Skocz do zawartości

Zakaz przesyłania drogą elektroniczną...


Mstar

Rekomendowane odpowiedzi

„Jak wiadomo” na Allegro zabronione jest oferowanie wysyłki przedmiotu aukcji drogą elektroniczną.

Z regulaminu Allegro:

„Niedozwolone jest proponowanie przesłania drogą elektroniczną: publikacji w formie elektronicznej (np. książek, wierszy, poradników, tzw. "ebooków" itp.), oprogramowania, plików graficznych, muzycznych, filmowych. Dozwolone jest oferowanie przesłania w/w materiałów na nośnikach nagrywalnych (np. płyty CD-R, DVD-R). Opis towaru musi zawierać dokładne informacje na temat sposobu ich dostarczenia.”

Wiadomo, że nagranie na nośnik oraz wysłanie przedmiotu listem etc zwiększa koszty transakcji, co może bezpośrednio przełożyć się na spadek zainteresowania produktem (spadek atrakcyjności oferty).

Czy uważasz to za dobre posunięcie ze strony Allegro? Jaka jest Twoja opinia na temat tego zakazu.

Zapraszam do dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej jestem zadowolony z tego posunięcia. Ograniczyło to częściowo śmieci w większości kategorii - dzieciaki przestały się bawić w dużej mierze w "super poradniki za 1zł". A jeśli ktoś chce się dogadać ze sprzedającym to i po aukcji można ustalić inną formę wysyłki. Jedna z tych pozytywnych zmian :-)

pozdrawiam, Sebek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcami. Poza tym myślę, że Allegro chciało również uchronić userów przed łamaniem praw autorskich.

Allegro nie przywiązuje tak naprawdę do tego wagi, wystarczy nie wspomnieć w opisie o przesyłce i wszystko w porządku (chociaż to też jest nie zgodne z regulaminem). W swoim życiu sprzedałem trochę skryptów i innych śmieci na allegro i przesłałem to drogą elektroniczną i nic mi się nie stało.

Tak naprawdę to posunięcie niczego na Allegro nie zmieniło.

Dobrze tylko, że domen nie każą wysyłać mailem. A ci co sprzedają hostingi na allegro to dopiero mają przechlapane :)

Wejdź i nakarm głodne dziecko.

baner4.gif

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności