Skocz do zawartości

[inne] Zmiany w Prawie o ruchu drogowym od 21 września.


Mion

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie nowe "wynalazki" się pojawią

Cytat

Zmiany w Prawie o ruchu drogowym od 21 września. Wyjaśniamy wątpliwości po spotkaniu w resorcie ?

O co chodzi z "przejściem sugerowanym"?

To całkowita nowość. Definicja brzmi:

"przejście sugerowane – nieoznakowane, dostosowane technicznie miejsce umożliwiające przekraczanie jezdni, drogi dla rowerów lub torowiska przez pieszych, niebędące przejściem dla pieszych". ?

 

https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/zmiany-w-prawie-o-ruchu-drogowym-od-21-wrzesnia-wyjasniamy-watpliwosci-po-spotkaniu-w/m45wvtl

 

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwiatków będzie coraz więcej. Np. jak z zakazem parkowania na chodniku z jednoczesnym pisaniem o tym, że trzeba na chodniku zostawić 1,5m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, okazwłoka napisał:

z zakazem parkowania na chodniku

z centrymetrem bedziemy jeździć

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś,bardzo dawno temu był przepis, że pieszy może przejść przez jezdnię ale tylko przy skrzyżowaniu nawet gdy nie ma tam oznaczonego przejścia dla pieszych, "zebry".  Takie dzisiejsze przejścia sugerowane

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zgred napisał:

z centrymetrem bedziemy jeździć

Tak jest do teraz teoretycznie, ale przepisy od 21 września będą sprzeczne:

- jest w kodeksie sporo zapisów o zasadach parkowania na chodniku zostawionych (m.in te 1,5 m) 

- a z drugiej strony całkowity zakaz parkowania na chodniku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, SzlafRock napisał:

Kiedyś, bardzo dawno temu był przepis, że pieszy może przejść przez jezdnię ale tylko przy skrzyżowaniu nawet gdy nie ma tam oznaczonego przejścia dla pieszych, "zebry".  Takie dzisiejsze przejścia sugerowane

 

Na kursie (1991) dostałem pytanie: Kiedy pieszy ma pierwszeństwo na drodze? Długo kombinowałem, a odpowiedź była prosta: ZAWSZE!

Do dzisiaj stosuję tę zasadę: zawsze najbardziej uważam na pieszych. Trochę potrąceń udało się uniknąć, a parę liczników samochodowych na powrót wyzerowałem.

 

Nie zapomnę jak zginął mój kuzyn przebiegający przez jezdnię po wysiadce zza autobusu, jak z naszej lewej strony z dużą prędkością minął nas samochód, gdy przepuszczaliśmy pieszych na pasach (grupę pieszych zatrzymała kobieta, która wyjrzała zza naszego busa, CUD to za mało powiedzieć), jak w chwili śmierci drgał około 8 letni dzieciak, który minął mnie na rowerze i wymusił pierwszeństwo samochodowi...

 

No i  jak pewien kierowca PKS-u uratował mi zdrowie, a pewnie i życie, gdy przebiegałem jako dziecko przez drogę. Refleks tego gościa zaćmiłby Kubicę, a to gwałtowne hamowanie słyszę do dzisiaj. Niestety uciekłem zamiast podziękować...

 

Obserwując uważnie pieszych w wielu przypadkach wydaje mi się, że nie mają świadomości na jakie ryzyko narażają się wchodząc na jezdnię. Również wtedy, gdy mają zielone światło.

 

@SzlafRock A z tych starych czasów kojarzę przepis (?), że jeśli od zebry dzieli nas jakaś większa odległość, to można przejść przez drogę. Pewnie stary mit :D

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Nikonem napisał:

A z tych starych czasów kojarzę przepis (?), że jeśli od zebry dzieli nas jakaś większa odległość, to można przejść przez drogę

 

Powyżej 100m od przejścia dla pieszych, 

  • Like 1

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Nikonem napisał:

A z tych starych czasów kojarzę przepis (?), że jeśli od zebry dzieli nas jakaś większa odległość, to można przejść przez drogę. Pewnie stary mit :D

Art. 13. pkt 2 PRD

2. 

Przechodzenie przez jezdnię poza przejściem dla pieszych jest dozwolone, gdy odległość od przejścia przekracza 100 m. Jeżeli jednak skrzyżowanie znajduje się w odległości mniejszej niż 100 m od wyznaczonego przejścia, przechodzenie jest dozwolone również na tym skrzyżowaniu.

 

Pozdrawiam

Pysio

  • Like 1

Domondo.pl nowy sklep z osłonami przeciwsłonecznymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności