Skocz do zawartości

Reklama na stronie to działalność gospodarcza


melassa

Rekomendowane odpowiedzi

Karta podatkowa raczej cię nie chwyci ponieważ z definicji obowiązuje ona dla usług dla ludności, a ztego co pamiętam usług informatycznych tam nie ma (musiał byś ustalić w urzędzie skarbowym).

Aplikacje internetowe, systemy wspomagające SEO, programy pod Windows i Linux, info na https://shad.net.pl - dopisz się do Katalogu Firm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TTSEO - mieszkaniec UE - wymeldowanie z PL - tzn brak meldunku nie powoduje iż przestajesz być obywatelem PL nawet jeżeli posiadasz meldunek w UK. Meldunek to nie obywatelstwa.

Więc nawet jeżeli mieszkasz w UK i prowadzisz tam działalność a pozostajesz obywatelem PL - musisz w PL odprowadzać podatek w wysokości różnicy - oczywiście jeżeli w UK zapłacisz większy to w PL nic nie dopłacisza.

Dopłacasz tylko w wypadku gdy tam zapłacisz mniejszy.

Wiem że to chore rozwiązanie - uważam nawet że to jakaś paranoja ale tak właśnie jest.

Badałem temat działalności w UK bowiem tam naprawde jest większa swoboda gospodarcza ale skoro mam prowadzić firmę tam a nadal tutaj płacić podatki to mija się z celem. Poprostu w pewnych momentach szkoda że nie można pierdzielonąć tym coraz cześciej g. wartym obywatelstwem i zostać bez obywatelstwa - pozostając jedynie obywatelem unii i być zależnym od kraju w którym akurat pracujesz.

Bo tak siedzisz w UK - zarabiasz tam - a do PL płacisz podatki na utrzymanie drog, szpitali, urzędników - głupie i nie zrozumiałe ale TTSEO :rolleyes: ja w PL mało rozumiem.

Ps. Choć może coś się zmieniło względem osób na stałe mieszkających w UK - musiałbym znowu podrążyć temat.

(Dz. U. z 1978 r. Nr 7, poz. 20). Umowa ta przewiduje zasadę tzw. odliczenia proporcjonalnego. Oznacza to, iż dochody osiągnięte z działalności gospodarczej związanej z posiadaniem stałej placówki w Wielkiej Brytanii podlegają opodatkowaniu również w Polsce, jednak podatek zapłacony w Wielkiej Brytanii może zostać odliczony od podatku dochodowego od osób fizycznych należnego w Polsce.

Gdyby zmieniło się na lepsze czyli 1 podatek tylko US UK to szybko myślałbym o działalności w UK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawa z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych:

Art. 3. 1. Osoby fizyczne, jeżeli mają miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, podlegają obowiązkowi podatkowemu od całości swoich dochodów (przychodów) bez względu na miejsce położenia źródeł przychodów (nieograniczony obowiązek podatkowy).

1a. Za osobę mającą miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uważa się osobę fizyczną, która:

1) posiada na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej centrum interesów osobistych lub gospodarczych (ośrodek interesów życiowych) lub

2) przebywa na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej dłużej niż 183 dni w roku podatkowym.

2. skreślony

2a. Osoby fizyczne, jeżeli nie mają na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej miejsca zamieszkania, podlegają obowiązkowi podatkowemu tylko od dochodów (przychodów) osiąganych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (ograniczony obowiązek podatkowy).

Więc nie chodzi ani o zameldowanie ani o obywatelsko ale o durny wpis:

posiada na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej centrum interesów osobistych lub gospodarczych.

Z dośiwadczenie wiem, że Polskie urzędnicy mogą dziwne interpretować ustawy:

Pamiętam, że kiedyś moj wniosek o karty stalego pobytu w PL bylo oddane, ponieważ twierdzone "że ośrodek interesów życiowych nadal jest w moim kraju ojczystym" - nieważne, że wtedy już około 8 lat w tym kraju nie mieszkałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jan Kowalski

ul. Wspólna 5

00-000 Warszawa

NIP:

PESEL:

Warszawa dnia.....

Do

Naczelnik

Urzędu Skarbowego w Warszawie

Wniosek o wydanie interpretacji podatkowej

Na podstawie art. 14a ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. -

Ordynacja Podatkowa (Dz.U. z 2005 r. nr 8, poz. 60) zwracam się z wnioskiem

o udzielenie pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu stosowania prawa

podatkowego w mojej sprawie.

Stan faktyczny sprawy:

............................................................................

............................................................................

...............

Pytanie

............................................................................

............................................................................

..............

Stanowisko w sprawie pytającego:

............................................................................

............................................................................

.............

W sprawie opisanej powyżej nie toczy się postępowanie podatkowe,

kontrola podatkowa oraz postępowanie przed sądem administracyjnym.

Z poważaniem:

--------------------------------

Podpis podatnika

Potrzebujesz pomysł na biznes? Zapraszam na największe forum biznesowe w Polsce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogu dziękować, że jestem Białorusinem. Lukaszenka nie wymaga placenia głupich podatków. Bogu dziękować. To się nazywa fart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności