Skocz do zawartości

WP mnie dzis zadziwila


siker

Rekomendowane odpowiedzi

Calkiem off topic pozycjonowania.

Nie wiem czy pamietacie, ale WP jako jedyna nie miala swojej uslugi dostepu do internetu za posrednictwem modemu (02021...) poniewaz zrobilaby konkurencje w stosunku do telekomunikacji.

Dzis wszedlem na WP a tam reklama wpTelefon "rozmawiaj z calym swiatem za 35gr" cos mi sie wydaje ze w WP zmienia sie na lepsze... I mam nadzieje ze to tylko pierwszy zwiastun.

A ja nie będe miał sygnaturki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komercjalizacji katalogu w sensie dodawania płatne ?

zwróć uwagę że nie tylko ten portal spowodował płatne dodawania

W sumie to jest lepsze bo zobacz teraz byle czego nie dodasz, bo musisz zapłacić 10 zł, nie dodasz 100 spamów bo szkoda kasy np. albo ktoś jej np niema.

Ja teraz robię mini wortalik z katalogiem który będzie super.

A dlaczego ? bo będzie na wielu serwisach, będzie na wielu IP i najkważniejsze możesz dodać stronę nawet do 15 kategorii jeżeli tylko zawartość strony będzie odpowiadała kategorii.

Ale skoro ja daje tak dużo to czy muszę dodwać wszystko, nie i nie będę.

Skoro ja płacę za 50 serwerów, buduje 50 cmsów, tworzę jeden katalog który figuruje na 50 serwisach a ktoś dostaje za jednym machnięciem 50 linków statycznych i bezpośrednich to jest minimum przy dodaniu strony do 1 kategorii to ja zanim dodam taką stronę to stworzyłem regulamin.

Warunkiem dodania stron jest umieszczenie na głownej stronie serwisu linka w postaci logo serwisu i linka tekstowego (Katalog stron i wyszukiwarka "nazwa"

Uważam że tak jak komercjalizacja katalogu w postaci pobierania 10 zł jest słuszna tak np. żadanie linku zwrotnego.

Czy będą chętni się dodać, zapewne tak, bo komu się chce biegać po 300 katalogach tu się doda szybko i łatwo, zdobędzie linki do każej wyszukiwarki, bowiem są statyczne a to daje wejście na każdy engin.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż, płatne dodawania jak najbardziej słuszne, z powodów o których wspomniał szookpl. A także dlatego, że mam pewność szybkiego działania, a nie czekania tygodniami na wpis.

wyprzedaż domen. domeny od 300 pln

 

idziesz na zakupy i po kody rabatowe czy wybierasz gotowanie w domu i potrzebujesz dobry przepis ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunkiem dodania stron jest umieszczenie na głownej stronie serwisu linka w postaci logo serwisu i linka tekstowego (Katalog stron i wyszukiwarka "nazwa"

Mimo wszystko przydałaby się opcja dodania strony do katalogu za opłatą.

Nie do wszystkich stronach jest możliwość dodania czegokolwiek. Są klienci, którzy nie pozwalają na ingerencje w swoja stronę. Poza tym czasami dodanie linka czy banera bardzo psuje wygląd strony.

Nie znam się na pozycjonowaniu, ja tu tylko zużywam transfer i miejsce w sql.

Roman Kluska ujawnia: nadchodzi INFLACYJNY ARMAGEDON!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche zmienil sie temat. Jak dla mnie wzorem moze być onet, jesli chodzi o dodawanie do katalogu, nawet jesli by wprowadzil tylko platne umieszczanie w katalogu. W tej chwili ekspresowe dodanie kosztuje 10zl ale te dziesiec zlotych mozna przeznaczyc na usluge w onecie (np. na boksy). Gdyby bylo cos takiego na WP skorzystalbym i dodalbym sie do WP, ale za sam link w katalogu, nie bardzo mam ochote placic.

A ja nie będe miał sygnaturki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunkiem dodania stron jest umieszczenie na głownej stronie serwisu linka w postaci logo serwisu i linka tekstowego (Katalog stron i wyszukiwarka "nazwa"

szook a co ze stronami klientow, ktorzy nie zycza sobie zadnych 'obcych' linkow na swoich stronach? uwzgledniasz jakas inna opcje? ja w takiej sytuacji moglbym zaplacic za umieszczenie w katalogu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie tak, ale chcę prowadiź serwis niekomercyjny więc opłat niechciałbym pobierać.

A wymaganie tego linka to jedynie zaleta jak i dla katalogutak i dla dodającego.

Jeżeli katalog będzie popularny - to PR wysoki i podstrony także, jeżeli

dodasz się np. do kategorii sklepy internetowe/costam/

i umiesicsz linka do tej katgorii to wiadomo że szybciej link będzie wiodczny do Ciebie i zwiększym skutkiem.

Wiadomo że ja także zbuduje duży link popularity dla katalogu i jest to oczywiste.

Strona dodana dokatalogu znajdzie się też w wyszukiwarce.

Z uwagi iż generalnie denrwują mnie includy wyszukiwarek, to robię własną bazę, wolę mieć mniej wyników ale dobre.

Tzn teraz przygotowuje ankietę jak mam ustwić robota, tzn jak ma się wgłebiać, tylko strona główna, 2 strony, 5 stron, 10, 50, 100, cały serwis www.

Z uwagi iż reindeks będzie następował co 24 godziny wolę aby to użytkownicy zadecydowali jak ma głęboko wchodzić bot,

podam też Ip z jakich wchodzi, jeżeli ręcznie chcą blokować indeksowanie danych podstron. Bo np. dla kogoś kto ma serwis z 2000 podstrn mój indeks zjadałby sporo transferu itd.

A co daje bycie w wyszukiwarce ?

o tyle daje że można znalźć siebie na setki następnych haseł i zgłosić link statyczny do wyszukiwarki jako wynik. Co daje dalsze link popularity strony.

Narazie pracuje nad instrukcją dodawania stron itd.

A najwążniejsze spamem dla mnie jest tylko taka forma jak umieszczanie strony tzn. jeżeli podbijana jest na hasła nie związane z tematyką i ukrywanie słów, wszelkie alty, komentarze, keywords x 100 nie uznaje za spam chyba ze nie są związane z tematyką strony.

Pozdrawiam

OPCJA - link na innym serwisie poza książkami gości, i pod warunkiem że się już tam nie znajduje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siker juz to nie jest aktualne - obecnie w Onet placac 10 zl juz niemasz go na BOKSY, tak było jeszcze trochę temu ale się już zmieniło i jak dodasz stronę znika ci 10 zl z boksów :-)

Hm, ja i tak byłem ździwiony bo koledze już dawno pobierali 10 zl z boksów a mi nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności