Skocz do zawartości

[prywata]Problem z kartą dźwiękową


nilhir

Rekomendowane odpowiedzi

A dokładniej ze sterownikami do niej.

Byłem zmuszony zrobić fomat dysku no i po nim jak wiadomo trzeba sterowniki do wszystkiego poinstalować. Mam karte dźwiękową zintegrowaną z płytą główną - AC'97. Ściągnałem chyba ze 2 wersje sterowników - jedna podczas instalacji wymaga dwóch dodatkowych plików (wdmaud.drv i ksuser.dll - jak ostatni raz instalowałem te sterowniki to jestem pewien, że nic nie musiałem dogrywać) po czym instalacja dobiega końca ale dźwięku nie ma. A drugie też proszą o te pliki ale po chwili tylko wywala komunikat "Nie można załadować sterownika Realtek AC'97 audio. Może brakować pliku sterownika. Spróbuj zainstalować sterownik ponownie lub skontaktuj się z administratorem systemu". Co ciekawe po instalacji tych 1 i reboocie systemu, pojawił mi sie windowsowski dymek, że znalazło nowy sprzęt (karte oczywiście) ale oczywiście dźwięku nie ma.

Systemy Wymiany Linków - Zdobądź więcej linków przy pomocy systemów automatycznej wymiany linków!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że je ściągnąłem - ale za każdym razem znowu o nie prosi tak jak by wcześniej sie nie zainstalowały.

Nie trzeba bo mam tego kompa już ze 3 lata, i przy żadnym formacie nie miałem takiego kłopotu.

Systemy Wymiany Linków - Zdobądź więcej linków przy pomocy systemów automatycznej wymiany linków!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij sterowniki do karty ze strony realtec.com.tw i wypakuj je winrarem żeby były w folderze nie w pliku exe i wtedy gdy windows będzie chciał brakujące pliki wkazujesz na folder ze sterownikami wraz z odpowiednim folderem dla odpowiedniego systemu . Powinno zadziałać

Sterowniki

https://www.realtek.com.tw/downloads/downlo...etDown=false#AC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomoglo ;)

Nie wpadł bym na to, żeby rozpakować to rarem, chociaż wcześniej te sterowniki też próbowałem. Tym razem nie prosiło też o te pliki.

Jeśli kiedyś spotkamy sie na jakimś SEO-Party to upomnij sie o piwo :P

Systemy Wymiany Linków - Zdobądź więcej linków przy pomocy systemów automatycznej wymiany linków!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diwi: czepiasz sie szczegółów :>

EDIT: Dziwne jest to, że na kilku poważnych forach komputerowych nikt nie potrafił mi pomóc a na forum o pozycjonowaniu dostałem odrazu prawie odpowiedź ;-)

Systemy Wymiany Linków - Zdobądź więcej linków przy pomocy systemów automatycznej wymiany linków!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności