Skocz do zawartości

prosba o porade w sprawie sprzetu


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Panowie proszę o pomoc, zbilża się koniec miesiąca a ja musze porobic zakupy bo inaczej fiskus mi zabierze kase:)

Chce kupic kompa i kamerke, co poradzicie na szybko

Na kompa planuje wydac do 2,5 tys, wiecej bez sensu (bez oprogramowania , bez monitora, bez klawiatury, głosników). Kompa poterzbuje do pracy to oczywiście, no ale od czasu do czasu lubie pograć w nowe gierki.

Dostałem wstepną propozycje:

1. HDD CAVIAR 200GB WD2000KS SATA II 16MB CACHE

2. FDD 1.44 MB SAMSUNG BLACK

3. DVD-REC LITEON LH-20A1H DL/RAM CZARNY BULK

4. GEIL DDR2 1024MB PC800 DUAL 2 x 512

5. PROCESOR CORE 2 DUO E6300 1.86GHz LGA775 2MB/1066 BOX

6. GIGABYTE GA-965P-S3 lntel P965 Socket 775 (PCX/DZW/GLAN/SATA/RAID/DDR2)

7. OBUDOWA ENLIGHT PA-410570

8. SAPPHIRE ATI Radeon X1600XT 256MB DDR3/128bit TV/DVI PCI-E (Lite)

2,1 netto

Czy to dobry zestawik, moze sugerujecie coś z sieci lepszego?

No i kamerka, tak do 2,5 brutto, coś się polecacie? Akurat o filowaniu nie mam bladego pojęcia , może się przydać gdzieś kiedys :hi:

dzieki za info

adek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw bardzo rozsądny. Procesor możesz bez najmniejszego problemu podciągnąć aż do 3 GHz.

Polecałbym jedynie dać 2x1 GB RAM, zamiast 2x512 MB.

Dodatkowo zamiast tej taniej obudowy lepiej np. Thermaltake Swing VB6000BNS oraz porządny i nowoczesny zasilacz BeQuiet Straight Power BQT E5-450W.

Kamerki internetowe uważam za badziew i nie mogę Ci tutaj doradzić. Ogólnie nie warto na to przeznaczać więcej, jak ~100 zł.

Polecam linki stałe w Seomatik.pl oraz dopalacz stron Gotlink.pl.

obrazek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do procesora Core2Duo to jak już bym miał płacić więcej to za tego:

https://sklep.benchmark.pl/pelny_30512.html

Posiadam ten procesor który wymieniłeś i posiadam ten

https://sklep.benchmark.pl/pelny_31162.html

Ten który podajesz np w benchmark.pl kosztuje

766,-

D915 - kosztuje 360 zl

915 ma 2 x 2mb i 9** są duzo lepsze od tych d8**

915 także możesz spokojnie kręcić ja mam podkręconą do 3,4 i chodzi bardzo stabilnie - temperatury też są dobre przy wiatraku pentagrama aluminiowo miedzianym - zjechanym na min.

No i teraz o ile ten tani core2duo może i jest lepszy w multimediach - nie testowałem.

To testowałem d915 i tego core2duo w zastosowaniach bazy danych php.

D915 sprawowała mi się dużo lepiej za można powiedzieć dużo mniejsze pieniądze.

Więc jak już miałbym wybierać ponownie core2duo wybrałbym tego z 4 mb cachem

czyli: Intel Core2 Duo E6600 2.40 GHz (S775) BOX.

Tak naprawdę musisz sam sobie odpowiedziec do czego będziesz stosował sprzęt.

Do gier do ripowania video itp czy jakieś typowe zastosowania domowe czy PHP MYSQL.

Przy mysqlu :hi: może mieć duże znaczenie DYSK twardy i pytanie czy musisz mieć 200 GB czy może lepiej 70 kilka a wstawić jakiegoś raptora z niskim czasem dostępu.

Co do ramu to jeżeli nie chcesz 2 x 1 GB - to nie 2 x 512 tylko 1 x 1 GB - zawsze zostawiasz sobie miejsce na przyszłość.

To tylko moje sugestie bo to zależy do czego używasz kompa.

Przy tym co ja stosuje ten core2duo nie był tak wydajny jak się naczytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konfiguracja ok, tylko 2GB ramu, bo vista zajmuje 500MB na dzień dobry i drugie tyle plik stronicowania. Do tego bym kupił tą obudowę: https://www.allegro.pl/item167893560_nowosc..._vat_od_ss.html mam taką samą i jestem z niej zadowolony. Pomijam fakt, że jest ładna, pasuje kolorystycznie do mojego monitora i głośników [wygląda to tak jakby był to zestaw od tego samego producenta]. Ma umieszczony z przodu zasilacz i ciepłe powietrze wychodzi górą a z tyłu w standardowym miejscu zasilacza jest wiatraczek którego prędkość jest uzależniona od temperatury w obudowie. Z lewej strony obudowy jest rura odprowadzająca ciepłe powietrze z radiatora CPU, w sumie dość powszechne rozwiązanie ale dobrze, że o nim nie zapomnieli.

Procesor core 2 duo to naprawdę dobry wybór u mnie podczas pracy nad wieloma programami, interfejsie aero glass, odpalonej vivce [mam tuner DVB sat] procesor pracuje na 5% obciążeniu :hi: Kupując kartę graficzną szukaj modeli z cichym chłodzeniem, ja zawsze trafiam na jakieś głośne modele :/

edit:

Co do procesora Core2Duo to jak już bym miał płacić więcej to za tego:

Do tego lepsza płyta, karta grafiki itp. Bo IMO nie opłaca się mieć takiego procka ze słabymi innymi podzespołami. I tak jak sobie wszystko kupisz troszkę lepsze to nie wyjdzie 2.5k tylko 5k a to jest już nie ekonomiczne, bo lepiej zmieniać kompa co 2 lata [jak się kończy gwarancja] niż kupić full wypasa i jechać na nim 4 :soczek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie pochwale - kupilem Panasonic GS500 i jestem bardzo zadowolony. (3300 brutto) z tanszych GS280 jest bardzo podobna wiec sadze, ze tez bedziesz zadowolony.

odnosnie kompa to sprzet bardzo przyzwoity ale zamiast stacji dyskietek kup sobie czytnik kart :hi:

https://' target="_blank">

sq- Aero Plan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vista
Nie no.. Chyba nikt z was tego nie zainstaluje na swoim komputerze?

Bardzo fajny system, stabilny, ładny, ma większe możliwości od swojego 5 letniego poprzednika. Minusem jest nadal mała ilość sterowników do tego systemu, z kartą DVB i siecią bezprzewodową walczyłem prawie godzinę bo standardowych sterów nie łykał. Ale jak już swoje przesiedziałem to wszystko fajnie śmiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności