Skocz do zawartości

Jak by tu zacząć


Trademark

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam założyć własną firmę oferującą szeroko pojęte usługi internetowe, jednak w chwili obecnej - z racji, że aktualnie mój skarbiec nie jest zbyt obszerny, pomyślałem, że najpierw mógłbym zacząć jako osoba prywatna, oferująca usługi na umowne zlecenie. Gdy uzbieram dzięki temu parę groszy, wyrobię już jakąś pozycję na rynku i uda się pozyskać paru klientów, gwarantujących dalszy rozwój działalności, zarejestrowałbym wszystko urzędowo.

Na chwilę obecną, skupiam się jednak na sytuacji, jaka jest teraz - bez działalności. Rozumiem, że potrzebna jest 100% legalność (nawet nie mając działalności) w każdym działaniu (podstawa: oprogramowanie oraz sprawy formalne, podatki, umowy). Powiedzmy, że mam już nazwę firmy, prawie całkowicie ukończony biznesplan działalności - muszę jakoś zacząć bez zarejestrowanego szyldu. Obawiam się jednak, że nieco głupio byłoby wyskoczyć z uruchomieniem strony-portfolio pod nazwą przyszłej firmy - przyszłej nazwy firmy bym już obecnie używał (w celu pewnego 'wyrobienia' się na rynku), jednak co w sytuacji, gdy ktoś by mnie ubiegł i zarejestrował i zastrzegł działalność z używaną przeze mnie nazwą? W zasadzie nie ma żadnych przeszkód, abym jako osoba prywatna działał pod jakąś, "niepodpartą" prawnie nazwą? Na stronie może być np. informacja z oferowanymi przeze mnie usługami? Czy takie działanie, będąc jeszcze prawnie jako osoba prywatna, jest całkowicie legalne? Wtedy można się spodziewać jakiejkolwiek kontroli z urzędów? Jeśli tak, to z jakich urzędów? Na co warto zwrócić uwagę, a czego bezwzględnie nie wolno robić? Pozdrawiam.

;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo pytań i na sporo nie znam odpowiedzi ale ...

Zastanawiam się, czy w twoim przypadku nie lepiej byłoby mieć stronę - portfolio.

Coś na zasadzie freelancer - praca czasowa na zlecenie.

Na pewno nie jest dobrym pomysłem tworzenie stron "firmowych" jeśli nie masz firmy. Przyszły klient klika w "kontakt" a tam tylko email i telefon a więc "Coś nie gra. Pewnie firma krzak".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności