Skocz do zawartości

Pytanko o zaplecze


cckoles

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Przykładowo mam 5 stron z roznych kategorii które chce wypozycjonwac. Tworze zaplecze pod te strony czyli iles tam innych stron które beda powiazane tematycznie. Linkuje zaplecze systemami i dodajac je do katalogow. Niby wszystko ladnie ale jest wiele nie jasnosci:

1. Strona powiazana tematycznie. Co to tak naprawde jest ? Pewnie ktos napisze no jak co, strona o podobnej tresci. Tak, tylko jak na to patrzy google ? Jesli podobna tersc tzn ze jakis % slow zawartych na stronie pozycjonowanej musi odpowiadac % słow na stronie zplecza. Ok, rozumiem, ze tekst musi byc sensowny. Moje pytanie brzmi: jaki % słow z waszych doswiadczen musi sie pokrywac ze strona pozycjonowana ? Chodzi mi o ze tworze strone zaplecza na ktorej jest 5 podstron kazda podstrona jest o innej tematyce wiec jedna podstrona to bedzie 20% tekstu w calej witrynie a do tego z tych 20% iles % tekstu ktory bedzie nawiazywal do strony pozycjonowanej. Napiszcie jak wy rozwiazujecie ten problem.

2. Słuchalem audycje Aniola ktory mowil, ze wg niego google indeksuje 30 razy jeden link, pozniej go pomija. Hymm, ok tylko co to oznacza ? Jesli mam 5 linkow wychodzacych i wszystkie te 5 linkow zostana po 30 razy zindeksowane to co, moge je usunac ? Jesli nie moge usunac to czy aby napewno dolozenie kolejnych linkow nie spowoduje, ze straca na wartosci te dolozone i te juz zindeksowane ?

3. Budujac strone ( zaplecze ) dajecie po 5 linkow z tej strony do innych serwisow ? Podobno tylko jeden link do jednej strony ma najwieksza wartosc. Majac wiec strone okreslona tematycznie dajemy jeden link do strony pozycjonowanej powiazanej temtycznie i cztery linki do innych stron ale tamte sa juz o innej tematyce.

4. Linkujemy zaplecze z katalogow i systemow. Co podajecie w "anhor text" fraze na ktora pozycjonujecie juz z zaplecz czy cos innego ? Czy w ogole ma znaczenie fraza ktora wpisujemy do anhora linkujac zaplecze ?

5. Czy za kazdym razem budujecie nowe zaplecze pod pozycjonowane strony czy macie jedno z ktorego pozycjonujecie ? Majac jedno nie bardzo mozna stworzyc stron ktore beda nawiazywaly tematycznie. Moze jestem w bledzie, jesli tak to prosze o swoje przemyslenia.

Na koniec mam prosbe aby osoby ktore maja wiedze poparta doswiadczeniem odpowiedzialy chociaz na czesc pytan bo napewno wiele osob skorzysta z tej wiedzy.

Jesli chcesz napisac tekst w rodzaju poszukaj sobie na forum to dziekuje bardzo ale szukalem i nie ma rzeczowych odpowiedzi.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja sie podepne pod temat z dodatkowym pytaniem:

robie zaplecze na darmowym serwerze, dokladnie na yoyo.pl tyle ze strona wyswietla za kazdym razem ich box reklamowy. czy taki box nie zmniejsza sily linku wychodzacego do strony pozycjonowanej?

a co do pytan poprzednika to wg mnie lepiej jak strona zaplecza ma tylko jeden link wychodzacy do strony pozycjonowanej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yannkes:

boksy reklamowe jak nie trudno się domyślić są linkami reklamowymi, nie pozycjonującymi. Chyba, że na yoyo.pl do stpki, czy gdzieś w kodzie deklają jakieś a hrefy gdzieś.

Ilość linków wychodzących ma znaczenie. Im mniej tym większa siła tych zamieszczonych. Uprzedzając pytania pt. co wpływa na siłę linku, kieruje Was do wyszukiwarki na tym forum. Tematy były wiele razy poruszane.

"Bestia najgorsza zna nieco litości, lecz ja jej nie znam, więc nie jestem bestią" - William Shakespeare, Richard III.

Gido.pl Must.pl Kokai.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yannkes:

boksy reklamowe jak nie trudno się domyślić są linkami reklamowymi, nie pozycjonującymi. Chyba, że na yoyo.pl do stpki, czy gdzieś w kodzie deklają jakieś a hrefy gdzieś.

Ilość linków wychodzących ma znaczenie. Im mniej tym większa siła tych zamieszczonych. Uprzedzając pytania pt. co wpływa na siłę linku, kieruje Was do wyszukiwarki na tym forum. Tematy były wiele razy poruszane.

Nie zapytalem czy ilosc linkow ma znaczenie czy nie. Swoja droga nikt nie potrafi odpowiedziec na chociaz czesc z moich pytan ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. nie licz tak bardzo tych procentów, muszą się pojawić słowa kluczowe ale pamientaj, że na moc linku wpływa wiele innych czynników i jeśli zadbasz o nie to pomyłki rzędu 5- 10% w nasyceniu słowami kluczowymi się pomija. ( ja nigdy tak nie liczyłem, no cóż nie jestem specem)

2. nie wiem, ale to ciekawe, masz linka do wywiadu? ( ciebie odesłano do szukaj wiec ty mnie nie mozesz :placze: )

3. jest dużo teori, ze strony głównej podlinkuj główną pozycjonowaną a na podstronach linkuj podstrony na mniej konkurencyjne hasła (dodatkowo możesz jeszcze w podstronach dać 1 do głownej) poczytaj anchorPR, nie umieszczaj na jednej podstronie więcej niż jednego linka do jednej podstrony pozycjonowanej

4. no jasne, że ma- to chyba najwazniejsza zaleta tematycznego zaplecza, pozycjonuj pod podobnymi haslami co pozycjonowaną, zrób dobre linkowanie wewnętrzne- te anchory też się liczą

5. zaplecze budujesz indywidualnei do każdej strony, mozesz miec ogolne z dużą ilością podstron, czesto odwiedzaną przez roboty- mozesz tam wrzucic systemy wymiany linkow i zbierac punkty, mozesz tez uzyc jako wspomagacz indexowania innych stron.

Czyli, szukaj:

- anchorPR

- linkowanie wewnętrzne

- silne zaplecze

- jak szybko zrobić zaplecze i zgarnąć dużo kasy :tancze:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności