Skocz do zawartości

Google pozywa do sądu polskich artystów ;)


kadzielawski

Rekomendowane odpowiedzi

Ale tylko dlatego, bo ich "prawnicy" robili formalne błędy
Sprawa przeciągała się, aż wczoraj arbiter umorzył postępowanie. Z powodów proceduralnych - do zarzutów merytorycznych się nie odniósł, uznał bowiem, że wniosek kancelarii obsługującej Google o wszczęcie postępowania nie był prawidłowy.

To Polska na żywo: Na pewno jakiś bardzo znana i droga kancelaria prawna nie potrafie pisać wniosek zgodne z prawem ... - mam nadzieje, że następnym razem Google zlece na zasadach "wynagrodzenie za wyniki" ...

PS: Nie mam zdan, kto powinnien wygrać, raczej chodzi mi o jakość usług prawniczych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

to jest właśnie ten tupet z domenami.. wchodzę na domenę, która się przyda - np. costam.com i okazuje się, że jakieś gnojki z cholera-wie-skąd ją kupili i postawili durny katalog z pustymi linkami i opcją "kup tę domenę, jest wolna!" i żądają nie wiadomo jakiej kasy.. i ja ich do sądu podać nie mogę, choćby to była nazwa mojej firmy.. a jeśli podam, to na drugi koniec świata nie pojadę na rozprawę.. ale taki Google żąda oddania domeny - bym się procesował do usranej śmierci i odwoływał gdzie popadnie, gdybym przegrał posiadając domenę gmail.pl - niech gnojki płacą, skoro mają opóźniony zapłon.. szaraczek musi płacić, a oni nie? to jest w końcu ten biznes domenowy, nie?

parodia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim prawem Google miałoby przejąć tę domenę!?

Gmail nie jest w Polsce zastrzeżoną nazwą, a zbieżność nazwy artystów i ich usługi nie jest celowa...

Zamiast się sądzić powinni raczej zaproponować konkretną sumę właścicielce tej domeny, ech...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jest to, ze:

W przypadku naszych zachodnich sąsiadów Google była dużo bardziej szczodra, oferując za przejęcie marki Gmail w Niemczech 250 tys. USD. Dla właściciela firmy była to jednak o wiele za mała kwota i domena gmail.de, zgodnie z wyrokiem niemieckiego sądu, nadal jest jego własnością.

A moze Google polska wlasnie zbiera $$ na wykup domeny gmail.pl obnizajac nasze zarobki w AS? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS: Nie mam zdan, kto powinnien wygrać, raczej chodzi mi o jakość usług prawniczych.

Pewien znany prawnik wydał za mąż swoją córke również prawnikowi i po weselu swojemu zięciowi przekazał do prowadzenia sprawe którą sam prowadził .

Po dwóch miesiącach zięć zadzwonił do teścia i powiedział : "tato możesz być ze mnie dumny ... wygrałem sprawe" !!

i co usłyszał od teścia ??

teść mu na to : "ty durniu, ty ośle patentowany ty debilu i kretynie !!, to ja za te sprawe postawiłem dom, kupiłem samochód, wykształciłem córke twoją żone a ty baranie wygrywasz ją w dwa miesiące ???"

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakby nazwę zastrzegli np. w 2008 a domenę zarejestrowano w 2006?

Nic by nie mogli zrobic, gdyz prawo nie dziala wstecz, przynajmniej teoretycznie, ale w tym przypadku to kwestia tego, ze dostali odmowe na rejestracje znaku towarowego w UE. Jesli by dostali taka zgode i by byl zarejestrowany to to moglo by to isc calkiem inaczej (patrz microfoft.pl).

Giełda Domen Internetowych - najlepsze domeny w sieci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa jak dla mnie. Nie oszukujmy się, ale google mogłoby ot tak postawić sprawę:

"Słuchaj dziewczynko, mamy gdzieś Twoich poetów, chcemy domenę, 100 000 dolalarów Ci styknie?"

Myślę, że właścicielka oddała by bez namysłu, albo spytała by:

"Może 110 tysięcy?"

I sprawa załatwiona, a przecież google nie zbiedniało by od tego.

A co do tego komu się należy, to wydaje mi się, że raczej nie googlowi, nawet gdyby rejestracja tej domeny była z myślą o gmalilu i zarobieniu na tym sporych.

Normalnie nie jestem zwolennikiem podkupywania wolnych domen, a potem naciągania firm (wręcz przeciwnie), ale akurat tutaj nazwałbym to "małą szkodliwością społeczną", bo to tak jak wyjecie przez nastolatka złotówki z portfela ojca ;)

Ps: Hmmm... pamiętam czasy kiedy nie Polkomtel S.A a ja byłem właścicielem plus-gsm.pl... ;)

Tani Hosting - od 7 lat w sieci!

Chcesz zacząć zarabiać konkretne pieniądze i budować ze mną biznes? Napisz na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakby nazwę zastrzegli np. w 2008 a domenę zarejestrowano w 2006?

Z tego co sie orientuje, to nie da juz rady, oni zreszta sie bardziej powolywali na powszechnosc znajomosci Googla jako marki niz na znak towarowy, ktory z tego co wiem, na cala Unie Europejska zarejestrowal jakis brytyjski przedsiebiorca Rowniez niemiecki biznesmen zarejestrowal znak towarowy GMAIL przed Googlem i nawet prowadzi pod domena www.gmail.de ...a co by innego...konta pocztowe! GMAIL.de Z tego co widze, Google w jakis sposob zawlaszczyl domene domene GMAIL.co.uk, to jednak nie ma pod nia obecnie nic.

warte poczytania https://www.webpronews.com/topnews/2005/09/...fight-for-gmail (2005)

https://www.giersch.com/rel/downloads/focus...gle_ohne_gm.jpg (02/2007)

https://www.bloomberg.com/apps/news?pid=new...id=agm_Ls98ZK2E (02/2007)

Moze sie wkrotce okazac, ze europejscy klienci nie beda mogli poslugiwac sie nawet mailem z koncowka gmail.com i Google zostanie zmuszony do zmiany koncowki na googlemail.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe taaa obniża zarobki zbierając $ na domenke.

Nie no nie maja szans tutaj. Wogole myslałem, że google będzie miało twarz i przedstawi odpowiednią propozycje aa nie zachowuje się jak dzieciak któremu zabrali zabawke z piaskownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności