Skocz do zawartości

szook.tv


Saint

Rekomendowane odpowiedzi

Saint z tego co ja rozmawiałem kupować tani pojemnościowy to bezsens.

I jak rozmawiałem w studiu to pojemnościówka i zamykane drzwi.

Nie jestem radiowcem ale z mojej wiedzy to: przy pojemnościowych to nawet biurko może być szkodliwe albo zbyt dużo mebli.

No i zainwestowałem w to urządzenie które pozwala mocno podreperowac głos - nie jest to jakiś zwykły mikser czy preamp.

https://www.lauda-audio.pl/prod/6328/521.htm

No i powiedz mi do czego taki MIKE za 3 K ? skoro kompresja która jest używana przy przesyle zabija większość jego możliwości.

Mało tego - kompresja mp3 zabije możliwości tego mikrofonu który mam.

U mnie w calości komplet wygląda podobnie do tego.:

https://dane.lauda-audio.pl/prod/6328/tp1.jpg

tak czy tak żeby nie spierac się lepszy gorszy. Kupiłem narazie taki. Jak zaczne spiewać disco polo to pomyśle nad lepszym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

saint 280 a ja dalem 120 - i po co miałem dać 280 ? myślisz że ktoś słuchając radioa w acc+ 48 kbps będzie czuł różnice.

No i powiedz mi skoro wystarczą zamykane drzwi - to jaki jest powód mówienia iż taki mikrofon nadaje się do odpowiedniego pomieszczenia. Przecież każdy sprzedawca powiedziałby mi łykaj Pan. Tym bardziej że kupowałem ten mixero/pream który ma zasilanie na pojemnościówki. Nie kupiłem bo bałem sie efektu złego pomieszczenia.

TTSEO ja naprawde robię z powodu że:

fajnie jest rozmawiać o seo/sem - fajnie jest mówić o tym o czym się pisze lub nie pisze.

Fajnie jest mówić do ludzi którzy nie mówią o w du*e leszcz bo ma tylko shure ide sobie.

A myśle że znajdą się tacy - inaczej pewno nie robiłbym tego.

Kurde słyszałem inne audycje internetowe seo i ich jakość, wydawało mi się iż podszedłem do tematu dużo poważniej i profesjonalniej - ale jak widać nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde słyszałem inne audycje internetowe seo i ich jakość, wydawało mi się iż podszedłem do tematu dużo poważniej i profesjonalniej - ale jak widać nie.

I tu się z Tobą zgodzę.

Z tym mik. to znają szooka jak będzie potrzeba kupi lepszy i tyle, na początek IMHO starczy.

Kurde nie macie o co się spierać ;) ?

Z cyklu "Przysłowia Polskie":
- "We wakacja jak i w wiosnę - Google podskakuje se radośnie."
Mój blog o pozycjonowaniu i nie tylko... Strona firmowa - www.antygen.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szookpl: Gadanie pomiedzy praktyka, a tym co mowia jest zasadnica roznica wiem bo pracowalem w radiu ... i moze nie ucz ojca dzieci robic. Zapros kilka osob zobaczysz jaka jest roznica ;) kiedy sie bawisz tym co ty masz lub jesli masz okazje pobawic sie czym takim o czym ja mowie zobaczysz jaka jest roznica :). Powodem takiego mowienia jest zboczenie zawodowe wszystkich, ktoryz sie zajmuja dzwiekiem. W radiostacji nigdy nie bylo idealnych pomieszczen robilismy audycje momentami przy otwartych oknach - w lato - do tego w nie banalnm miejscu bo zaraz przy pl. trzech krzyzy, a tam jest duzy ruch dodatkowo ciagle ktos wchodzil i wychodzil sciany nigdy nie byly jakos specjalnie wyciszane, a audycje szly w eter i w internet. Wiec ile mitow jest na temat tych mikrofonow, a ile prawdy bedziesz mogl ocenic jak sam ich bedziesz uzywal.

mkane: nie chcesz nie czytaj nikt cie nie zmusza.

Giełda Domen Internetowych - najlepsze domeny w sieci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saint oki nie bede juz sie spierał.

Wiesz lepiej i ok.

Ja powiedziałem swoje na temat mika i tego co mogę zaoferować jakościowo.

Nie pytałem amatorów jak twierdzisz a radiowców którzy mają doświadczenie 20 letnie.

https://www.myszka.org/pub/2006/Marketing_i...wy_13.11.06.mp3

to było nagrywane w profesjonalnym studio.

I jakoś jak bardzo chciało mi sie palić a mówił Tomek to operator nie pozwolił mi nawet klamki nacisnąć.

No ale ok ja naprawde jestem daleki od spierania się.

Robię tak jak umię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saint oki ja koncze rozmowe o mikach ;).

Ale to ty napisałeś:

szookpl: Gadanie pomiedzy praktyka, a tym co mowia jest zasadnica roznica wiem bo pracowalem w radiu ...

wiec wg Ciebie oni gadają i nie mają praktyki i ok. Utne temat bo ja radiowcem nie jestem tylko na zdaniu radiowców się opierałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szookpl: to ty powiedziales nie ja nigdzie nie powiedzialem, ze nie maja praktyki czy sa amatorami wiec nie wmawiaj mi takich rzeczy, a swoje nadinterpretacje pozostaw dla siebie. Po miedzy onanizmem sprzetowym, a praktycznym wykorzystwaniem nie koniecznie w idealnych waronkach jest zasadnicza roznica. Jesli ktos ma szmalec zeby zbudowac sobie studio za kilkaset tys. pln to prosze bardzo, ale niech nie mowi, ze bez wkladania tych kilkuset tys. nie da sie osiagnac zadowalajacego efektu bo producent mowi tak czy siak ... producent mowi tak bo chce sprzedawc takze inne rzeczy, tak samo mowi sprzedawca. Nawet wieloletni praktykant jest juz rutynirzem i tyle bedzie tak gadal podobnie jest ze sprzetem fotograficznym. Ja jestem zdania, ze tylko i wylacznie poznanie przez doswiadczenie i nie mowie tu o poznaniu w ciagu kilku godzin w studiu tylko o ciaglym uzywaniu i wykorzystywaniu sprzetu prze jakis czas tak aby mniej wiecej poznac jego mozliwosci.

Giełda Domen Internetowych - najlepsze domeny w sieci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie mikrofonu pojemnościowego do "pomieszczenia z drzwiczkami" nie ma najmniejszego sensu bo w wtedy, co z kablami, co z kartą, co z programami, co z obróbką, co z pomieszczeniem itp. Byłby to zwykły przerost formy nad treścią. Tak samo, po co robić podcast jak można kupić pasmo w krajowej radzie i nadawać 24h przez satelitę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szookpl: pieprzysz glupoty w tym momencie ... przinaczasz na swoje to co ja powiedzialem i twierdzisz, ze tak powiedzialem, a tak wcale nie bylo.

loki: takze nie powiedzialem nigdzie tak jak przytoczyles w cytacie wiec jak masz cos cytowac to przynajmniej zrob to dokladnie.

Giełda Domen Internetowych - najlepsze domeny w sieci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szookpl: pieprzysz glupoty w tym momencie ...

Saint, tyle niezdrowych emocji z powodu durnego mikrofonu ;-) Istotne jest kto, na jaki temat, w jaki sposób i do kogo przemówi, a to się dopiero okaże, więc odpuść Szookowi i pozwól mu spokojnie budować medialne imperium.

Mariusz - korzystam z okazji - co z wyszukiwarką ? W serpach jakby jej ubyło. Porzucasz temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności