Skocz do zawartości

Poprawność kodu a indeksacja


maritos

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

czy strona jest zgodna czy nie wg mnie dla pozycjonowania nie ma znaczenia gdyz gdyby tak było google tez by miało strone zgodną ze standardami - powstaje pytanie którymi gdyż chyba ejst ich kilka - nie wgłębiam się w to - zawsze sprawdzam strone na FF, opera, i IE jesli działa to jest OK jesli nie to szukam błędu choć przewaznie ich nie mam lub śą błache - czy ewentualne poprawki są zgodne nie wiem, i jest mi to obojętne, wiem jedno standard ktos stworzył tylko po co gdy nagle po jakim czasie powstaje uzupełniony i zmieniony na inny i to co było Beee teraz jest OK :P

czy robot moze sie pogubić - to pytanie do googla oni wiedza jak to jest a my skad mamy wiedziec jak tak naprawde nie wiemy jak taki bocik działa tylko mamy swoje przypuszczenia (wiem kazdy sobie moze zrobic bota) ale czy wiemy na co google tak naprawde zwraca uwagę ??? NIE tylko przypuszczamy. Jeśli ktoś chce mieć strone zgodną ze standardami do chwała mu za to tylko wg mnie nie można czynić z tego świątyni że tak ma być a nie inaczej.

Czasami jest problem zrobic strone zgodną - wystarczy zobaczyć sklepy otwarte na OSC ktos na forum osc opisal co zrobic aby strona była zgodna ale wg mnie jest tyle roboty przy tym iz gra nie jest warta świeczki, a efekt i bez poprawnego kodu (opartego na standardach) osiąga się bez wysiłku.

Poprawny kod to taki który nie spowalnia strony, wyswietla się ona bez błędów (nie koniecznie identycznie, dozwolone są małe odskocznie w zaleznosci od przegladarki), nie otwiera sie 5 minut ale max kilka sekund i to tyle co chcialem powiedziec na ten temat

Oferuje miejsce na kilku stronach internetowym, gdzie możesz umieścić:
BANERY REKLAMOWE
ARTYKUŁY PROMOCYJNE, REKLAMOWE, INFORMACYJNE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Nie zgodzę się.

Otóż Ty sprawdzasz strony tylko w trzech przeglądarkach, natomiast pewna część społeczności korzysta z innych przeglądarek i urządzeń, które czytają kod źródłowy i czasem drobny błąd powoduje, że strona wyświetlana jest niewłaściwie lub urządzenie nie potrafi odczytać kodu.

Tworzenie stron poprawnych i zgodnych z wytycznymi WC3 powinno być obowiązkiem webmajstrów. Oczywiście dopóki popularne przeglądarki będą akceptowały błędy parsowania, tak długo będziemy mieli śmietnisko w sieci.

Inna dyskusja czy strony zgodne z wytycznymi WC3 ma jakieś znaczenie dla pozycjonowania. Pamiętać należy jednak że tworzymy strony dla ludzi, a nie dla wyszukiwarek, strona dobra sama się wypromuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jak sprawdzam stronke w validatorze to lubie mieć zielono
Aby kod był dobrze zoptymalizowany, należy do większości obrazków dodać alt z opisem alternatywnym. Ale nie każdy obrazek go wymaga, więc brak alt="" to drobiazg. Minęły już u mnie czasy kiedy sprawdzałam stronę w walidatorze. Teraz nie muszę tego robić aby wiedzieć, że kod jest poprawny, ale jak już wspomniałam, zdarza się, że pominę jakiś detal. Nie sądzę aby drobne błędy miały jakikolwiek wpływ na indeksację. Zielony napis w walidatorze to nie wszystko, bo można go uzyskać nawet na stronie z zupką znaczników, jeśli wstawisz kodowanie akceptujące je.
wystarczy zobaczyć sklepy otwarte na OSC

Znam sklep osc, w którym jedynym błędem jest brak zmiany & na & więc wygląda na to, że to nie takie trudne :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie rozumowanie.......

"lepiej mieć poprawny kod i się nie martwić, że to źle wpłynie na pozycjonowanie, niż mieć zły kod i się głuwkować czy to może być negatywne w pozycjonowaniu

Lustra magazynowe - Firma "Szymkowiak" - lustra przemyslowe

sklep-nurkowy.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie poprawny kod jest jak najbardziej pożądany, ułatwia to życie internautom z innymi przeglądarkami jak i różnym botom. Dla samej poprawności( zgodności ze strict to bym się nie zabijał, chociaż jest to dobra wprawka do kodowania :P

dymna.jpg

Przyjaźń psa na całe życie. ZAGINĄŁ DOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie poprawny kod jest jak najbardziej pożądany, ułatwia to życie internautom z innymi przeglądarkami jak i różnym botom. Dla samej poprawności( zgodności ze strict to bym się nie zabijał, chociaż jest to dobra wprawka do kodowania :P

A ja myślałem że strict to już przestarzałe.

Mam jeszcze dwie strony w strict i męczy mnie to. Muszę to zamienić na 1.1 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja jako veteran informatyczny jest za tym żeby być przynajmniej o 1 lub 2 generacje w tył :) wtedy wszyscy mogą bez problemu korzystać, tyczy się to tez z oprogramowaniem

no ale to prawda, że lepiej nie gonić za nowymi technologiami, bo można się przejechać.........

a na standardach ( html 4.0) to wszystko jest dopięte na ostatni guzik

i nie ma problemu z wyświetlaniem itp

Lustra magazynowe - Firma "Szymkowiak" - lustra przemyslowe

sklep-nurkowy.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej nie gonić za nowymi technologiami

ale ja oczywiście się do tego nie stosuje mo chce być TRENDY , chodziaż już widzialem że coniektórzy jadą na

xhtml 1.1 ale aż tak do się nie zapęczam bo tam już wyszukiwarki mogą miec problemy :)

Lustra magazynowe - Firma "Szymkowiak" - lustra przemyslowe

sklep-nurkowy.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności