Skocz do zawartości

Kolumny głośnikowe


Kaviorek

Rekomendowane odpowiedzi

Lolki: ja się nie upieram, tymbardziej że poczytałam podane forum i nawet w FAQ jest zalecane stosowanie subwoofera (w starożytności, czyli w czasach mojej młodości, nie do pomyślenia;)

Cóż, technika idzie do przodu a ja niestety nie zawsze nadążam...

ps. pisałam tylko o subiektywnych odczuciach i, jak widać nie do końca aktualnej, wiedzy z branżowych pism.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. pisałam tylko o subiektywnych odczuciach

W sumie każdy ma swoje odczucia, nie można powiedzieć komuś że jest to źle. Skoro ktoś słucha i mu odpowiada to niech tak zostanie :)

Kaviorek nie wiem czy słuchałeś tych głośników wcześniej np w sklepie bo w domu mogą one cię nie miło zaskoczyc, nawet gdy będzie to twój pierwszy odsłuch. Nie wyciągaj pochopnych opinii ponieważ nowe głośniki muszą się "wygrzać".

Czyli pokatuj te głośniki niskimi częstotliwościami przez jakieś 30godzin oczywiście bez przesterowania wtedy głośniki zaczną grac prawidłowo :pisze:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolumny + amplituner/DVD doszły,

i sprawa wygląda tak, że będę musiał jakiś lepszy/inny amplituner zakupić,

ten co teraz mam to: koda.pl/pl/index.php?katg=1&kat=5∏=33#x i jego największą wadą, dyskwalifikującą go jest to, że nie ma regulacji basów 'z obudowy' (ma tylko dwa stopnie, za pomocą menu ekranowego na TV, ja nie oglądam TV, nie mam nawet TV, jutro sobie zorganizuję aby zobaczyć jak to działa),

teraz w ogóle nie ma niskich tonów, przystawiając ucho do refleksu nie słychać prawie nic, chodzi mi tylko o takie basowe tło, a nie dudnienie w okolicy,

tak więc ten amplituner/DVD zwracam, i szukam czegoś w podobnej cenie 400-700zł, co będzie miało przynajmniej:

- 5.1 (min. 30-50Wat / kanał)

- regulację niskich/wysokich tonów,

chyba włączyć można do tego allegro, bo nic w tej cenie w sklepach nie widziałem :/

czy ktoś mógłby pomóc? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem na allegro właśnie używany SONY STR-DE485E, 615 zł,

www.allegro.pl/item179095287_sony_str_de485e_amplituner_d_digital_sklep_1600_zl.html

tamten już zapakowany, jutro odsyłam (trochę się będą burzyli, ale kij... w ich regulaminie (i o ile pamiętam polskim prawie) jest napisane, że w ciągu 10 dni można go oddać bez podania przyczyny gdy kupujemy przez internet...

jak mi ten teraz nie będzie działał jak chce to szlag mnie trafi i zakończę moją przygodę z audio ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że w ciągu 10 dni można go oddać bez podania przyczyny gdy kupujemy przez internet...

Chyba gdy kupujemy zawsze.

Edit. Odnośnie tego Sony co kupiłeś, mam małe pytanie, jak może mieć 2x 160 Watt (a już nie mówiąc o podłączeniu 5 głośników) skoro pobór mocy to jedyne 155 Watt?? ;)

Wg tego co pisze na aukcji powinien mieć min 300 Watt poboru mocy już nie mówiąc o napędzeniu reszty głośników. Coś się nie zgadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytałem się przed zakupem, bo kolumny mają zalecaną moc 20-90Wat, sprzedawca powiedział, że wszystko będzie OK,

podane jest:

· PRACA STEREO: 2 x 160 WATT MOCY MUZYCZNEJ

· PRACA STEREO: 2 x 80 WATT SINUS (DIN 1 kHz, THD 0,7 %, 8 W)

i ja to rozumiem, że 'moc muzyczna' to jakaś taka ściemka marketingowa? że właściwa 'fizyczna' moc to te dane podane niżej, tj. 2x80Wat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie moc głośników powinna być zbliżona do mocy pobieranej bo nie ma nic za darmo. Ja mam stary sprzęt klasy A który pobiera 500 Watt a na każdy z 4 głośników daje prawdziwe 80 Watt. Moim może mylnym zdaniem moc 160 Watt na głośnik przy całej poborze mocy 155 Watt jest mocno przesadzona.

Np https://www.allegro.pl/item179506991_harman...gwarancja_.html ma moc w trybie stereo 2x 40 Watt a pobór mocy 23O Watt.

Bardziej ufam HK który robi sprzęt audio niż Sony który robi wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności