Skocz do zawartości

Google pozywa do sądu polskich artystów ;)


kadzielawski

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ewidentnie ktoś zarejestrował gmail.pl, żeby się wzbogadzić, IMHO nie powinna dostać za to ani grosza. Poza tym dziwie się, że akurat na tym forum wszyscy stoją po stronie... (no właśnie jak sie ta "dziewucha" nazywa?), bo w końcu rozwój Gmail w Polsce chyba wiąże się z rozwojem AS. W tym sensie, że ludzie zamiast reklamować sie na poczta.fm, op.pl czy o2.pl poprzez mailingi będą wydawali kase na AdWords.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie ktoś zarejestrował gmail.pl, żeby się wzbogadzić, IMHO nie powinna dostać za to ani grosza.

ale dlaczego? Jak kupisz, dajmy na to, na targu staroci coś o czym Ty wiesz że jest cenne, a nie wie tego sprzedający, a potem odsprzedasz z zyskiem to też nie powinieneś dostać złamanego grosza? Jeśli znajdziesz klienta który dobrze zapłaci za robotę którą kto inny zrobi za pół ceny, a Ty tylko przełożysz fakturę z lewej kupki na prawą, to też? Albo jak kupisz mieszkanie w dobrym punkcie wiedząc że ceny wzrosną bo obok mają postawić hipermarket?

Czym to się różni od okazji kupienia domeny z zamysłem odsprzedaży kiedy można to legalnie zrobić- gmail nie jest nazwą ani zastrzeżoną, ani nazwą firmy i AFAIK polskie prawo jest po stronie obecnego właściciela?

Jakoś mi się Twoje zdanie kłóci z wolnym rynkiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna rzecz z tymi domenami zawsze mi się wydawało że kto pierwszy ten lepszy, a dopiero jak się robi nieuczciwą knkurencje to można się sądzić, a z przypadku microsoft wychodzi wręcz odwrotnie ... i chyba podobnie chce zrobić googiel.

Czyli mając domene od swoich inicjałów i jest firma o takie nazwie też moga mnie sądzić że oni mają większe prawo do niej?

IE to taki program, który pozwala na oglądanie internetu z Twojego komputera i odwrotnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Microsoft najpierw wykupił domeny vista a potem ogłosił nazwę swojego nowego produktu, nazwa kodowa longhorn to było dobre posunięcie, ale MS o czymś takim myśli nie od Visty. Z tym cybersqotingiem to jest jakaś paranoja, jutro powstanie firma optymalizacja i Michałowi pozostanie oddanie im domeny za darmo?

Dopiszę jeszcze takie coś, przy rejestrowaniu eu kierowano sie EWIDENTNIE ile kto posmaruje, starałem się o domenę - nazwa mojej firmy, miałem wszystkie papiery a i tak safenames.net to podrejestrował i nic tam nie trzyma. Tak samo z inną domeną - tym razem home.pl to mi zwinęło. Na szczęście dzięki SEM nazwa domeny na trzeciorzędne znaczenie.

Potrzebujesz pomysł na biznes? Zapraszam na największe forum biznesowe w Polsce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście dzięki SEM nazwa domeny na trzeciorzędne znaczenie.

i tak ma być, popieram tezę w 100%!

Ciekawe kiedy jakiejś korporacji podwinie sie noga i nie odzyskają domeny, która nie była im potrzebna aż ktoś jej nie kupił bo tą pewnie G otrzyma.

Z cyklu "Przysłowia Polskie":
- "We wakacja jak i w wiosnę - Google podskakuje se radośnie."
Mój blog o pozycjonowaniu i nie tylko... Strona firmowa - www.antygen.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Ciekawe kiedy jakiejś korporacji podwinie sie noga i nie odzyskają domeny, która nie była im potrzebna aż ktoś jej nie kupił bo tą pewnie G otrzyma.

A jednak Google nie dostało domeny

https://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80354,4871691.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wazne czy dla zysku czy też nie. Ten kto ma domene ma pełne prawo do niej, nie ma takiego czegoś jak odstąpienie za free.

Google moze skakac i sie domagac :D aa ostatecznie moga wylądowac w ETS za lamanie prawa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności