Skocz do zawartości

Powielenie serwisu


Gucci

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jak to jest z prawami autorskimi w przypadku stron internetowych? Jeden z moich serwisów został skopiowany (pomysł, układ, treść). Zmieniony jest tylko kolor pewnych elementów. Najlepsze jest to że powielone teksty zawierają identyczne błędy jak u mnie.. Ostrzegałem właściciela strony wielokrotnie wcześniej gdy zaczynam korzystanie z mojej strony, no ale teraz to przesadził.. Szkoda tylko że go znam, ale w tym przypadku robi mi konkurencje i nie mam zamiaru czekać aż kiedyś się pod tym podpisze, że zrobił według własnego pomysłu itp..

Pytanie tylko co mogę teraz zrobić, aby go "uziemić" ? Mam screeny ze strony ze wszystkimi podobieństwami, błędnymi tekstami itp.. no ale co dalej? Wiem, że sąd, ale jaki? Na co się tu powołać, czego wymagać..

Miał ktoś z Was podobny przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz kiedys sie pytalem tutaj na forum, co zrobic, kiedy ktos cos opublikuje mojego i jak potem udowodnic, ze ja bylem pierwszy, a nie on (zeby ta druga osoba jeszcze czasem mnie nie podala do sadu, ze to ja niby skopiowalem jej serwis)...Dzis juz wiem, ze jesli strona jest dosyc dlugo w sieci, to jest szansa, ze zostala zapamietana w web.archive.org i tam sa po prostu screeny z przeszlosci...oczywiscie jesli strona jest juz jakis czas (nie wiem w sumie jak to jest teraz uaktualniane)..Poza tym poradzono mi, zeby w takim przypadku niezwlocznie zglosic sprawe (jesli masz kase to na drodze sadowej)...nie wiem, zapytaj sie, poszukaj jakies ombudsmana w twoim miescie, ze jest spor i tak dalej i co teraz zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

atam :) Wystarczy list do firmy hostingowej i go wywala :) Ewentualnie zawsze mozesz ich postraszyc ze jesli tego nie usuna z serwera (a w koncu podajesz dowody na to ze jest to zywcem skopiowane) to podasz ich do sadu za hostowanie materialow objetych prawem autorskim czy cos w tym stylu :P

:D

pozycjonuj.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dzięki za pomoc, screeny mam przygotowane, jest ich kilkanaście z różnych stron, a do tego prawnik przygotuje mi dzisiaj pismo do niego i do firmy hostingowej o wykonanie backup jego hostingu. Zobaczymy, co dalej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do właściciela mail, że jeśli nie usunie strony to oskarżysz go o kradzież praw autorskich, zazwyczaj pomaga, nic nie kosztuje i w razie się nie uda to stracisz tylko kilka minut czasu.

Przecież pisał kolega, że już ostrzegał.

W skrajnych przypadkach powinieneś się udać na Policje i w obecności policjanta wykonać kopię jego strony. Będzie to dowód nie do podważenia w sądzie. Jednocześnie po wykonaniu kopi poinformuj go o wizycie na Policji. Myślę, że pismo od prawnika z pieczęciami powinno skutecznie naprostować złodzieja. Jeśli nie pozostaje Ci sprawa w Sądzie Cywilnym ale jeśli jestes po konsultacjach z prawnikiem to z pewnością już o tym wiesz.

Napisz jak sprawa się skończyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności