Skocz do zawartości

Negatywne opinie w Google Maps i kasa za ich usunięcie.


atexo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, niedawno dostałem maila z ofertą pewnej firmy, która oferowała usunięcie negatywnych wpisów z profilu w Google Maps, chcą od 50 zł za usunięcie komentarza. Pomyślałem sobie, a na co mi to, przecież nie mam ani jednej negatywnej opinii. Ale minęły 3 godziny i dostałem mail od google`a, że ktoś ocenił negatywnie moją firmę. Dziwny zbieg okoliczności. Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, to może nie być przypadek.
Zastawiające jak/czy można by w ogóle usunąć czyjąś opinie w Google? Ale własną opinie usunąć można. :)  
Chociaż kolejność chyba się komuś pomieszała.

Jak się zgodzisz na taką usługę to nagle takich "opinii" możesz mieć więcej niż klientów. 

Jeżeli to jest "usługa" jakiejś firmy, która podaje swoje dane
to bym ich postraszył UOKiKiem
i napisał, że jak ta opinia nie zniknie to ta "propozycja" trafi gdzie trzeba.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie nazwałbym tego zbiegiem okoliczności, podpuść ich, że chcesz usunąć negatywną opinie ale bez udzielania im dostępu do wizytówki, niech podadzą numer konta, zachowaj korespondencję i zapłać, jeżeli opinia zniknie bez udzielania im dostępu będzie to równoznaczne z tym, że to oni dodali tę opinie. Podpada to pod kilka artykułów, możesz dostać fajne zadośćuczynienie:) Alternatywna droga to zgłoszenie opinii do googl'a jest od tego specjalny formularz, przedstaw im sytuacje, powołaj się na konkretne zapisy w guidelinesach googla dotyczących opinii i jest jakaś tam szansa że wywalą. Gorzej jeżeli opinia jest bez treści, takie o wiele trudniej usunąć tą drogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem na komisariat i w rozmowie usłyszałem, że jest podstawa do przyjęcia zgłoszenia, bo jak to ujęła Pani Policjantka "jeśli nie pracuje u nich jasnowidz, istnieją podstawy, aby przyjrzeć się działaniom tej firmy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zadzwoniłem na komisariat", myślisz że pierwszy lepszy komisariat zwłaszcza telefonicznie będą obchodzić sprawy cyberprzestępstw sprawą musi zająć się prokurator, który będzie czuwał nad śledztwem, nawet śledczy mają problem z wypełnianiem formularzy dla Google'a. To nie jest takie proste. Zadzwoń do firmy która do Ciebie dzwoniła powiedz że pojawiła się negatywna opinia i jednak chcesz skorzystać z ich usług, nagrywaj rozmowy poproś o FV, zapłać, z odpowiednia dokumentacją po wykonaniu przelewu i usunięciu opinii. Skieruj do pismo prokuratury z możliwością popełnienia przestępstwa, opisz dokładnie sprawę wliczając w to numery telefonów które do Ciebie dzwoniły dane firmy, dołączając wszelką dokumentację, nagrania głosowe, kompie maili w formacie .eml jeżeli takie istnieją. Analogicznie zgłoś wniosek o wszczęcie postępowania do UOKiK opisując całą sprawę.

 

Szczerze, to wnioskując po Twoich wypowiedziach, za mało rozumiesz jak to działa, dałbym sobie spokój na Twoim miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem, że cokolwiek zgłosiłem na komisariacie policji, tylko że tam zadzwoniłem. Poinformowano mnie co mogę zrobić, a to czy będę cokolwiek w tej sprawie robił to już inna kwestia.  Sempre błyskawicznie i nisko mnie oceniłeś :) Odnośnie UOKIK - można sobie darować, bo to w ogóle nie leży w ich gestii, prokurator? zejdźmy na ziemie, to nie ten kaliber sprawy, nawiasem mówiąc, na ten moment nawet żadnej sprawy nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczający kaliber jeżeli będziesz miał odpowiedni materiał dowody. Co do UOKiK, będzie miał odpowiednie narzędzia do nałożenia kary na podmiot w przypadku, gdyby dopuścili się tego czynu bo zgaduję (a raczej jestem pewien) że to akcja na szerszą skalę o tego typu scamach było już głośno w 2022 (ofiarami głównie padały kancelarie i branża medyczna w kwestii GMF), gdyby śledztwo prokuratury wykazało, że faktycznie maczali w tym palce, można to uznać za szantaż i kilka innych paragrafów.

 

Po prostu mówię Ci jak to wygląda, tego typu ludzi trzeba się pozbyć z rynku i dać lekcję pokory.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I z tym się zgadzam, to trzeba tępić od razu, najgorzej jeżeli ktoś by zapłacił, to by tylko zachęciło cwaniaków. U mnie sprawa rozwiązana, komentarz został usunięty. Za nic nie zapłaciłem nikomu, nie podawałem żadnych danych do wizytówki google maps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szantaż za  50 zł,...  to jakaś zorganizowana grupa przestępcza, zapewne zbierają kasę na parę paczek chipsów w końcu zbliżają się imprezy końcowe ósmych klas.

 

Edytowane przez Arkaszka
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Janusze biznesu. Kreatywność powala! A swoją drogą, czy ilość opinii (i rating) ma realny wpływ na pozycjonowanie, czy tylko poprawia wiarygodność w oczach wyszukującego? Spotkałem się z różnymi zdaniami na ten temat. Czy ktoś ma doświadczenie i moze się podzielić spostrzeżeniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2023 o 11:53, vprm_ napisał:

Janusze biznesu. Kreatywność powala! A swoją drogą, czy ilość opinii (i rating) ma realny wpływ na pozycjonowanie, czy tylko poprawia wiarygodność w oczach wyszukującego? Spotkałem się z różnymi zdaniami na ten temat. Czy ktoś ma doświadczenie i moze się podzielić spostrzeżeniami?

 

Tak, ilość pozytywnych opinii zawierających słowa kluczowe zgadzające się z branżą (zwłaszcza od lokalnych przewodników) to jeden z wielu sposobów aby podbić serpy witzytówki. Jeżeli chodzi o pozycjonowanie GMF to jest dużo sposobów, same opinie średnio wystarczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 26.05.2023 o 05:13, sempre napisał:

 

Tak, ilość pozytywnych opinii zawierających słowa kluczowe zgadzające się z branżą (zwłaszcza od lokalnych przewodników) to jeden z wielu sposobów aby podbić serpy witzytówki. Jeżeli chodzi o pozycjonowanie GMF to jest dużo sposobów, same opinie średnio wystarczą.

A masz jakies fajne źródła, gdzie można poczytać o pozycjonowaniu gmf? Chodzi oczywiście o mięso, a nie typowe artykuliki klepane pod sto:)

W dniu 20.03.2023 o 21:31, Arkaszka napisał:

szantaż za  50 zł,...  to jakaś zorganizowana grupa przestępcza, zapewne zbierają kasę na parę paczek chipsów w końcu zbliżają się imprezy końcowe ósmych klas.

 

Jak robią masówkę i organizują pod to cale call center, to pewnie jakas sumka miesięcznie sie uzbiera. W każdej branży pełno takich kwiatkow, np. ci, którzy proponuja zastrzeżenie nazwy firmy - sam odbieram cala mase takich telefonów

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

WIem że temat stary ale mam coś pocieszającego. Dostałem też taką propozycję i 3 negatywy. Odwołałem się do Google i po jakimś czasie (w sumie dokładnie nie wiem nawet po jakim bo nie śledziłem tego ale kwestia tygodni i nie więcej niż dwa miesiące) negatywy znikły. Pewnie Google zadziałało. Nie jestem specjalistą od SEO i nie siedzę tak w temacie ale najwyraźniej oni to jakoś monitorują.

https://netteria.net - tworzenie stron www, aplikacji web, projektowanie, programowanie Windows, usługi IT
Profesjonalne Wsparcie Techniczne PrestaShop | PrestaExpert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ciekawostka w temacie - Policja zatrzymała właśnie 4 osoby w podobnej sprawie. Jeden nawet poleciał na areszt. Może więc warto zgłaszać takie rzeczy?

 

https://cbzc.policja.gov.pl/bzc/aktualnosci/384,Zatrzymania-w-sprawie-wyludzen-pieniedzy-w-zamian-za-usuwanie-negatywnych-koment.html

 

 

  • Like 1

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Pomyslowy napisał(a):

Ciekawostka w temacie - Policja zatrzymała właśnie 4 osoby w podobnej sprawie. Jeden nawet poleciał na areszt. Może więc warto zgłaszać takie rzeczy?

 

https://cbzc.policja.gov.pl/bzc/aktualnosci/384,Zatrzymania-w-sprawie-wyludzen-pieniedzy-w-zamian-za-usuwanie-negatywnych-koment.html

 

 

Tam jest grubszy temat z firmą co brała hajs za wystawianie opinii niestety jest i reklamuje się na tym forum ;) więc nikt tematu nie rusza..

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze ogrodzenia aluminiowe Tarnów

Najlepsze ogrodzenia CNC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności