Skocz do zawartości

Kopiowanie i publikowanie tresci przez innych


AdamAGP

Rekomendowane odpowiedzi

A co ma robić? Masz narzędzia masz i treść.

Był jest i będzie, a jak chodzi o jakoś to indeksuje się świetnie.

Czasem lepiej niż strona strona skąd treść została skopiowana.

ale chyba nie odpowiedziałeś na moje pytanie?

To może warto zabezpieczyć treść przed kopiowaniem przynajmniej przed leniwymi, albo początkującymi webmasterami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AdamGp ale jak chcesz to zrobiomy test, w tym tygodniu zadzwonie do programisty żeby mi wyciągnął kopie Twoich stron łącznie z grafiką. Podlinkuje i zobaczymy efekty. Z domeną z 2000 roku to przy dobrym układzie, kopie będą lepsze niż orginał i będzie duplikat Twoich oryginałów :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli są to teksty pisane przez Ciebie lub do których posiadasz prawa (i mam nadzieję że nie jakaś papka w stylu Janek szedł ulicą a tu nagle mp3 i dzwonki ;) chociaż nie wiem czy nawet takie coś automatycznie nie podpada pod prawo autorskie) to normalnie w świecie możesz gościa pozwać lub jak wolisz najpierw zażądać usunięcia skradzionych tekstów.

Nawet Twoje posty na forum są samoistnie chronione prawem autorskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może warto zabezpieczyć treść przed kopiowaniem przynajmniej przed leniwymi, albo początkującymi webmasterami?

A jak chcesz niby zabezpieczyć?

Żeby nikt nie mógł skopiować to chyba w flashu musiałbyś całą stronę zrobić.

Więc jak chcesz to tak zrób i ciekawe kto wtedy więcej straci Ty czy ten kto nie skopiował tekstu akurat z twojej strony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę poczytać kodeksy cywilny itp. jeśli chodzi o łamanie praw autorskich. Są różne gotowe skrypty blokujące dostęp do prawego klawisza, zaznaczania textu na danej stronie itp. wystarczy poszukać :)

trance_is_not_a_techno_v2.0_by_tvg.gif

Rzetelne i profesjonalne w tym co robi biuro tłumaczeń Katowice wygrało w kategorii najlepsza obsługa klienta.

Tani, profesjonalny zwrot podatku z Niemiec i Austrii. Dodatkowo Kindergeld Austria i Niemcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę poczytać kodeksy cywilny itp. jeśli chodzi o łamanie praw autorskich. Są różne gotowe skrypty blokujące dostęp do prawego klawisza, zaznaczania textu na danej stronie itp. wystarczy poszukać :)

Sorry nie rozśmieszaj mnie :) jeżeli coś opublikujesz na necie, to nie wiem jakbyś zabezpieczał, mógłbyś stosować dowolne kodowanie strony w java scripcie, blokowanie całej klawiatury, ładowanie strony do nie wiem jakiego flasha, napisanie swojego super duper encodera a javie, java scripcie, czym tam chcesz ....... wszytko to jest kwestia czasu, chęci i czy jest to warte zachodu

jak się uprę to i ci i tak twoją treść skopiuję

przykład, ktoś miał do sprzedaży bazę piosenek :P 3h pisania, 3 dni pracy robota i teksty w mojej bazie :P

Pozdrawiam

Aplikacje internetowe, systemy wspomagające SEO, programy pod Windows i Linux, info na https://shad.net.pl - dopisz się do Katalogu Firm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AdamGp ale jak chcesz to zrobiomy test, w tym tygodniu zadzwonie do programisty żeby mi wyciągnął kopie Twoich stron łącznie z grafiką. Podlinkuje i zobaczymy efekty. Z domeną z 2000 roku to przy dobrym układzie, kopie będą lepsze niż orginał i będzie duplikat Twoich oryginałów :]

No dzięki za taki test:) wolałbym nie!

Przez zabezpieczenie nie miałem na myśli całkowitego zablokowania możliwości kopiowania, bo to chyba nie możliwe. Tylko delikatne utrudnienie dla leniwych. Zawsze zmniejsza prawdopodobieństwo pojawienia się kopi.

Prawa autorskie, kodeks cywilny - czy wy wierzycie, że się ludzie tym przejmują?

Jakie jest prawdopodobieństwo, że to wykryje w ogóle?

Piszesz unikalny tekst, poświęcasz na to masę czasu, a ktoś ma ten tekst na stronie w 2 sek. za pomocą kombinacji 2 klawiszy. Osobiście nie mam żadnej obsesji na punkcie autorstwa. Chętnie udostępniłbym swoją pracę dla innych, gdyby to nie wiązało się z osłabieniem moich serwisów.

jedyne co nam pozostaje to chyba tylko straszenie prawami autorskimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie iwem czy kopiowanie tekstu pogarsza coś wezmy taką sytuacje że konkurencja specialnie kopiuje nasze teksty zeby nas osłabić (niemozliwe google nie jest aż takie pokręcone).

Mi tam wszystko obojętne czy kopiuja nawet na stronie mam wstawione żeby sobie kopiowali co chca obrazków prawie nie mam. Mam tylko napisane żeby tylko nie hotlinkowanli (wiadomo transfer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawa autorskie, kodeks cywilny - czy wy wierzycie, że się ludzie tym przejmują?

Jakie jest prawdopodobieństwo, że to wykryje w ogóle?

Zależy co od kogo i w jakiej ilości skopiujesz.

Ciekawe czy już ktoś za skopiowanie treści strony www został w Polsce skazany/ukarany.

Za "pożyczone" zdjęcia już chyba kilka osób oberwało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też chodziło o drobne zabezpieczenie przed "leniwymi" a nie o to żebyś Shad jechał po mnie...

Pisz co chcesz, rób co chcesz - i tak cie ktoś w końcu udupi za np. skopiowaną bazę :D

trance_is_not_a_techno_v2.0_by_tvg.gif

Rzetelne i profesjonalne w tym co robi biuro tłumaczeń Katowice wygrało w kategorii najlepsza obsługa klienta.

Tani, profesjonalny zwrot podatku z Niemiec i Austrii. Dodatkowo Kindergeld Austria i Niemcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności