Skocz do zawartości

Planeta-seo :Teksty AI (chatGPT) – poważne zagrożenie – dla kogo?


Newsbot

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego gdy tylko testy dobiegną końca, to za narzędzie trzeba będzie płacić. Wg. obecnego cennika wygenerowanie jednego arta na 2,5k znaków bez zmieniania defaultowych ustawień to będzie koszt kilkudziesięciu groszy. 

Najwięcej zasobów zajmuje trenowanie, już przy GPT-2 przy największym modelu trzeba było mocnej maszyny. Wytrenowanie GPT-3 to już pewnie kosmos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisznie jednego art na 70k zzs zajęło mi 4 dni ... oczywiscie w sumie jakies 15h ;)

 

 

treści ai co ciekawe indeksują sie migusiem ... ale z rankowaniem niestety na ten moment nie jest tak fajnie...

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałam ;) pytanie zupełnie serio: czy ktoś klepiąc precle za 3 zł, był w stanie utrzymać firmę? Raczej stracił dodatkowe źródło utrzymania. Piszę raczej, bo od lat nie mam rozeznania w tej formie copywritingu. AI - na obecną chwilę - nie zagraża lepszym treściom, na pewno nie w języku polskim i w trudniejszych tematach. Co będzie później? Ciężko powiedzieć.

 

Zastanawiam się też, jak się ma generowana przez AI treść do obowiązujących przepisów dotyczących reklamy wyrobów medycznych. Niby AI napisze coś o suplementach i pokrewnych tematach, ale kto odpowiada wtedy za bzdury w treści? Ewentualnie za treść typowo reklamową (typu: to najlepszy suplement)?

 

AI dla jednych jest zagrożeniem, dla innych szansą. Jeśli ktoś do tej pory klepał godzinami w klawiaturę i zarabiał na godzinę 20 zł, równie dobrze może generować treści przez AI i zarabiać na obsłudze narzędzia. Kiedyś robotnicy w fabryce tracili zdrowie, harując ponad siły, dziś obsługują maszyny i jakoś nie stracili masowo pracy.

 

Jest tylko jedna rzecz w AI, której się obawiam. To zalew Internetu fake'ami i treściami bez wartości merytorycznej, które masowo trafią do przeciętnego odbiorcy. Pod koniec zeszłego roku trafiłam do lekarza rodzinnego, który odesłał mnie nie na badania diagnostyczne, a do... wikipedii. Żebym sobie poczytała, co mi jest (diagnoza bez badań), bo "tam wszystko jest tak prosto wyjaśnione". Szczęśliwie nie posłuchałam. Inny lekarz zlecił mi badania i znalazł poważny problem do natychmiastowego leczenia. Jak myślę, że Internet może być zalewany głupotami, do których będą odsyłać nawet specjaliści, to przyszłość widzę w czarnych barwach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, monis190 napisał:

czy ktoś klepiąc precle za 3 zł, był w stanie utrzymać firmę?

tak.

 

6 minut temu, monis190 napisał:

I - na obecną chwilę - nie zagraża lepszym treściom, na pewno nie w języku polskim i w trudniejszych tematach.

polemizowałbym. AI od dawna jest wykorzystywane. Tylko obecnie boom na tego typu narzedzia "napędza" wiele branż i pojawia się wiele opracowań. Po prostu od dawna ludzie używają AI tylko teraz nagle "prawie" wszyscy ;)

 

7 minut temu, monis190 napisał:

ale kto odpowiada wtedy za bzdury w treści?

Weryfikacja tresci na koncu - czyli ktos kto to jednak sprawdzi is ię od tym podpisze. Więc zarobiek bedzie nie na pisaniu liter ale na godzinowkach w weryfikacji.

 

8 minut temu, monis190 napisał:

zarabiał na godzinę 20 zł, równie dobrze może generować treści przez AI i zarabiać na obsłudze narzędzia

jest wielu kopi c pisze za takie stawki. nie obrażałbym ich bo piszą świetnie.

 

8 minut temu, monis190 napisał:

To zalew Internetu fake'ami i treściami bez wartości merytorycznej

liczę na to, że Gugiel sobie z tym poradzi.

 

8 minut temu, monis190 napisał:

Internet może być zalewany głupotami

od dawna hest - każde leczenie konczy się diagnoza typu "rak"...

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, monis190 napisał:

nie zagraża lepszym treściom, na pewno nie w języku polskim i w trudniejszych tematach.

Zdefiniuj "trudniejsze tematy" ? Jak dla mnie to AI nie rozróżnia "trudności tematu" jeśli ma w swojej bazie źródła do przetwarzania.

 

25 minut temu, monis190 napisał:

Niby AI napisze coś o suplementach i pokrewnych tematach, ale kto odpowiada wtedy za bzdury w treści?

Statystyka. AI opiera się na statystyce, Jeśli analizując źródłach wiedzy statystycznie uzna, że dana informacja występuję częściej niż inna przyjmie, że jest, to prawda.

 

25 minut temu, monis190 napisał:

To zalew Internetu fake'ami i treściami bez wartości merytorycznej,

Takie treści piszą copywriterzy za 3 zł. AI pisze treści merytoryczne oparte na statystyce prawidłowości informacji .

 

Zobaczmy, co na to samo AI -

 

Cytat

Czacie GPT powiedz proszę skąd wiesz jeśli o coś pytamy, że dana informacja jest prawdziwa  ?
 

Jako model językowy, nie mam zdolności do sprawdzania prawdziwości informacji w rzeczywistości. Jednakże, jeśli chodzi o informacje ogólne, takie jak fakty historyczne czy wyniki naukowe, zazwyczaj opieram się na źródłach informacji, które są uznane za wiarygodne przez społeczność naukową lub ogół społeczeństwa.

 

Kiedy otrzymuję pytanie, zazwyczaj staram się zidentyfikować słowa kluczowe i informacje w pytaniu, a następnie szukam źródeł informacji, które zawierają odpowiedzi na te pytania. Mogę korzystać z różnych źródeł, takich jak artykuły naukowe, encyklopedie, strony internetowe lub inne źródła, które są uważane za wiarygodne i rzetelne.

 

Mimo to, zawsze zalecam, aby osoby korzystające z moich usług zweryfikowały informacje, które otrzymają ode mnie, z innymi źródłami informacji, ponieważ nie jestem idealny i czasami mogę popełnić błąd lub nie mieć dostępu do najnowszych informacji.
 

Czy opierasz się na statystyce określając czy coś jest prawdziwe ?
 

Jako model językowy, korzystam z różnych metod i narzędzi, w tym z analizy statystycznej, aby pomóc mi w przewidywaniu, co jest najprawdopodobniejszą odpowiedzią na dane pytanie.

 

Jednakże, analiza statystyczna sama w sobie nie może określić, czy informacja jest prawdziwa czy nie. Statystyki mogą pomóc w ustaleniu, jak często dana informacja występuje w źródłach, co może sugerować, że jest ona bardziej lub mniej wiarygodna.

Jednakże, w celu określenia prawdziwości informacji, potrzebne jest dokładne sprawdzenie źródeł i ewentualnie potwierdzenie tych informacji przez inne niezależne źródła.

 

Dlatego zawsze zachęcam użytkowników, aby weryfikowali informacje, które otrzymują ode mnie lub z innych źródeł, zanim podejmą jakiekolwiek decyzje lub działania na ich podstawie.

 

?

 

 

Edytowane przez Mion
  • Like 1

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności