Skocz do zawartości

Pobieranie danych za pomcą crona


Mar

Rekomendowane odpowiedzi

W tym pierwszym przypadku odpada szansa na jakikolwiek zysk z reklam na stronie, który to na pewno jest jednym z powodów utrzymywania spisu, a i swoją drogą uczciwym wynagrodzeniem za włożoną w niego pracę.

No niby tak, ale może równie dobrze wprowadzić możliwość exportu listy katalogów wg. określonych kryteriorów do odpowiedniego formatu za drobną okresową opłatą. Wprawdzie nadal by byli ludzie którzy bo sobie podbierali liste skryptem ale myśle, że część chętnie by z czegoś takiego skorzystała jeśli opłata była sensowna.

Systemy Wymiany Linków - Zdobądź więcej linków przy pomocy systemów automatycznej wymiany linków!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeszcze powiedz mi może że kiedy wchodzisz po nowe adresy to klikasz w te reklamy ;)

Każdą stronę odwiedza i normalny user i robot, napisz do google że za przejechanie Twojej strony robotem muszą zapłacić bo nic nie masz z reklam a danych się pobiera nie mało ;) no przesadzony przykład.

A na poważnie to jeśli faktycznie jest do dla Mara problem to niech zrobi eksport danych z katalogu do formatu np. xml do którego będą mogli wykupić dostęp za drobną opłatą wszyscy zainteresowani masowym i automatycznym pobieraniem nowych adresów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu wychodzę na głównego obrońce Mar-a, tak jakoś wyszło :)

No jeszcze powiedz mi może że kiedy wchodzisz po nowe adresy to klikasz w te reklamy :)
Reklamy to nie tylko te płacone za kliknięcie..
Każdą stronę odwiedza i normalny user i robot, napisz do google że za przejechanie Twojej strony robotem muszą zapłacić bo nic nie masz z reklam a danych się pobiera nie mało ;) no przesadzony przykład.

Z odwiedzin googlarki to jednak zyski są - przekładają się one traffic. Z odwiedzin różnego rodzaju spamiarek/dodawarek zysku żadnego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z odwiedzin googlarki to jednak zyski są - przekładają się one traffic. Z odwiedzin różnego rodzaju spamiarek/dodawarek zysku żadnego nie ma.

Weź pod uwagę, że wiele osób korzystających w sposób automatyczy w tego spisu ma po kilka, kilkanaście katalogów (ja mam 3szt.) i na tych katalogach ma banner lub link do spisu.

Kto czerpie z tego więcej korzyści, ja bo dodałem katalog w czerwcu 2006 i nawet nie wiem, na której podstronie jest do niego link a w refach i tak nie widzę wejść z niego czy MAR, który ma baner u mnie ze wszystkich podstron ?

Przynajmniej u mnie jakiekolwiek wprowadzenie opłat za cokolwiek automatycznie powoduje usunięcie wszelkich linków do spisu oraz zaprzestanie raportowania nieprawidłowości w katalogach.

I nie róbcie jaj Panowie i Panie, jak ktoś jest zły bo mu nie klikają a A$ to niech usunie strone, dla mnie to naprawdę "rybka" jak nie przejade crawlerem spisu to przejade to forum - dział katalogi, seo.net.pl czy jakikolwiek inny spis a jest ich troche w cale nie są takie najgorsze...

I może ktos na mnie "psioczyć" za to ostatnie zdanie ale właśnie dzięki Marowi zacząłem korzystać z automatu do pobierania linków ze spisu, dzięki jego padowi i zmianom na stronie. Wprowadziło to u moich współpracowników niezłe zamieszanie i teraz dostają ładną liste nowych kat.

Z cyklu "Przysłowia Polskie":
- "We wakacja jak i w wiosnę - Google podskakuje se radośnie."
Mój blog o pozycjonowaniu i nie tylko... Strona firmowa - www.antygen.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mar, może zrób robotom psikusa i podstaw im linki do Twoich wszystkich stron (niekoniecznie katalogów) chyba bardzo ładnie Cie podlinkują :) .

Taka to robota w internecie, że jeden robi coś pierwszy a reszta z tego korzysta, nie jesteś mar zwolennikiem opensource czasami :) - to podobna sprawa . Ja na Twoim miejscu bym się cieszył, że mam popularne strony. Sam walcze ze spamerami jak się da ale daleki jestem od kombinowania

czy to zgodne z prawem czy nie, czasami zgrzytam zębami ale kombinuje jak to wykorzystać na moją korzyść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo dla mnie jest ogromna różnica, ponieważ strony www nie powstają po to, by ktoś pobierał dane z niej poprzez automat, a tym bardziej, ze takie automaty zrzerają transfer, który nie jest za damo. Każdy odwiedzający spis, generuje ruch, co za sobą pociąga również zyski z reklam, które przynajmniej pokrywają koszty, utrzymania domeny itp. Nie mówiąc już o kilku godzinach dziennie czasu spędzonego na moderowanie.

I przez takie automaty, które pobierają dane i je sprzedają, bo na tym ich biznes polega. I nie zamierzam, pracować na dochody innych.

Dlatego to wymaga zmian, ale to nie zmienia mojego podejścia do tego, iż takie pobieranie danych z stron www jest kradzieżą. Bo to jest tak samo, jak ja bym pobierał artykuły z Onetu i wstawiał sobie na swoją stronę. I może to nie jest kradzież? Bo ktoś powie, że są one udostępniane publiczni, więc sobie można je pobierać?

Weź pod uwagę, że wiele osób korzystających w sposób automatyczy w tego spisu ma po kilka, kilkanaście katalogów (ja mam 3szt.) i na tych katalogach ma banner lub link do spisu.
I sam sobie odpowiedziałeś kto ma z tego korzyść. A link do spisu nigdy nie był i nie jest obowiązkowy, tak samo jak korzystanie ze spisu. A tym bardziej, iż jest on udosępniany za darmo.
Weź pod uwagę, że wiele osób korzystających w sposób automatyczy w tego spisu ma po kilka, kilkanaście katalogów (ja mam 3szt.) i na tych katalogach ma banner lub link do spisu.

I co, może powinienem z tego powodu wypłacić odszkodowanie, iż to przyniosło Tobie straty?

Pozdrawiam,

Mar.

Polecam katalog SeoPark.pl, katalog AK47 (5 lata w sieci) ...oraz Wirtualne-miasta.eu
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I przez takie automaty, które pobierają dane i je sprzedają, bo na tym ich biznes polega. I nie zamierzam, pracować na dochody innych.

A to nie jest czasem tak, że to właściciele katalogów zgłaszają je na Twoją listę? Bo jeśli tak, to oni pracują na dochody innych (z reklam, Twoje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest tak samo, jak ja bym pobierał artykuły z Onetu i wstawiał sobie na swoją stronę. I może to nie jest kradzież? Bo ktoś powie, że są one udostępniane publiczni, więc sobie można je pobierać?

Nie trafiłeś z porównaniem. Prawu autorskiemu nie podlegają spisy ogólnodostępnych danych, w tym również katalogów stron. Jeżeli nie podoba Ci się, że ktoś robotem ściąga od Ciebie dane to możesz go co najwyżej zablokować.

PS.

Sprawdzasz pozycję strony w Google jakąś maszynką? A wiesz, że to też jest zabronione?

Potrzebujesz pomysł na biznes? Zapraszam na największe forum biznesowe w Polsce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności