociaż nie ma to reguły.

Mam w planach zmienić całą strukturę serwisu i się zastanawiam czy warto... Ostatnio przetestowałem rozwiązanie typu domena.pl/nazwa_linku/ i bez żadnych backlinków lepiej się pozycjonuje niż strona, która ma PR=3, backlink=38 i site=3471 w google.. Treść i układ zbliżony.

Jakie są Wasze doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem - mam już odpowiednio przygotowane linki wewnętrzne tyle że zdziwiło mnie bardzo to co opisałem wyżej i skoro strona o mniejszej wartości pokazuje się wyżej w google to jak to wyjaśnić? Przychodzi mi tylko do głowy zmienić linki wewnętrzne..

Martwi mnie tylko struktura bo będzie 3-4 "podkatalogów" jako przedstawienie kategorii menu.. Do tej pory jest to coś w stylu: domena.pl/nazwa_menu_id - jest tego około 500 (wszystko dynamiczne) i tak cały serwis funkcjonuje.

Może warto zmienić na:

- kategoria (domena.pl/kategoria/)

- - podkategoria (domena.pl/kategoria/subkategoria/)

- - - .. itp

Czytałem że najlepiej nie robić zagłębień większych niż 2 u mnie akurat musi być nieco więcej no i co wtedy z długością całego url ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

optymalizacja serwisu to podstawa :(

"zdziwiło mnie bardzo to co opisałem wyżej i skoro strona o mniejszej wartości pokazuje się wyżej w google to jak to wyjaśnić? "

bardzo ciezko jest okreslic wartosc strony, trzeba wziasc pod uwage wiele czynników: linki, wiek domeny, budowa serwisu, treść, aktualizacje itd...

Ty jakimi kryteriami sie kierowales okreslajac że dana strona jest mniej wartosciowa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności