Skocz do zawartości

Dwie domeny i dwa serwery dla tej samej strony


BasiaW

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie napisałam i umieściłam na serwerze stronę dla firmy, która przez kilka lat miała tą samą stronę ( ta sama treść w 100%) na dwóch różnych serwerach, dla dwóch różnych domen. Gdzieś wyczytałam, że strona przez to może dostać filtra lub bana w googlach. Jak dotąd przez kilka lat była wysoko wypozycjonowana pod różnymi frazami w google, yahoo i netsprint. Najważniejsze jest dla mnie google. Już podmieniłam stronę na jednym serwerze. Boję się, że google wkońcu się zorientuje i strona dostanie bana lub wyleci z pozycji gdzieś daleko. Zastanawiam się czy nie zrobić tak: Strona umieszczona tylko na jednym serwerze dla domeny com.pl a dla drugiej zrobić przekierowanie adresu czyli z .pl na com.pl. Doradźcie co mam zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze na obu serwerach jest ta sama tresc ? Jesli tak to grozi Ci duplicate conent to wiaze sie z wyindeksowaniem jednej z domen. Najlpepszym rozwiazaniem jest zrobic przekierowanie 301 z jednej domeny na druga.

Niedrogie wpisy w płatnych, zadbanych, długowiecznych katalogach (hurtem taniej - pisać na PW):

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stronę podmieniłam na jednym serwerze ale zmienił się tylko jej wygląd oraz dodałam kilka nowych podstron, treść jest taka sama na dwóch serwerach.

Zależy mi na wypozycjonowaniu domeny com.pl, która teraz jest i tak wysoko wypozycjonowana pod pewnymi frazami. Niezależy mi na pozycjonowaniu domeny .pl. Czy google sam sobie wybierze, która domena zostanie w indeksie a która spadnie ? Czy jak wykryje duplikate content to czy osłabi to pozycję tej wypozycjonowowanej z .com.pl. W ostateczności zrobię to przekierowanie ale nie wiem co na to mój klient, który chce mieć stronę na dwóch serwerach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności