Skocz do zawartości

Napisy na samochodach


piotreek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

znajomy zajmuje się sprowadzaniem aut z niemiec, ale nie ma zarejestrowanej działalności gospodarczej, ostatnio kupił sobie nowy samochód-lawetę i chciałby na niej nakleić nazwę strony www, nr telefonu i info że sprowadza samochody, czy może mieć przy tym jakieś problemy z policją jeśli nie prowadzi działalności gospodarczej ?

foot.gif

Programista PHP / sql www.grzelka.info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

policja nie ma nic do działalności gospodarczej - w postaci naklejek na samochodzie - a jak pożyczę samochód firmowy - oklejony - to co mnie z niego wysadzą?

dla Twoich okien najlepsze markizy - dla wszystkich adwokat - lub książka telefoniczna - oferty różnego typu, taniej nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

policja nic do tego nie ma

ale z nielegalną dziłalnością ja bym się nie afiszował tak czy siak

dokładnie!

zawsze znajdzie się jakiś "życzliwy"

"Ale kochany! Nie ma żadne "tylko"! Nic! Żadnej roboty nie wezmę, nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!"
1% dla Antka

Ania M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ale chyba zgodne z prawem jest to ze sobie pojade, kupie auto i za tydzien sprzedam w polsce bo przeciez podatek i tak odprowadzam ze sprzedazy, analogicznie sobie moge budowac domy i sprzedawac jako osoba prywatna :)

Co innego jest handlowac na allegro laptopami z usa "na lewo" a co innego samochodami bo w tym przypadku zawsze spisywana jest umowa kupna/sprzedazy.

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ale chyba zgodne z prawem jest to ze sobie pojade, kupie auto i za tydzien sprzedam w polsce bo przeciez podatek i tak odprowadzam ze sprzedazy

Spróbuj - po trzecim samochodzie w ciągu roku spotakasz się z U.S. - hadlarze prawie nigdy nie rejestrują na siebie :/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moge budowac domy i sprzedawac jako osoba prywatna

ale jak to robisz w sposób ciągły zorganizowany i ta działalność ma charakter zarobkowy to

musisz taką działalność prowadzić jako zarejestrowaną działalność gospodarczą

takie są przepisy..

egzaminator na prawko który brał łapówki przez dwa lata poprzez pośredników w dodatku pisał sobie wszystko w notesiku, kto ile i za co też usłyszał zarzut prowadzenia niezarejestrowanej dz. gospodarczej :)

Sprzedam IPHONE 13PRO MAX stan używany sprzedam iphone

praca za granicą, ogłoszenia sprawdzonych pracodawców: praca za granicą
dieta ketogeniczna, przepisy ketogeniczne? Jak wywołać stan ketozy dieta ketogeniczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

egzaminator na prawko który brał łapówki przez dwa lata poprzez pośredników w dodatku pisał sobie wszystko w notesiku, kto ile i za co też usłyszał zarzut prowadzenia niezarejestrowanej dz. gospodarczej
:);):rotfl:

kolega nie rejestruje sprowadzonych samochodów, sprzedaje nie zarejestrowane, ewentualnie bierze zaliczke i rejestruje na kupującego jak auto jest już w polsce. sprzedając spisuje niby umowe między ostatnim właścicielem - niemcem a kupującym,

z tego co wiem to tak robi większość handlarzy w polsce.

foot.gif

Programista PHP / sql www.grzelka.info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności