Skocz do zawartości

Top5 stron "seo blog" nie ma dnssec


ravau

Rekomendowane odpowiedzi

Z ciekawości sprawdzałem top wyników na zapytanie "seo blog".

 

Ku mojemu zaskoczeniu żadna domena z top5 nie ma włączonego dnssec, zazwyczaj darmowa opcja u rejestratora domen.

 

Co prawda dnssec jest najważniejszy, kiedy domena zajmuje się obróbką ważnych danych (banki, giełdy, krypto) to jednak ;) ..

 

ps dodatkowo, tylko jedna w top5 ma w miarę długi czas wygasania domeny (Zgred); dns anycast nie sprawdzałem - polecam też, chociaz z mojego doświadczenia cloudflare ze swoimi technologiami przebija anycasta

 

ps2 co sądzicie o perfekcji technicznej w aspekcie seo? (najniższy poziom - domeny, serwery itp., headery, ssle)

Edytowane przez ravau

Najlepszy portal branży gier liczbowych Lotto to: Wyniki Lotto NET

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, ravau napisał:

żadna domena z top5 nie ma włączonego dnssec

 

A czy zauważyłeś jakikolwiek wpływ tego na pozycje?

 

21 minut temu, ravau napisał:

ssle

Po wielu testach pewien wpływ na pozycje strony docelowej zauważyłem. Po wdrożeniu i przeindeksowaniu ssl na docelowej można zauważyć lekki wzrost pozycji.

 

21 minut temu, ravau napisał:

najniższy poziom - domeny

Ciężko to zmierzyć. Bo stawiając nawet 10 domen na tym samym rozszerzeniu, dodając podobny content i linki zawsze będą różniły się widocznością.

 

21 minut temu, ravau napisał:

serwery

Według mnie tylko uptime i time to first byte ma pewien wpływ ponieważ wiąże się z szybkością strony i crawl budget. Lokalizacja bez znaczenia.

Edytowane przez s_matysik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ktoś tu własnie zaczyna odkrywać że wyszukiwarka nadal jest dość ułomna i że linki i content to 90% sukcesu, a reszta to mniej znaczące szczegóły, na które często po prostu szkoda czasu. (przynajmniej darmowy SSL, responsywność i kilka innych podstawowych tematów traktuję jako standard - mamy w końcu 2022 rok).

  • Like 1
  • Haha 1

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@s_matysik zatrzymałeś się w 2010 roku chyba, wszystkie techniczne aspekty seo wpływają na pozycje POŚREDNIO :)

 

ad 1. czynnik niemierzalny, google potrafi oceniać reliability biznesu, więc potencjalnie tak, natomiast seo nie jest najważniejsza a technologia

ad 2. nie miałem na myśli wpływu ssl na pozycje, a technicznie rodzaje ssl, certyfikatów ich connectivity, wbrew pozorom zle ustawiony ssl potrafi wiele namieszac, łącznie ze starymi tlsami

ad 3. nie mialem na mysli domen najniższego poziomu tylko technologie najniższej warstwy internetu, w domyśle - w tym domeny

ad 4. temat rzeka, przykładowo ostatnio zoptymalizowałem perfekcyjnie skrypty i google już nigdy się nie dławi przy indeksacji, takich tematów w sferze konfiguracji serwera sa tysiące, nie mówiąc o takich technologiach jak preloading wynikow wyszukiwania w google, jesli masz system certyfikatów potwierdzających cache strony (nie pamietam nazwy, wynikowo prawie instant ladowanie strony, edit: Automatic Signed Exchanges (SXGs))

 

koledzy wyżej nie zrozumieliście tamatu w ogóle, trochę mnie to przeraża, a trochę dodaje uczucia dumy

Edytowane przez ravau

Najlepszy portal branży gier liczbowych Lotto to: Wyniki Lotto NET

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadgorliwość nie jest dobra, mówi się że jest gorsza od faszyzmu.

Po co komu na zwykłym blogu jakieś nowinki? Jest serwer w miarę stabilny, jest domena wskazująca na dns, masz ssl (też na siłę przepchany przez google), kontent i wystarczy.

 

Czas wygasania domeny to niezły mit :) Ktoś gdzieś pisał o tym na blogu SEO, którego domena wygasała za 2 miesiące ;)

 

Nowinki na siłę nie powinny być przepychane w skali globalnej, patrz samochody elektryczne.

PS. Napisz co Cię rozbawia. Dyskusja będzie ciekawsza i bardziej rzeczowa. Pamiętaj, że konfiguracja serwera to nie SEO. SEO to szybkość serwera, bo wpływa na szybkość działania strony, a to już czynnik SEO. Googla nie obchodzi czy masz na serwerze postawionego Linuxa czy Windowsa.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ravau napisał:

tylko jedna w top5 ma w miarę długi czas wygasania domeny (Zgred)

wiem :) obecnie zabezpieczam swoje zabawki na 5 lub 10 lat :) i wpisuję do testamentu :)

  • Like 1

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem, że większość seowców ma nikłe pojęcie o seo, ale że aż tak.. w sumie mogłem się domyślić po tym płaczu po każdym google updejcie.

 

Wracając do tematu, kolejna ciekawostka, ile z was wie, że strona z krytycznymi zasobami powinna mieć poniżej 14,6 kb wielkości (skompresowana, krytyczny html + css, ew male fotki)

 

https://dev.to/shadowfaxrodeo/why-your-website-should-be-under-14kb-in-size-398n

 

zaraz ktoś wyskoczy i powie, że nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.. ale tak powiedzą tylko osoby co nie prowadziły nigdy serwisu z setkami tysiacami wyswietlen miesiecznie

 

1 roundtrip w sieci 3g moze byc bardzo długi, zawarcie krytycznych zasobów w jednym tripie 14kb powoduje super ladowanie strony wedlug g. vitalsów, a przy milionach wyświetlen wystarczy sobie dodać ile czasu oszczedzają łącznie userzy strony, a to bezpośrednio przekłada się zamówienia, engagement itd. dodatkowo jest to ważne prowadzac strony w krajach, gdzie net jest naprawde kiepski, mam stronę w dalekiej azji, gdzie moje eksperymenty z "nadgorliwością" spowodowały lepsze retention web appki o kilkadziesiat procent.

  • Haha 3

Najlepszy portal branży gier liczbowych Lotto to: Wyniki Lotto NET

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ravau napisał:

Wiedziałem, że większość seowców ma nikłe pojęcie o seo, ale że aż tak.

szanujemy wszyscy samokrytykę ;)

 

7 godzin temu, ravau napisał:

ale tak powiedzą tylko osoby co nie prowadziły nigdy serwisu z setkami tysiacami wyswietlen miesiecznie

Serwis ma 56 mln przekierować ... poradź sobie z tym cfaniaczku ;)

 

Ja nie piszę, że nie masz racji, tylko że w PL nie do ogarnięcia są rzeczy chociażby typu CWV z powodów prozaicznych: hostingom się nie chce - co dotyczy np wielu szaredów a tym bardziej saasów postawionych na szaredach.

 

W artykule nie ma nic na temat wpływu fragmentacji na całość transmisji oraz SEŁO - a szkoda (wązne w przypadku streamingów i przeciążeń sieci). I co w przypadku gdy MTU jest różne ;) na obu końcach ... ach ... stare czasy - łezka.

  • Like 1

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ku mojemu zaskoczeniu żadna domena z top5 nie ma włączonego dnssec, zazwyczaj darmowa opcja u rejestratora domen.

Przy analizie topów na bardziej konkurencyjne frazy od "SEO blog" zobaczysz, że większość nie ma, więc odpowiedź na Twoje pytanie jest oczywista, to nie ma znaczącego, bezpośredniego wpływy na rankowanie, natomiast pośrednie, w połączeniu z innymi czynnikami i technologiami myślę, że ma. Co nie znaczy, ze w przyszłości to się nie zmieni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

szanujemy wszyscy samokrytykę ;)

Samokrytyka to jedna z ważniejszych moich cech

 

Nie lubię stwierdzeń, że w Polsce się nie da. Bo się da, za każdym razem jak coś mi nie pasuje to piszę do właściciela shareda w pl i często moje sugestie były wdrażane na poziomie całej infrastruktury. Da się, tylko trzeba chcieć, i nagradzać firmy, które wykazują się innowacją, a wtedy te słabsze będą nadrabiać.

 

Istnieje też coś takiego jak Quic/hhtp3, które rozwiązuje większość problemów wymienionych pod koniec posta Zgreda, używam tej technologii w krajach 3go świata, gdzie są właśnie duże opóźnienia (ponieważ quic jest minimalnie wolniejszy od http2, kiedy masz dobre połaczenie np. w Polsce nie warto), nadal przy quicu obowiązuje zasada 14kb

 

Maxpan, oczywiscie, ze chodzi o wplyw posredni oraz wizerunek marki, a takze po prostu bezpieczenstwo przed podszywaniem sie domeny, a takze o to, ze ta opcja jest darmowa praktycznie wszedzie i wymaga jednego klikniecia w panelu i w przyszlosci bedzie obowiazkiem ;) natomiast tytul tematu dalem "zaczepny" zeby poznac opinie na temat "technicznej nadgorliwosci gorszej od faszyzmu"  ;)

Edytowane przez ravau
  • Like 1

Najlepszy portal branży gier liczbowych Lotto to: Wyniki Lotto NET

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ravau napisał:

Istnieje też coś takiego jak Quic/hhtp3

mam uruchomione na zgredku bo mam lightspeeda w wersji serwerowej, licencjonowane (nei do konca jeszcze skonfigurowane bo na CF działa rożnie - skórka jest za stara). Na pozostałych jeszcze nie jest uruchomiony.

 

technicznie optymalizujemy takie rzeczy, ba nawet znajdujemy kfiatki tpyu uruchamiany w kazdej sesji googlebota skrypt json (po uj nie wiem) i takie rzeczy blokujemy bo masz 66% pobrań to własnie json zamiast html ;)

 

Paweł.

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Maxpan, oczywiscie, ze chodzi o wplyw posredni oraz wizerunek marki, a takze po prostu bezpieczenstwo przed podszywaniem sie domeny, a takze o to, ze ta opcja jest darmowa praktycznie wszedzie i wymaga jednego klikniecia w panelu

Tym przypadku racja, w grę wchodzi chyba wyłącznie lenistwo a nie jakieś celowe działania, przemyślanie :D Bo chyba większość słyszała o korzyściach związanych z użyciem dnssec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o DNSSEC i DirectAdmin to jest w ostatniej fazie testów końcowych wiec dopiero będzie wciągu 1-2 tygodni. :)

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności