Skocz do zawartości

Zaczynam od zera. Domena www.medi-system.pl


Medisystem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Na wstępie chciałbym pogratulować zarówno adminom jak i wszystkim użytkownikom stworzenia naprawdę wspaniałego forum.

Ostatnie kilka godzin siedzę nad lekturą i próbuję zrozumieć, jak dokładnie to wszystko działa.

Piszę do Państwa ponieważ jestem w trakcie budowania serwisu internetowego i mam kilka pytań, czy dobrze myślę jak narazie.

Dużo do myślenia dały mi zarówno tematy przyklejone jak i posty wszystkich użytkowników na temat etyki i budowania wartościowych serwisów.

Nie wiem jak to się do końca ma do mojego serwisu ponieważ buduję stronę firmową, będzie miała około 7 podstron głównych w nich może po 3-4 kolejne + sklep internetowy oparty najpewniejna osCommerce.

Moja sytuacja wygląda następująco, moja firma przynosiła dość dobre zyski przez pewien czas (głównie ze sprzedaży w serwisach aukcyjnych) jednak z powodu pojawienia się w dużej ilości importerów towaru, którym handluje i który zarazem produkuje ceny znacznie spadły - praktycznie do poziomu opłacalności.

Po dokładnym zbadaniu rynku zauważyłem, że mimo załamania rynków aukcyjnych bardzo dobrze egzystują sklepy internetowe, sprzedające te same towary po 2- a czasem nawet 3-krotnie wyższych cenach. Jako iż sprzedaż aukcyjna starczała mi w 100% moja strona internetowa opierała się głównie o link do aukcji :aniolek:

Na dzień dzisiejszy wykupiłem sobie domenę z nazwą mojej firmy w i myślałem nad wykupieniem kolejnych domen z nazwą produktu.

Domena firmowa to : www.medi-system.pl.

Strona internetowa jest na ukończeniu i będzie dostępna w ciągu 1-2 dni na serwerze.

Jako iż stronę tworzę w edytorze Front Page zdaję sobie sprawę, że kod może nie być idealny jednak brak mi umiejętności na pisanie w czystym htmlu.

Przechodząc do mojego głównego pytania, potrzebuje wypozycjonować 4 frazy główne na których mi narazie najbardziej zależy

FRAZY GŁÓWNE :

Stół do masażu (74 tys. wyników w google)

Stoły do masażu (107 tys. wyników w google)

Łóżko do masażu (52 tys. wyników w google i zadnej strony glownej, od razu linki do aukcji Allegro)

Łóżka do masażu (103 tys. wników w google)

Plus te wszystkie frazy tylko bez polskich znaków

Aby to zrobić pragnę uczynić co następuje :

01. W tytuł strony wstawić coś w rodzaju MEDISYSTEM - Stoły do masażu i łóżka do masażu. Tutaj kupisz dobry stół do masażu i łóżko do masażu

02. W Keywords wstawić analogiczne słowa

03. W Description wstawić krótki opis również zawierający głównie te frazy

04. Na stronie głównej podczas prezencji firmy w dość długim tekscie wstawić wiele tych słów oraz linków do innych podstron zawierających te słowa w jeśli się nie myle Achrefie

05. Dodać stronę do katalogów głównie pod tymi hasłami

06. Zakupić trochę linków na Allegro.pl i Achrefować pod hasłem MEDISYSTEM - Stoły i łóżka do masażu oraz MEDISYSTEM - Kup Stół do masażu lub łóżko do masażu

--------

To by było na tyle jeśli chodzi o moje pomysły.

Głównie zależy mi na czasie dodania do wyszukiwarek ponieważ moja sytuacja finansowa pogorszyła się praktycznie z miesiąca na miesiąc.

Ten sam zabieg muszę powtórzyć w wypadku domen :

www.medi-system.de (pozycjonowanie na massageliege, massageliegen, massagetisch i massagetafel)

www.medi-system.fr (pozycjonowanie tylko na table de massage)

Na cały proces pozycjonowania jestem w stanie przeznaczyć około 2.000 PLN jednak z tego co czytałem pieniądze nie mają tutaj tak dużego znaczenia.

Biorąc pod uwagę moją sytuację, możliwości finansowe oraz bardzo małą ilość konkurencji przy tych słowach kluczowych czy możecie mi Państwo polecić jakieś konkretne metody ?

I ostatnie pytanie (przypomniałem sobie pod koniec).

Czy wykupienie domen typu : www.lozka-do-masazu.pl bedzie mialo wplyw lub czy tez subdomeny typu lozkadomasazu.medi-system.pl moga miec pozytywny wplyw na wynik samej strony glównej.

I kolejne co przypomniałem sobie pod koniec - czy wysoki wynik w google i te metody pozycjonowania, które wymieniłem będą również miały pozytywne odbicie na wynikach w innych wyszukiwarkach np. onet.pl, wp.pl lub yahoo.com

Z góry dziekuję za wszelkie rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]Ostatnie kilka godzin siedzę nad lekturą i próbuję zrozumieć, jak dokładnie to wszystko działa.

Poczytaj jeszcze 3 pełne tygodnie siegając również do archiwum. Jeśli tak składnie myślisz jak piszesz łatwo Ci pójdzie.

Na dzień dzisiejszy wykupiłem sobie domenę z nazwą mojej firmy w i myślałem nad wykupieniem kolejnych domen z nazwą produktu.
Niekonieczne, chyba że zapełnisz je sensowną treścią inną niż podstawowy content. Anchor w URLu praktycznie niewiele/nic nie daje.
Jako iż stronę tworzę w edytorze Front Page zdaję sobie sprawę, że kod może nie być idealny jednak brak mi umiejętności na pisanie w czystym htmlu.

Nic nie szkodzi, ranking nie opiera się na jakości wykonania serwisu, ale treści i linkach.

01. W tytuł strony wstawić coś w rodzaju MEDISYSTEM - Stoły do masażu i łóżka do masażu. Tutaj kupisz dobry stół do masażu i łóżko do masażu
Nie przesadzaj.
03. W Description wstawić krótki opis również zawierający głównie te frazy

Wstaw głównie opis zawartości witryny, nie słowa kluczowe.

04. Na stronie głównej podczas prezencji firmy w dość długim tekscie wstawić wiele tych słów oraz linków do innych podstron zawierających te słowa w jeśli się nie myle Achrefie
Nie przesadzaj.
05. Dodać stronę do katalogów głównie pod tymi hasłami

Nie korzystaj z Addera, spis Mara jedziesz ręcznie 10-15/dzień, qlweby na końcu do podstron.

06. Zakupić trochę linków na Allegro.pl i Achrefować pod hasłem MEDISYSTEM - Stoły i łóżka do masażu oraz MEDISYSTEM - Kup Stół do masażu lub łóżko do masażu
Nie kupuj na Allegro, bo się natniesz, niech ktoś to zrobi za Ciebie. Za długi anchor, wypuszczasz z niego "power".
[...] jestem w stanie przeznaczyć około 2.000 PLN jednak z tego co czytałem pieniądze nie mają tutaj tak dużego znaczenia.

Mają cholernie duże znaczenie. Za tą kwotę miesięcznie ktoś Ci zrobi seo na najwyższym poziomie, jeśli myślisz o wydatku jednorazowym to...

[...]I kolejne co przypomniałem sobie pod koniec - czy wysoki wynik w google i te metody pozycjonowania, które wymieniłem będą również miały pozytywne odbicie na wynikach w innych wyszukiwarkach np. onet.pl, wp.pl lub yahoo.com

Bezpośredniego wpływu nie ma. Onetem i WP nie zawracaj sobie głowy.

Sorry za protekcjonalny ton odpowiedzi :aniolek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Ci radzę już powoli zdobywać linki, bo Google nie lubi ich zbyt szybkiego przyrostu który może nie wyglądać naturalnie. Ja np. jak mam zamiar stworzyć jakąś stronę to domenę kupuję nawet pół roku wcześniej, wstawiam jakiś tematyczny content i pomału zaczynam pozycjonować. Dzięki temu po pół roku mogę sobie pozwolić na mocniejsze linki i TOP10 pod trudniejsze frazy bez obawy, że złapie filtr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi sie wydaje, że na te frazy nie trzeba wyrafinowanych technik

wystarczy przygotować stronę tak jak piszesz - z tym, że krótszy tytuł

dodawać spokojnie do katalogów, wymienic się/kupić parę wartościwoych linków i top10 bez problemu

tylko to wymaga czasu. Myślę, że te frazy nie wymagają dużych nakładów finansowych - postaraj się raczej zwiększyć ilość fraz.

No i tak jak powiedział Yeden - sporą część tej kasy przeznacz na początek na kampanię AdWords

tylko zapłać specjaliście, żeby Ci ją ustawił bo samemu to możesz kasę stracić nie uzyskując pożądanych efektów

Jeśli zbliża się Twój ślub i wesele to pewnie oglądasz różne suknie ślubne. Ciekawe suknie ślubne znajdziesz pod linkiem. Jak wiadomo suknie ślubne są tylko dla kobiet ;)

4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności