Skocz do zawartości

Muszę popłakać, że nie mam przelewu


matkro

Rekomendowane odpowiedzi

tu sie mylisz w kazdym kraju stawki sa ustalane indywidualnie :) mam kolege ktory posiada www w amerykanskim systemie adsense i jak to ujac u nich stawki nie zmalaly tak jak u nas parokrotnie wiec sadze ze w miejszych krajach ktore sie rozwijaja w sieci jak (ukraina,bialorus,polska,litwa itp) beda mialy mniejsze stawki ze wzgledu na ich rozwuj i przybierane nowych parnterów ;) w takich krajach ktory jest zaped w sieci google moze se pozwolic na mniejsze stawki bo i tak maja sporo nowych to partnerów :) nie sadze ze wskuralibysmy tym sporo :) ale NAPEWNO WYWARLO by to na poczynania google wzgledem takich postepowan jak stawek niszowych :-) w wiekszosci krajow spadek jest znacznie wiekszy niz u nas a u nie ktorych prawie wogole

niby kryzys jest :) ale google to nie odczuwa za to umozliwia wieksze reklamy ze wzgledu na spora ilosc partnerow i dlatego tez zanizaja stawki :) by powolic na reklamowie sie mogli zwykli ludzie z niewielkimi budzetami

dodam rowniez ze RYNEK TO MY :-) i to my mozemy jedynie walczyc z uslugodawca :) nikt inny jak partnerzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Google nie ustala stawek arbitralnie. Stawki za kliknięcia są odzwierciedleniem stawek w AdWords. Logiczne, że w USA są wyższe stawki niż w PL: więcej reklamodawców, bogatsi reklamodawcy, większa ilość e-commercu, który podbija stawki, etc.

2) Ostatnio było chyba na interaktywnie.com wyliczenie jak duża jest wielkość Sieci Partnerskiej google. Wniosek był prosty - google jest największym domem mediowym w Polsce (coś ok 18 mln userów). Pomyśl sobie teraz co by dał protest 1000 osób? Nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego jesli twierdzisz ze reklamodawcow jest ok 18mln w polsce to :) pogratulowac - protest 1000 osob ktorzy posiadaja ok 5 tys unik dziennie :) daje 5 000 000 mln uzytkownikow mysle ze taki PROTEST NADAL by dal efekt :) reklamodawcow w polsce nie jest wiele chodzi mi takich co posiadaja ogladalnosc nie mniej niz 5k unik/dziennie

stawiam ze w polsce jest ok max 1000 reklamodawcow co posiadaja ponad 5k uzytkownikow dziennie na polskim rynku adsense

a co do stawki za klikniecia :) sa ustalane od te wiem to z dobrych zrodel

jak to ujac google po prostu zeruje na nas i obniza nam stawki !!

CZY NIE MOZECIE SPOJRZEC NA TO Z TEJ STRONY - sadze ze google gdyby odczuło brak 1 000 uzytkownikow co maja razem 5 000 000 uzytkownikow unik - napewno rozpatrzylo by list wyslany przez przedstawiciela takiego stowarzyszenia ktore by mialo powstac jak dobrze wiesz oni ustalaja stawki glownie od tematyki www (jak wiadomo reklamodawcow jest sporo znacznie wiecej - to czemu stawki sa pomniejszane jak moglby by byc takie same)

wracaja co USA - nie patrzylem na wysokosc stawek u nich tylko patrzylem na TO jak w przeciagu 4lat spadly stawki w google itp :) od 4 lat analizuje google i do tej pory nie moge rozgryzc sporo szczegołów :) na ktore wlasnie na tym forum czasami znajduje odp

DLA KRETACZY Polecam manipulacje reklamami (niekorzystne www moze ulec zbanowaniu) - ale jak to sie mowi sa niektorzy niegrzeczni

musisz patrzec z perspektywy faktów a nie co bys chcial :)) 1 000 reklamodawcow co posiada 5 000 uzytkownikow dziennie :) daje 5 mln osob dziennie :) WIEC NIE MOW ZE NIE DALO BY DO EFEKTÓW :) 5 000 000 mln zobacz jaka to strata dla - google.pl

mam nadzieje ze spojrzysz na to z innej strony - realnej

wiesz gdyby polscy UZYTKOWNICY WYTOCZYLI TAKI PROTEST GOOGLE MUSIALO BY SZYBKO ZALAGODZIC SPRAWE sa przecierz inne KRAJE w ktorych inni sa tez nie zadowoleni - a jak wiesz wiadomosci takie szybkie sie rozchodza i watpie by google nie poszlo na reke dla uzytkownikow :) inne kraje *uzytkownicy napewno zrobili by to podobnie i wiem ze google by uleglo nie chca tracic tak ogromnej ilosci uzytkownikow

MOZESZ MYSLEC - ZE MOJE ANALIZY SA BLEDNE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego jesli twierdzisz ze reklamodawcow jest ok 18mln w polsce to ;) pogratulowac - protest 1000 osob ktorzy posiadaja ok 5 tys unik dziennie :) daje 5 000 000 mln uzytkownikow mysle ze taki PROTEST NADAL by dal efekt :)

Znajdź chociaż 100 serwisów z takimi statystykami, których właściciele zgodzą się na Twój protest. Możesz zacząć szukać tu na forum - tutaj każdy ma co najmniej te nędzne 5k userów/dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sadze ze w miejszych krajach ktore sie rozwijaja w sieci jak (ukraina,bialorus,polska,litwa itp) beda mialy mniejsze stawki ze wzgledu na ich rozwuj i przybierane nowych parnterów ;) w takich krajach ktory jest zaped w sieci google moze se pozwolic na mniejsze stawki bo i tak maja sporo nowych to partnerów :)

A ja myślę, że w Polsce stawki w AdSense są bardzo niskie, bo w Polsce reklamodawcy z AdWords nie chcą emitować reklam w sieci partnerskiej AdSense.

I wcale się im nie dziwię, bo znaczna większość tej sieci to po prostu syf, co często widać po tym (i nie tylko) forum. Albo strony bez treści, galerie, fora, wyszukiwarki MP3, właściciele sami klikają albo do tego zachęcają, i tak dalej.

Na miejscu reklamodawców też nie dawałbym się okradać i nie emitowałbym swoich reklam w sieci AdSense.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sadze ze w miejszych krajach ktore sie rozwijaja w sieci jak (ukraina,bialorus,polska,litwa itp) beda mialy mniejsze stawki ze wzgledu na ich rozwuj i przybierane nowych parnterów :) w takich krajach ktory jest zaped w sieci google moze se pozwolic na mniejsze stawki bo i tak maja sporo nowych to partnerów :rotfl:

A ja myślę, że w Polsce stawki w AdSense są bardzo niskie, bo w Polsce reklamodawcy z AdWords nie chcą emitować reklam w sieci partnerskiej AdSense.

I wcale się im nie dziwię, bo znaczna większość tej sieci to po prostu syf, co często widać po tym (i nie tylko) forum. Albo strony bez treści, galerie, fora, wyszukiwarki MP3, właściciele sami klikają albo do tego zachęcają, i tak dalej.

Na miejscu reklamodawców też nie dawałbym się okradać i nie emitowałbym swoich reklam w sieci AdSense.

Lis, bzdury opowiadasz ... wyssane z palca ... pisząc takie rzeczy obrażasz nie tylko innych użytkowników tego forum ale też samego siebie.

Fora są dobrym miejscem dla reklamodawców, konkretne tematy, konkretna grupa docelowa.

Wyszukiwarki MP3, MFA, są skutecznie banowane, a jak nie, to są na nich mało wartościowe reklamy rzędu kilkunastu centów eCPM.

Mam kilku klientów którzy zostawiają miesięcznie po kilka tyś. zł na reklame w AdSense i wiem, że im się to opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fora są dobrym miejscem dla reklamodawców, konkretne tematy, konkretna grupa docelowa.

Tak, pewnie to właśnie dlatego na forach notuje się gorsze wskaźniki CTR, niż na innych witrynach tematycznych.

Mam kilku klientów którzy zostawiają miesięcznie po kilka tyś. zł na reklame w AdSense i wiem, że im się to opłaca.

Kilka jaskółek też wiosny nie czyni.

Nie twierdzę, że wszyscy użytkownicy tego forum mają reklamy AdSense na syfiastych stronach. Twierdzę, że wiele kont AdSense ma pod sobą właśnie takie śmieci, a ich ilość zniechęca reklamodawców do umieszczania reklam w sieci partnerskiej Google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na miejscu reklamodawców też nie dawałbym się okradać i nie emitowałbym swoich reklam w sieci AdSense.

Lis, nie pisz takich rzeczy (jeszcze ktoś przeczyta). W GAS jest również masa przyzwoitych, wartościowych stron, na których reklama opłaca się zarówno wydawcom jak i reklamodawcom, mimo że Google sporą część bierze za pośrednictwo. Zostań przy satysfakcji (z innego wątku), że jak nie bardzo dużo, to chociaż dobrze.

Ja tymczasem nie zamierzam protestować, bo po blisko 5 miesiącach biedy z dnia na dzień podskoczyły mi stawki za klik. Wszystko by wskazywało na koniec sławnego smart pricingu, ale przecież na szkoleniu z GAS zapewniali że "nie ma takiego mechanizmu nakładanego na całe konto"...

A wracając do tematu: Muszę popłakać, że nie mam przelewu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety i przelewu ja nie za bardzo nie mam :rotfl:) mam nadzieje ze dzis bedzie ostatecznym dniem - wyplat :P) a co do stawek rozumiem Cie "Gordon" ale od 4lat w tej skali zarobki za kliki z dziedzin rozrywka/muzyka/film spadly 2-6 razy ". mam nadzieje zee nie u wszystkich :) jedynym sposobem na poprawe stawek - jest zalozenie nowego konta :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do stawek rozumiem Cie "Gordon" ale od 4lat w tej skali zarobki za kliki z dziedzin rozrywka/muzyka/film spadly 2-6 razy ".

Dziś właśnie przeliczałem jak wygląda sytuacja po zdjęciu smart pricingu który nie istnieje. Stawki za klik mam wyraźnie niższe niż rok temu, ale kurs dolara niemalże to wyrównuje, pomimo kryzysu, który na pewno dotknął moje główne branże.

W GAS jestem równo 4 lata i zarabiam co roku trochę więcej, ale rzeczywiście nieproporcjonalnie do wzrostu ilości klików w tym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fora są dobrym miejscem dla reklamodawców, konkretne tematy, konkretna grupa docelowa.

Tak, pewnie to właśnie dlatego na forach notuje się gorsze wskaźniki CTR, niż na innych witrynach tematycznych.

To Ty chcesz mieć duże CTR, niekoniecznie reklamodawca (a jak napisałem - fora są dobrym miejscem dla reklamodawców - i nadal się będe tego trzymał)! Łatwo jest zaprojektować chwytliwą reklamę, która będzie miała większą klikalność, ale nie zawsze o to chodzi ...

A pewnie o kampaniach brandingowych też mało słyszałeś, gdzie klikalność w reklamy jest naprawdę mało ważna ...

EOT

Przelewu dalej nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności