Skocz do zawartości

[inne] Nieporadna interwencja policji. Funkcjonariusze sami spryskali się gazem pieprzowym


Mion

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

Na zamieszczonym w mediach społecznościowych nagraniu z interwencji policji widzimy próbę obezwładnienia młodego mężczyzny. Policjanci nie potrafią zastosować chwytów obezwładniających, a mężczyznę udaje się skuć dopiero trzem mundurowym. Dodatkowo próba użycia gazu pieprzowego kończy się rozpyleniem go we własne oczy.

https://www.onet.pl/informacje/onetwarszawa/funkcjonariusze-sami-spryskali-sie-gazem-pieprzowym-wideo/ep43z9k,79cfc278

..

https://www.facebook.com/reporterwawa/videos/2196219287218995/

..

W Stanach by zaraz leżał postrzelony, a nie takie cyrki .... IMHO policjantka powinna wydać komendę "na ziemię", a w wypadku niepodporządkowania wykonać strzał ostrzegawczy z broni ...

Edytowane przez Mion
  • Thanks 1

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mion napisał:

W Stanach by zaraz leżał postrzelony

w tej sytuacji to raczej teaserem. Zagrożenia bezpośredniego nie było wiec by nie strzelali. Jedyne co szkoda to tych młodych policjantów brak doszkolenia i "zdecydowania". Większość z tych nieudolnych interwencji to lęk przed działaniem. Ci dwaj co przyszli zdecydowanie "za łeb" i na ziemię.
 

Pozdrawiam

Pysio

 

  • Like 1

Domondo.pl nowy sklep z osłonami przeciwsłonecznymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wyszkoleniu (raczej jego braku) polskich policjantów można napisać niejedną książkę. Strzał ostrzegawczy jest bardzo kontrowersyjny i niebezpieczny w innych krajach jest wręcz zabroniony, u nas chyba jeszcze stosowany. Policjant miał wyjęty paralizator więc powinien z niego skorzystać, 

  • Like 1

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Pysio napisał:

w tej sytuacji to raczej teaserem.[ ....] Większość z tych nieudolnych interwencji to lęk przed działaniem.

Jeśli działają zdecydowanie, to zatrzymany może zejść, co się zresztą ostatnio dosyć często zdarzało.

Ale widać, że zatrzymywany bardzo dążył do konfrontacji .... Tak czy inaczej zapewne już żałuje tego...

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mion napisał:

W Stanach by zaraz leżał postrzelony, a nie takie cyrki

 

"Ale człowieku, ja nic nie robie" :D Babsko: "jak mam usiąść? (bo kajdany z tyłu)".

 

@Mion dzięki, bo było sporo śmiechu :)

Szkoda mi tej młodej parki Policjantów, bo pewnie będą mieli kłopoty. Swoją drogą kto chce iść do pracy w Policji? Ile oni tam zarabiają? A ryzyko? Bardzo kiepski interes.

Na YT oglądam czasami "Bagietę", więc jestem na bieżąco ;) 

Za "moich" czasów przyjechałaby parka panów z brzuszkiem, ale konkret wpie*dol pałami gwarantowany. I to działało wychowawczo na młodzież. Pajac z Maserati byłby szybko spacyfikowany :D Z drugiej strony trzeba mu "oddać", że się na parkę Policjantów nie rzucił, bo pewnie nie byłoby co zbierać.

 

Nie zbyt znam prawo użycia broni przez Policję, ale "odwaga" niektórych kozaczków mnie zdumiewa: jakieś ucieczki samochodem, pyszczenie do Policjantów itp. 

  • Like 1

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Nikonem napisał:

ale "odwaga" niektórych kozaczków mnie zdumiewa

To jest kwestia wychowania i nauczenia "szacunku" do policjanta ani środowisko skrótowców pełne Jp chwdp itp. Wszyscy Ci influenserzy, media, rządzący tworzą szacunek dla wizerunku policjanta.

Kiedyś taki pan z brzuszkiem krzyknął na gówniarza przeklinającego pod sklepem i tamten wiedział, że może dostać po łbie, a teraz g. im może zrobić.

 

Nawet tutaj narracja jest w jednym kierunku. Nieudolni funkcjonariusze spryskali się gazem. Z tego co widzę wszyscy mieli głowy w promieniu 30-40 cm więc trudno aby przy "dynamice" gazem dostał tylko zatrzymany. Gazu też muszą używać zgodnie z przepisami i nie mogą mu z 5cm walnąć po oczach.

 

Dobrze, że policja częściej sięga po broń problem z tym, że ja w tym roku byłem częściej na strzelnicy w niż 70% policjantów, a nie jestem jakimś beerbantem co zaczyna dzień od strzelania nie tylko kawki. Z trzech znajomych policjantów tylko jeden dodatkowo sobie "sam" chodzi na strzelnicę.

 

Pozdrawiam

Pysio

  • Like 1

Domondo.pl nowy sklep z osłonami przeciwsłonecznymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pysio napisał:

Dobrze, że policja częściej sięga po broń problem z tym, że ja w tym roku byłem częściej na strzelnicy w niż 70% policjantów

 

Jestem stanowczo za tym aby policja jak najrzadziej sięgała za broń. Są inne śpb, które można wykorzystać o ile ma się wiedzę i doświadczenie. 

Strzelnica za bardzo nic nie da policjantowi tylko np szkolenia jak zachować się w danej sytuacji. Na strzelnicy strzelasz do tarczy oddalonej o xx m doświadczenia mówią, że policjant najczęściej wykorzystuje  broń na krótkim lub bardzo krótkim dystansie. Na takich dystansach trudno nie trafić.  :)

 

  • Like 2

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności