Skocz do zawartości

O języku polskim


mrtn

Rekomendowane odpowiedzi

Planowane :hello:

Chciałaś sprowokować mnie do ciekawej dyskusji? :]

Faux Pas (przyznaj, że sprawdzałaś w słowniku;) to chyba strzeliłam sobie w stopę. A może to była złośliwość względem Ciebie?

ps. Ale fajnie jest robić OT z Moderatorką. Tak bezpiecznie...

[edyta]Sorry Marcin, że Ci posta strąciłam, straszna ze mnie gaduła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

nie chce mi sie z Wami gadać :hello:

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm normalnie mnie zawstydzacie ... ale jak widać wątek taki jest potrzebny.

eee tam, wcale nie :hello:

masz rację Koniec -temat nie do końca potrzebny. A ja straciłem kupę czasu na głupie polemiki.

Kontynuujac myśl zawrtą w głównym wątku, jeżeli ktoś ma styl wypowiedzi nie pasujący do ogólnie przyjętych standardów, to albo rezygnuje z pisania w określonym miejscu, albo tez jego teksty powinny być usuwane. Patrzać z tej perspektywy nie wuażam forum za miejsce do szrzenia językowego purytanizmu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy faktycznie należy zrezygnować całkiem z takich emocjonalnych wypowedzi i bardziej "gładzić teksty"
Wszystko zależy do kogo się zwracamy. W kontakcie osobistym dużo łatwiej dostosować styl własnych wypowiedzi do stylu rozmówcy (o ile chcemy). Na koniec: "jeszcze się taki nie urodził, który by wszystkim dogodził".

To forum lubię czytać, mimo że mało z niego rozumiem :hello:

Antyprzeklinacz.

Nie znam się na pozycjonowaniu, ja tu tylko zużywam transfer i miejsce w sql.

Roman Kluska ujawnia: nadchodzi INFLACYJNY ARMAGEDON!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beerbant, prosimy, no powiedz coś mocejszego. Te kobiety, wiesz, są takie delikatne:)

No żesz urwana nać ;)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Traktujmy innych tak jak sami chcielibyśmy być traktowani.

;)

Moje staruszki po liftingu, darmowe, zgodne z wytycznymi G, responsywne!

Katalog stron firm Zorb -/- Katalog sklepów Świat Zakupów -/- Katalog firm ProBi. PS Nie łatwo się dodać. ;)

A jeśli lubisz technologię, zwłaszcza bezzałogowce, to w wolnej chwili zajrzyj na InfoDron - info.dron.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO swobodny język jest dobry podczas looznych meetingów z kumplami przy piwie bo wiemy na co możemy sobie pozwolić, natomiast forum jest miejscem "publicznym", które odwiedza setki osób. Czytają nas 10 latkowie [którzy biorą przykład ze starszych], 60 latkowie [którzy na takie zwroty będą "ględzić" ;) jak to się dzisiejsza młodzież popsuła] itp. itd.

Tak sobie teraz pomyślałem, że dla Pawki odpowiednik polskiego "bzdura" może oznaczać coś w stylu naszego "o kurw* nie pierd*l" ;)

W życiu jest tyle chamstwa, że dobrze gdyby chociaż na forum ludzie byli dla siebie mili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My, ludzie, jesteśmy istotami emocjonalnymi. Emocje są dla nas ważniejsze niż logika (niektórzy mogą twierdzić inaczej uważając się za super logicznych, ale to na pewno pod wpływem emocji :-)). Tak więc ja uważam, że zawsze, gdy coś mówimy, należy brać pod uwagę, jakie emocje mogą wzbudzić dane słowa. Nawet jeśli intencje były czyste i chodziło o zwykłą dyskusję, to jednak ktoś mógł je źle odczytać. Nie można tej osoby o to obwiniać - to jest naturalne dla naszej psychiki.

Myślę, że w relacjach międzyludzkich i przy nawiązywaniu dobrych kontaktów, nie można sobie pozwolić na operowanie słowami, które mogą być dwuznacznie zrozumianie. Jeśli, oczywiście, chcemy kulturalnie, z klasą dyskutować i dojść do jakichś sensownych wniosków.

Zapraszam na blog o użyteczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności