Skocz do zawartości

Jaką płytę główną polecicie?


Brad

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, składam sobie kompa i poszukuje płyty o następujących parametrach:

Gniazdo pod procesor Pentium D 9x

PCI Expres 16

Minimum 3 zwykłe sloty PCI

SATA II

DDR II, 1GB pamięci na slot.

Na zintegrowanej karcie muzycznej, sieciowej i graficznej mi w ogóle nie zależy.

Płyta powinna zmieścić się w tej obudowie: https://www.extreme-pc.pl/img/obudowy/I-BOX_Lion_604B_1.jpg - pisze, że ATX więc myślę, że nie powinno być problemów z żadną płytą w tym formacie, ale może już coś się pozmieniało, od dawna nie interesuje się sprzętem a obudowa taka jakoś wizualnie mała.

Zastanawiam się też nad zasilaczem do następującej konfiguracji:

Procesor: Pentium D 3.4 Ghz

Grafika: Radeon X1950 PRO

Pamięć: 2GB DDR II

HDD: 160GB

Nagrywarka DVD

Sieć: WiFi [uSB]

Muzyka: SB Audigy [PCI]

Tuner DVB [PCI]

2 Dodatkowe wiatraki wewnątrz obudowy

Zasilacz musi być maksymalnie cichy [i pasować do płyty głównej ;)].

Może ktoś wie czym różni się Pentium D od Core 2 Duo i jak to się ma do osiągów, generalnie nie chce wydać na procesor więcej niż 700zł bo bardziej opłaca się częściej zmieniać kompa niż kupywać jakiś full wypas, który straci 70% na wartości po pół roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre? masz na myśli firmę czy osiągi?

Myślę nad 2 kościami GOODRAM DDR2 1 GB 667Mhz

Generalnie chciałbym się zamknąć w 3000zł brutto za jednostkę centralą + Win Vista Premium 64 bit, bo jak już wcześniej pisałem z doświadczenia wiem, że nie opłaca się kupować droższych maszyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności