Skocz do zawartości

Mailing - program do wysyłki


kadzielawski

Rekomendowane odpowiedzi

- "hurtowe dodawanie maili" - jest jako import z rożnych plików (csv, xlm, xls) pracujemy nad importem z outlooków podobnie export

- "przydzielanie grupy" - dowolna ilość grup / możliwość tworzenia grup poprzez filtrowanie wg kryteriow

- "potwierdzenie klkniecia" - zapis i wypis poprzez double opt in i double opt out

- "mail był traktowany jako spam i odrzucany przez rożnego rodzaju oprogramowanie" - tu jest cały wic. Do momentu kiedy nie ugruntujesz swojej pozycji na rynku jest z tym czasem problem, natomiast jeśli masz już znaną firmę, lub obsługujesz powszechnie znaną firmę to jest sprawa uproszczona. Trzeba napisać do administratorów, że z takiego i takiego serwera są wysyłane mailingi zgodne z ustawą i prosisz o nie banowanie adresu. Inaczej nie do obejścia, dostępne niestety faktycznie tylko dla znanych firm. No inaczej to byśmy mieli dopiero syfu w skrzynkach.

hm.. no kurcze a wydawało mi się, że będzie więcej brakować. A tu się okazuje, że nie mam tylko porządnego raportowania i analiz.

No chyba programiści premię dostaną za pomysłowość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lesiu - właśnie zainstalowałem demo Group Mail 5, co prawda jeszcze się tym specjalnie nie pobawiłem, ale widzę że jest bardzo zbliżone do jednej poprzedniej wersji, którą kiedyś testowałem. Niestety, strasznie pachnie mi niezautomatyzowanymi mailami jednorazowymi. Czy nadaje się do serii e-maili?

kadzielawski - Pozostawiam zawsze skrzynkę forumową zapchaną, żeby się do mnie nieznani ludzie nie pisali, wiesz, coś w rodzaju nieodbierania telefonów których numerów nie znasz ;). Od czego masz telefon? :)

Edyta -

Odnoszę wrażenie, że to jest forum ludzi ślepo zapatrzonych w SEO.

Wiem - śmiesznie zabrzmiało. ;)

Zwracam jednak uwagę, że SEO nie powinno być jedyną formą działań reklamowych. Wiem - to sympatyczne kiedy można zrobić łądną stronę, wpakować w nią milion linków płodzonych przez 5 lat katalogowania, a szare masy same będą wysyłać smsy po 2 zł + VAT. Żyć nie umierać. Ale przeważnie firmy są bardziej skomplikowane, gdzieś tam w powietrzu widzą zagadnienia podatkowe, lokalowe, całe human resources, infrastruktury, zaopatrzenia, (...), już nie wspominając o takim "drobnym szczególe" jak sam sprzedawany produkt czy usługa. Mailing jest skuteczną formą komunikacji z klientem, zwłaszcza tym mniej elokwantnym (bez urazy dla nikogo). Zarabia w sposób bardziej odczuwalny, widoczny i kontrolowalny, niż SEO. Jak wyślę jednorazowy dobrze stargetowany mailing do 100.000 osób, to przez tydzień nie mogę się opędzić od klientów przy 3-krotnym zwiększeniu mocy przerobowych, podczas gdy np. zgarnięcie wszystkiego co jest do zgarnięcia w SEO, starcza jedynie na zapełnienie (stałe) 2-krotnych mocy przerobowych.

Odnośnie samego CNeB-u -

Nie lubię drażniącej retoryki Piotra Majewskiego, przemądrzałego tonu i stylu nauczania skutkującego działaniami domorosłych e-marketerów płodzących karykaturalne teksty a'la "ty też możesz śmiać się z bólu wątroby, kolki i wzdęć". Nieco ponad 2 lata temu napisałem tu post krytykujący CNEB, widzę że moje błyskotliwe hasło "Piotrowi gratulujemy frajerów" zostało nawet wykorzystane w pastiszu merytorium.com. Gdybym jednak dziś pisał ten post, bogatszy o 2 lata zawodowych doświadczeń, byłbym o wiele bardziej oszczędny w słowach. Piotr po prostu trafia do innego targetu i nie buntuje się przeciwko temu, że co trzeci człowiek spotkany na ulicy ma trudności z poprawnym złożeniem podpisu. To tylko kwestia grupy docelowej. Co trzeci też ma portfel. Każdy ma prawo z czegoś żyć.

Dlatego - żeby trochę zadośćuczynić Panu Majewskiemu wybryk sprzed 2 lat po którym nie spało mu się zbyt dobrze - Piotrze, przyjmij od swojego wieloletniego antyfana gratulacje za CNeB. Gorąco polecam Twoją książkę /którą wkrótce zakupię/, mam nadzieje że sprzeda się jak najlepiej.

Wiem że tutaj nie odpiszesz, ale mam nadzieję że teraz będzie Ci się spało odrobinę lepiej. ;)

Pozdrawiam, J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności