Skocz do zawartości

Spadek sprzedaży


Roktan

Rekomendowane odpowiedzi

Temat założony bardziej z ciekawości ;)

Część osób pewnie działa tutaj w programach partnerskich, ktoś inny może sprzedaje swoje produkty. Zauważyliście jakieś większe spadki sprzedaży?

 

Mam np. recenzje gdzie sprzedaje produkt tylko z tego jednego artykułu. Ruch ten sam, pozycje też. Jeszcze z 2 miesiące temu sprzedaż np. 1400 zł/miesiąc, teraz 568 zł. Inny produkt to samo, z 1200 zł/miesiąc na 458 zł. Kolejny z 600 zł/miesiąc na 268 zł, tam gdzie było mniej to miejscami spadło do 0.

 

Wiadomo jak wygląda sytuacja, koszty życia rosną i ludzie coraz mniej chętnie wydają pieniądze na jakieś suple czy inne mniej ważne produkty. Źle nie jest ale jak będzie to postępować w tym tempie to...

Edytowane przez Roktan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale oczekujesz współczucia czy po prostu żalisz się?

 

Kryzys jest. Wojna. Pandemia. Inflacja. Wszędzie jebło (no mam parę branż gdzie jest ogromny wzrost).

  • Like 1

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrafimy czytać ze zrozumieniem? Dla pewności, przeczytaj jeszcze raz, masz coś sensownego do napisania, napisz, nie to dzięki ;)

Dla uproszczenia, zwróć uwagę na ten fragment:

 

Cytat

Część osób pewnie działa tutaj w programach partnerskich, ktoś inny może sprzedaje swoje produkty. Zauważyliście jakieś większe spadki sprzedaży?


 

Edytowane przez Roktan
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, zgred napisał:

(...) Kryzys jest. Wojna. Pandemia. Inflacja. Wszędzie jebło

(no mam parę branż gdzie jest ogromny wzrost).

 

Windykacja długów, komornik, MOPS, ***** ***, wojna na UA, darmowa zupa?

Edytowane przez Nikonem

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaż jednych produktów zmniejsza się natomiast jeśli ruszyć głową to można zredukować innym asortymentem bardziej dostosowanym do obecnych realiów na rynku. Na pewno towary, usługi premium nie będą mieć dużego spadku bo dla ludzi zamożnych nawet inflacja na poziomie 20% nie robi dużego spustoszenia na koncie bo redukują to odpowiednim zainwestowaniem majątku. Co więcej tacy ludzi gotowi czekać na towar czy usługę. Największa rotacja będzie w segmencie środkowym. Nie wiem czym handlujesz, ale owszem będzie "brynza" na rynku bo 1. Producenci wolno reagują na sytuacje rynkową. 2. Wiele producentów będzie redukować spadek sprzedaży ucinając kawałek tortu partnerom, będą inne zmiany. Zmienia się klient a co za tym idzie zmieniają się źródła ruchu. Prawdopodobnie u Ciebie spadła sprzedaż bo Twoja grupa docelowa już tego nie kupuje w takich ilościach, lub  kupuje coś podobnego gdzie indziej. Może kupuje taniej, a może osoby na które masz target już nie stać na te towary. 

Jest takie coś jak pamieć konsumencka, towar, usługę można zastąpić tańszym jeśli prawidłowo to przedstawić w ofercie.

 

Ogólnie cały segment afiliacyjny czeka chyba największa rewolucja w historii tego biznesu. Będzie duży plącz wśród tych kto zrobił z tego glówne źródło dochodu. Oczywiście nie wszytko jest tak złe, otwierają się nowe możliwości nowe segmenty rynku, nowe sposoby zarabiania. Ale najsłabsi wypadną, nie mam co do tego złudzeń. 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Roktan napisał:

Potrafimy czytać ze zrozumieniem? Dla pewności, przeczytaj jeszcze raz, masz coś sensownego do napisania, napisz, nie to dzięki ;)

Dla uproszczenia, zwróć uwagę na ten fragment:

A TY potrafisz ? BY ktoś coś kupił musi mieć za co kupić, jeśli koszty wszystkiego rosną, to środków mamy coraz mniej.... Więc to co napisał

 

10 godzin temu, zgred napisał:

Kryzys jest. Wojna. Pandemia. Inflacja. Wszędzie jebło

Jest uniwersalnym czynnikiem spadkowym...

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Roktan napisał:

Potrafimy czytać ze zrozumieniem?

Używasz liczby mnogiej wiec rozumiem (a czytam ze zrozumieniem) piszesz do większej grupy społecznej.

 

Afiliacja leci na pysk szczególnie od aktualizacji majowej i poprawki w czerwcu. Plus czynniki makroekonomiczne - wniosek: ludzie oszczędzają, nie mają pieniędzy na czytanie i kupowanie bzdur. Przerzucili się tez do dyskontów, kupują online tylko najpotrzebniejsze rzeczy. I do tego dochodzą algorytmy Google, które skutecznie czyszczą takie strony.

 

Jak dla Mnie afiliacja może przestać istnieć bo jedynie przeszkadza w wyszukiwaniu dobrych stron.

  • Like 1

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Roktan napisał:

Zauważyliście jakieś większe spadki sprzedaży?

Czy sprzedaż porównujesz rok do roku czy miesiąc do miesiąca? Bo teraz generalnie spada popyt na produkty związane z odchudzaniem i to konwersja spada. Bardziej sprzedają się produkty na masę, na powiększanie itd.

Pytanie też jakie rynki? Bo ja zauważyłem spadek sprzedaży na rynku PL, inne rynki sprzedają ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie wszystko zostało powiedziane, a teraz dowody ;)

 

Makro ekenomia, wiadomo każdy potrafi czytać stooq pl i jeśli codziennie sobie poczytacie newsy to ekonomicznie mamy nieciekawe czasy, do tego inflacja, i fakt, że większość kredytów w pl jest na zmiennej stopie (tutaj ciekawostka, przykładowo w Szwecji wprowadzono mechanizmy finansowe, które pomogły bankom dawać kredyty na stałej stopie około roku.. 1670). W Polsce te mechanizmy zostały zaproponowane w roku.. 2022. Pomijając aspekt kryminalny banksterki w Polsce, która od 300 lat nie potrafi pomóc Polakom w zawieraniu kredytów jak w każdej innej części Europy, tak - ludzie nie mają pieniędzy. Polska w sprawie kredytów jest na pierwszym miejscu po krajach afrykańskich.

 

Konsumpcja spada na świecie i w pl. Dowód naoczny dla seowców: https://adrevenueindex.ezoic.com/

 

Rozciągnijcie sobie timespan na najdłuższy i zobaczycie roczne cykle, które niektórzy z was czują podświadomie - święta  w grudniu to peak sprzedaży, styczeń to dołek, powolna odbudowa do wakacji, potem mniejszy dołek i rajd na szczyt do grudnia.

 

Jednak w TYM roku jest najgorzej w historii ezoic index, dochód z reklam nie przestał spadać i nie chce rosnąć. Wniosek - ludzie nie maja kasy, nie tylko w pl.

 

01.png

Natomiast to co jest ciekawe w obecnym kryzysie - spada bezrobocie prawie wszędzie, rekord zatrudnienia uk, pl itp. w USA też bardzo dobrze.

Edytowane przez ravau

Najlepszy portal branży gier liczbowych Lotto to: Wyniki Lotto NET

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie Qrna śmieszy fakt, że ktoś zakłada temat "bardziej z ciekawości" na temat spadku sprzedaży w produktach afiliacyjnych. :D 

Przecież to wielkie G*wno które powinni dawno zaorać. Nikt szanujący się nie wchodzi w afiliacje. Robią to tylko ci co nie mają pomysłu na biznes.

Wszystkie rozprawy marketingowo-ekonomiczne w celu usprawiedliwienia lub wytłumaczenia spadku sprzedaży w tej branży sa wielce nieuzasadnione i obarczone błędem.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, SzlafRock napisał:

Mnie Qrna śmieszy fakt, że ktoś zakłada temat "bardziej z ciekawości" na temat spadku sprzedaży w produktach afiliacyjnych. :D 

Przecież to wielkie G*wno które powinni dawno zaorać. Nikt szanujący się nie wchodzi w afiliacje. Robią to tylko ci co nie mają pomysłu na biznes.

Wszystkie rozprawy marketingowo-ekonomiczne w celu usprawiedliwienia lub wytłumaczenia spadku sprzedaży w tej branży sa wielce nieuzasadnione i obarczone błędem.

Racja, Matt Giovanisci, Matt Diggity, Gael Breton, same ofermy bez pomysłu na biznes. Zapomniałem, że tu sami biznesmeni pokroju Elona Muska.

 

Wiem, że chciałeś zabłysnąć i pokazać, że jesteś gość z pomysłem na biznes. Wytłumacz mi tylko proszę, czym jest spadek w tej branży? Czym różni się produkt, który jest sprzedawany w sklepie internetowym a taki, który jest sprzedawany poprzez landing page? Czym to się różni jeśli chodzi o spadek sprzedaży bo przyznam, że nie wiem? Jeśli mamy ten sam produkt, tylko dodatkowo polecany przez partnerów to calkowicie odrębny byt wymykający się prawom rynku?  

 

Cytat

A TY potrafisz ? BY ktoś coś kupił musi mieć za co kupić, jeśli koszty wszystkiego rosną, to środków mamy coraz mniej.... Więc to co napisał

Problem w tym, że nie odpowiedział na moje pytanie nawet w 1%.

Wystarczy przeczytać początek posta i wszytko zrobi się jasne, tylko trzeba czytać ze zrozumieniem a nie wpadać jak buc jak to zgred ma w zwyczaju i pisać durny komentarz w stylu "szukasz współczucia czy się żalisz?".


Czy w moim pytaniu padło cokolwiek dotyczącego powodów spadku sprzedaży? Nie. Nie chciałem tłumaczenia o inflacji, pandemii, kryzysie tylko czy odnotował ktoś duży spadek sprzedaży. Banalnie proste pytanie a robi się g**** burza.


Moje pytanie było skierowane do osób dziających w afiliacji i najlepiej mających jeszcze swój biznes i sprzedających własne produkty. To wszystko. Mam swoje powody żeby pytać, ale zostawię je dla siebie bo nie ma to większego znaczenia jeśli chodzi o odpowiedź. Osobiście na amazon nie zauważyłem spadków (rynek UK, DE, JP).

 

Wiem, że są tu osoby co działają w afiliacji, niektóre na większą skalę i tutaj szczególnie chciałem dowiedzieć czy odnotowali duże spadki (szczególnie rynek PL).

 

 

Edytowane przez Roktan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem inaczej: na forum dla łajhatowców czyli Forum Google dla Webmasterów nie ma dnia aby nie było pytania "but ser - ken ju help mi" i pokazuje się strona typu ranking z afiliacja oraz zainstalowanymi linkami do amazona oraz MFA. Wszystkie te strony leca na pysk i sa overoptimized. Wiec jesli chodzi o anglojęzyczne strony od maja/czerwca takie strony wylatują - kwestia czasu keidy w Polsce aczkowliek jest spora różnica - w PL są dużo lepiej zrobione pod kątem użyteczności.

 

Jednak patrząc przez pryzmat algorytmów Google oraz wakacji jak również makro i mikro ekonomii - sprzedaż będzie siadać.

 

Acha: cukier widziałem skoki po kilkadziesiąt tys klików w GSC dziennie - to są ciekawe statystyki :) na cukier ludzi stać bo jest pierwszej potrzeby. na ciuchy - ale na kosiarke już nie.

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Roktan napisał:

Racja, Matt Giovanisci, Matt Diggity, Gael Breton, same ofermy bez pomysłu na biznes.

 

No własnie pomysł na biznes. Pisałem o tym a ty nie raczyłeś tego zauważyć.

Nie znam tych typów ale zazwyczaj pomysł na biznes ma ten kto rozpoczyna afiliacje, jeśli już jesteśmy w tym kręgu. Reszta to płotki.

Godzinę temu, Roktan napisał:

Wiem, że chciałeś zabłysnąć i pokazać, że jesteś gość z pomysłem na biznes.

 

Jasne, że jestem gość w tej branży. W tej branży jestem juz 18 lat a ty ile? SEO robię od 2000 roku i napatrzyłem się już na afiliatów. 

Jednym wychodzi innym nie. Jednak największą a kasę zarabia się na zwykłym biznesie. Zrozumiesz to jak dorośniesz.  :D 

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, SzlafRock napisał:

No własnie pomysł na biznes. Pisałem o tym a ty nie raczyłeś tego zauważyć.

Nie znam tych typów ale zazwyczaj pomysł na biznes ma ten kto rozpoczyna afiliacje, jeśli już jesteśmy w tym kręgu. Reszta to płotki.

Hmmm Matt Diggity nie ma pojęcia czym jest biznes? Ok więc nie mam więcej pytań. Skoro sam twierdzisz, że nie wiesz kim są osoby, które wymieniłem ale nie miałeś problemu aby stwierdzić, że w afiliację bawią się tylko osoby bez pomysłu na biznes więc to świadczy tylko o tym, że nie masz pojęcia na temat na który się wypowiadasz ;)

Reszty nawet nie ma co komentować bo to poziom gimnazjum.

 

Pytanie było banalnie proste, w kilku zdaniach opisałem o co chodzi, wspomniałem, że chodzi o produkty gdzie nie spadł ruch, pozycje a tylko zarobki. Co więcej, pytanie było kierowane do osób działających w afiliacji.

Na to dostałem odpowiedzi o inflacji, pandemii, algorytmie, klikach dla fraz dotyczących cukru, o zaoraniu afiliacji, guru biznesu i to od osób, które jak same mówią, że nie działają w afiliacji ? Mam wrażenie, że niektórzy przeczytali sam tytuł i wystarczy.

Dla mnie temat zamknięty i nie ma sensu kontynuować tego wątku. Dla tych co odpowiedzieli w dobrej wierze ?, dla wielkich biznesmenów mających seo w małym palcu i tuzów biznesu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może spytasz Matta Diggity, a nie nas? Albo spytaj na pudelku

 

Oglądałem ostatnio jakiś film Matta, stek bzdur o seo. No, ale to typowe dla tych co robią filmiki szkoleniowe. Nie masz wyników w branzy - robisz filmiki xd

Najlepszy portal branży gier liczbowych Lotto to: Wyniki Lotto NET

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności