Skocz do zawartości

Web v2.0


mol

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Ja z jednej konferencji przywiozłem materiał, który gdyby połowa projektantów witryn przeczytała nie miałbym co do roboty jako przeprowadzający audyty stron.

No właśnie przecież o tym piszę. CSS to nie Web 2.0 CSS, XHTML, konwencje. usualibty - to wszystko wartoścowe rzeczy, ale niezależne od WEB 2.0. Ponieważ termin Web 2.0 jest tak enigmatyczny jak o tym piszę podciąga się pod ten temat co się da. Jeżeli inetersuje cię Audyt stron to pomyśł, czemu nie ma konferencji w tym kierunku?

Poniewaź na razie w Polsce większość konferencji robi się "pod publikę" i "pod zarobek" a nie po to, żeby naprawdę omówić jakiś temat jeszcze wiele nas czeka pod sztandarami WEB 2.0.

Konferencja dotyczyła między innymi badania serwisów.

Zero o CSS i technicznych sprawach, czyste podejście do twierdzenia którego jestem wyznawcom: serwisy internetowe są dla ludzi i dla ludzi należy je projektować".

Znowu rozmawiamy o czymś innym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie WEB 2.0 kojarzy się przede wszystkim z łamaniem praw autorskich, gdyż daje się użytkownikom możliwość "wrzucania" czegokolwiek do swojego kawałka internetu - a często nikt nie bierze za to odpowiedzialności.

I to jest najbardziej negatywny aspekt WEB 2.0.

Zupełne niezrozumienie tematu. Tworzenie treści a nie jej powielanie jest jednym z wyznaczników Web 2.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luz, szacun :)

w2.0 to zbyt rozległy temat na taką luźna dyskusję. Trzeba by go podzielić na kilka segmentów (typu marketing, technologia, społeczeństwo) i dopiero rozbierać na części pierwsze. Sam nie byłem do tego przekonany, głównie dlatego, że na początku docierała do mnie tylko ta marketingowa papka, która za sobą nie niosła żadnego przekazu. Dopiero z czasem i zainteresowaniem tematem mogłem wynieść z tego jakieś pozytywne wnioski :)

Popieram Normanos, popieram ciałem i duchem - w końcu jakaś zgoda w temacie nastąpiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie WEB 2.0 kojarzy się przede wszystkim z łamaniem praw autorskich, ...

Zupełne niezrozumienie tematu. Tworzenie treści a nie jej powielanie jest jednym z wyznaczników Web 2.0.

Hmm. Jest takie powiedzenie - "nie ma róży bez kolców".

To do czym powinno być Web 2.0 a czym jest, to dwie różne sprawy.

Komunizm w założeniach też miał być dobry dla wszystkich, a wyszło jak wyszło :P

Dlatego nie można rozmowy sprowadzać tylko do tego, co jest dobre w tzw. Web 2.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności