Skocz do zawartości

[Prywata] Telefon komórkowy


Trademark

Rekomendowane odpowiedzi

Mój obecny telefon, mający już kilka dobrych lat, od jakiegoś czasu ostro strajkuje. Postanowiłem być nieugięty na jego żądania i ignorowałem różne zawieszki, pady, wyłączania - ale w końcu zdałem sobie sprawę, że czas najwyższy na zmianę aparatu :P Obecnie mam telefon na kartę (Orange). Zastanawiam się, co teraz kupić i w ogóle z jakiej oferty skorzystać... :rolleyes: Czy wziąć telefon na abonament (np. oferta w Erze - 20 zł/mc) czy może poczekać, dorzucić parę groszy i kupić sam aparat pozostając przy ofercie na kartę? Dzwonić dużo nie dzwonię, sms-ów sporo też nie wysyłam, ale zauważyłem, że z miesiąca na miesiąc coraz więcej korzystam z telefonu. W zasadzie jakim modelem warto się zainteresować? Spodobała mi się Motorola V3 - właśnie jest w ofercie Ery (249 zł telefon, 20 zł/mc abonament), ale w ogóle nie wiem czy warto brać na siebie takie zobowiązanie (umowa na 24 miesiące)? Niektórym może wydawać się śmieszna sumka 20 zł miesięcznie, ale ja nigdzie nie pracuję, jestem skromnym studentem, a moje przychody raczej nie są regularne - zyski są różne, wiadomo jak to jest :P Jeśli pozostać przy karcie, to jaki model moglibyście polecić? Wiadomo, że ceny aparatów są wyższe, ale może coś używanego... :)

;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ja mam Nokię 6070, a kupiłem dlatego, że można przez nią podłączyć Internet do lapka :rolleyes: Za gotówkę w sklepie, nie lubię zobowiązań na 2 lata i więcej.

Dała matka rozum? To kombinuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci mogę polecić SE K750i lub wyższy model. Telefon ma bardzo dużo funkcji, od odtwarzacza mp3 do przeglądarki internetowej. Całkiem przyzwoity aparat fotograficzny jak na tel kom dzięki któremu zawsze będziesz mógł utrwalić niepowtarzalne chwile [fajna sprawa bo przecież rzadko kiedy nosisz ze sobą aparat]. Sporo pamięci wewnętrznej + obsługa kart pamięci flash.

Jeśli nie patrząc na cenę to proponuje palmfona, czyli telefon + palmtop w jednym, na prawdę wspaniała sprawa dla osób skomputeryzowanych, którzy potrzebują dostęp do internetu zawsze i wszędzie.

Co do ery i abonamentu za 20zł to naprawdę wątpię, żebyś tel dostał za 1zł bo chyba jego cena przekracza 480zł brutto a gdzie darmowe minuty, faktury, obsługa klienta, koszty jego pozyskania....... dużo tego jest B)

Generalnie bardziej opłaca się kupić tel na abonament, jeśli dużo dzwonisz, mi nieraz i 200 minut nie styka :) A jak mało to karta i doładowywania z netu aby czasu nie tracić na kupowanie kart ;) bo czas to też pieniądz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V3 to dramat i tragedia. 5mb pamieci? no to co - limit smsow, ktore mozesz zapisac to 20.. poza tym telefon mocno nieintuicyjny - po 2 miesiacach uzywania nadal szukalem niektorych funkcji, a przy S-E, czy Siemensach z ktorymi mialem kontakt tego problemu nie bylo. In plus dobrze trzyma zasieg, srednio dlugo zyje na aku.

c2h5oh

"The day Microsoft makes something that does not suck is probably the day they start making vacuum cleaners"

Kolczyki | Biżuteria Swarovski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czasu kiedy SonyEricsson wypuścił T610, inne marki dla mnie nie istnieją.

Aktualnie korzystam z D750i z dołożoną kartą 512MB który zdawał mi się telefonem ostatecznym, do czasu kiedy nie zobaczyłem K790i. Jezu, jaki to ma wyświetlacz ;) Jakoś obrazu na stosunkowo małym wyświetlaczu w który upchnięto 240x320px jest porażająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecę motorolę v3, telefon ma służyć do dzwonienia i ew. wysyłania smsów, a nie działać na zasadzie 'zapobiega ciąży i krawaty wiąże'.

Telefon jest dla mnie bardziej intuicyjny niż nokia i SE (używałem telefonów obydwóch marek). Bardzo dobrze leży przy uchu (przynajmniej moim ;)), ma dosyć ciekawy design.

Ja osobiście nie potrzebuję telefonu w którym będę trzymał filmy, itp. i V3 mi w 100% wystarcza. Polecam.

Pozdrawiam,

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam telefony z SYmbianem ja mam Nokie 6600 i jestem zadowolony choć mógłby być lepszy aparat i dzwonki stereo ale i tak jest nieźle. Symbian daje ogromne możliwości, ja mam wgrane aplikacje np. do zmieniania kanałów w tv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności