Skocz do zawartości

4 strony dla site:


VoytekIanNiznik
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez okazwłoka,

Rekomendowane odpowiedzi

  • Rozwiązanie

Wywalić albo czekać.

A najlepiej stawiać nowe modyfikując sposób tworzenia treści.

Przeniesienie treści na nową domenę może dość szybko skutkować site4 na nowej domenie, ale dotyczy to tylko części stron, taki random. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, okazwłoka napisał:

Czekać.

Jakie były u Ciebie rezultaty czekania na ściągnięcie tej "kary"?

 

Strony poza zasięgiem site: wciąż są wyświetlane w wyszukiwarce, jeśli wpiszę w Google jedno ze zdań ze strony używając "".

Edytowane przez VoytekIanNiznik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doczekałem się, zresztą szkoda forsy na przedłużanie czegoś, co nie rokuje dobrze :) Więc po prostu gdy coś takiego widzę to robię out. Robiłem różne testy: przeniesienie na świeżą nigdy nie rejstrowaną domenę (site4 było przenoszone), przeniesienie na nową domenę z nowym ip (to samo się działo, przeniesienie site4 jeśli nie od razu, to po jakimś czasie).

Tyczy się to stron generowanych AI/tłumaczonych. Precelki robione z synonimami nie łapią site4 :D 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, okazwłoka napisał:

Tyczy się to stron generowanych AI/tłumaczonych. Precelki robione z synonimami nie łapią site4

Taaa "robione z synonimami" ala jakie mają syficzne treści  ?

 

Artykuł wygenerowany za pomocą ChataGPT i trochę zmodyfikowany nie jest do odróżnienia od takiego napisanego przez człowieka lub nawet lepszy. Oczywiscie z ChataGPT też trzeba umieć "rozmawiać" i to IMHO jest podstawą dobrego artykułu. Sam z siebie w jednym przebiegu nie napisze całego artykułu.

Edytowane przez Mion

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, okazwłoka napisał:

Nie doczekałem się, zresztą szkoda forsy na przedłużanie czegoś, co nie rokuje dobrze :) Więc po prostu gdy coś takiego widzę to robię out. Robiłem różne testy: przeniesienie na świeżą nigdy nie rejstrowaną domenę (site4 było przenoszone), przeniesienie na nową domenę z nowym ip (to samo się działo, przeniesienie site4 jeśli nie od razu, to po jakimś czasie).

Tyczy się to stron generowanych AI/tłumaczonych. Precelki robione z synonimami nie łapią site4 :D 

 

Zawsze robiłem tłumaczenia i nie było problemu, a i znam gościa, który miał oryginalny kontent oparty na ankietach i innych badaniach, a i tak dostał site4 (po 10 miesiącach ściągnęli, gdy przez 3 miesiące nic już nie zamieszczał). Spośród 15 moich projektów (4 na nowych domenach, wszystkie na tłumaczeniach) tylko 2 dotały site:4.

Poczekam, bo to tylko opłata za hosting i domenę.

 

edit:

Tłumaczenia wszystkie na Google (PL na ang i na tajski, albo ang na polski) z ręcznymi poprawkami i dodaniem kluczy.

Edytowane przez VoytekIanNiznik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem tym samym sposobem wiele stron hurtowo i część oberwała, a część siedzi do dziś. Random.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, okazwłoka napisał:

uściślijmy, że transaltora Googla

Euzebuszu dla mnie to MITY  ? Treść to tylko treść. Co prawda jak pokazał ChatGPT kontekst treści jest rozumiany przez AI i to trzeba mieć na uwadze.

 

Czyli Dywan Dywanowi nie równy ?

Jeśli ktoś postawi WP i na "żywca" wrzuca tam, co popadnie z translatora "na masę" jako cegły tekstu be żadnego formatowania, nagłówków, to faktycznie taki "serwis " może zostać zbanowany lub ignorowany przez G. Jeśli serwis zawiera treści tłumaczone takie jak specyficzne porady, coś unikalnego w ogólnej skali  treści PL do tego formatowane ozdjeciowane itd... nie widzę żadnych przeszkód by taki serwis uzyskał dobre wyniki.

--

Jeszcze jedno jeśli user skopiuje treść z okna translatora i wklei go bezpośrednio  do edytora tektu, to taki tekst będzie miał tonę śmieci oryginalnego formatowania ?

  • Like 1
  • Thanks 1

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to nie mity, piszę o wnioskach z  własnych doświadczeń. Oczywiście to na stronach robionych pod linki, a nie ludzi.

 

Google nie działa zawsze tak do końca logicznie.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mion napisał:

Euzebuszu dla mnie to MITY  ? Treść to tylko treść. Co prawda jak pokazał ChatGPT kontekst treści jest rozumiany przez AI i to trzeba mieć na uwadze.

 

Czyli Dywan Dywanowi nie równy ?

Jeśli ktoś postawi WP i na "żywca" wrzuca tam, co popadnie z translatora "na masę" jako cegły tekstu be żadnego formatowania, nagłówków, to faktycznie taki "serwis " może zostać zbanowany lub ignorowany przez G. Jeśli serwis zawiera treści tłumaczone takie jak specyficzne porady, coś unikalnego w ogólnej skali  treści PL do tego formatowane ozdjeciowane itd... nie widzę żadnych przeszkód by taki serwis uzyskał dobre wyniki.

--

Jeszcze jedno jeśli user skopiuje treść z okna translatora i wklei go bezpośrednio  do edytora tektu, to taki tekst będzie miał tonę śmieci oryginalnego formatowania ?

Więc jak widzisz kwestię site4?

 

edit:

Przypomniałem sobie, że ponad rok temu miałem witrynę, dla której Google pokazywało tylko 4 strony. Po 5-6 miesiącach znowu pojawiło się więcej wyników i zacząlem rankować. Tyle, że tam problemem było to, że G nie mogło załapać canonical na homepage. Gdy to się udało, wszystko ruszyło.

Edytowane przez VoytekIanNiznik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, VoytekIanNiznik napisał:

Więc jak widzisz kwestię site4?

Mnie to nie dotyczy ? 

Robicie jakieś dziwne akcje i serwis z treściami z (|) wziętymi to macie site4 ...

Jeśli serwis ma właściwą SEO budowę = architekturę informacji  i oferuje konkretną treść = wartość, to site na 100 % będzie miał > 4

EOT

  • Like 1

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mion napisał:

Jeśli serwis ma właściwą SEO budowę = architekturę informacji  i oferuje konkretną treść = wartość, to site na 100 % będzie miał > 4

Nawet takie serwisy łapią site4. Więc jest to random, jak było już wzmiankowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, s_matysik napisał:

Dla niektórych domen kara ta puściła po 1-2 roku, a dla niektórych nie puściła.

Czy w czasie trwania tej kary budowałeś backlinki? Na dużą skalę?

Jest opinia, że jeśli w czasie trwania kary buduje się backlinki to można się z tej kary nie wylizać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, VoytekIanNiznik napisał:

Więc jest to random, jak było już wzmiankowane.

Nie random tylko nonsens ?

  • Haha 1

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności