Skocz do zawartości

Jak zwiększyć PR strony


BasiaW

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

"PageRank relies on the uniquely democratic nature of the web by using its vast link structure as an indicator of an individual page's value. In essence, Google interprets a link from page A to page B as a vote, by page A, for page B. But, Google looks at more than the sheer volume of votes, or links a page receives; it also analyzes the page that casts the vote. Votes cast by pages that are themselves "important" weigh more heavily and help to make other pages "important"."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

neeon - nie oburzaj się skoro tak ostro zanegowałeś fakt, że na PR mają wpływ nie tylko linki to powiedz co jeszcze ? ma wpływ na PR?

czasem trzeba podgrzać atmosferę :) , moim zdaniem linki to nie wszystko ... i basta - nie twierdze że mam racje , ale kto wie .. wytłumacz mi np. jak to jest że strona z gówniarki PR0 - linki jeden dwa tylko indeksujące , ma PR2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasem trzeba podgrzać atmosferę :) , moim zdaniem linki to nie wszystko ... i basta - nie twierdze że mam racje , ale kto wie .. wytłumacz mi np. jak to jest że strona z gówniarki PR0 - linki jeden dwa tylko indeksujące , ma PR2

po pierwsze nie wymyślaj jeżeli myślisz że coś jescze wpływa to powiedz co?

Po drugie skąd możesz wiedzieć, że sa tylko 1 czy 2 linki ?

no i dopisek "tylko indeksujące" - dla PR link to link bez sesnu stwierdzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli powoli dochodzimy so sedna sprawy .. nie wszystko jest tak oczywiste jak by sie wydawało ?

- jeśli z PR jest taka prosta sprawa .. i wszystkie karty są odkryte to czemu nie ma jeszcze rzetelnego programu wyliczającego przyszły PR .. jak to takie proste jest

- nie wymyślam to jest moja teza ;) .. i czekam kto ja obali a kto poprze ...

- mrtn popatrz jak z prostego tematu zrobiła się porządna rzeczowa debata :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma rzetelnego, bo wymaga to sporej infrastruktury obliczeniowej. Nie da się bowiem łatwo policzyć dla jednej strony, bo ona jest zależna od wielu innych itd.

Ponieważ algorytm jest rekurencyjny w danej chwili widać jedynie pewien zrzut sytuacji. To, że linki z PR0 mogą dać PR2 nie jest dziwne. Uproszczony przykład:

Stan początkowy:

A = PR1, B = PR1, C = PR1. A link -> C, B link -> C,

Krok 1.

A i B - brak linków => PR0, C dwa linki PR1 => PR2

Eksport PR i jest omawiana sytuacja. Wiem, że wartości są logarytmiczne, więc przeliczanie nie jest proste.

Myślenie nie boli, nawet w wakacje.

Zapraszamy na studia podyplomowe pt. Nowoczesne sieci i usługi telekomunikacyjne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- jeśli z PR jest taka prosta sprawa .. i wszystkie karty są odkryte to czemu nie ma jeszcze rzetelnego programu wyliczającego przyszły PR .. jak to takie proste jest

No to już ładne bzdury piszesz ;) żeby obliczyć "przyszły PR" posługując się alogrytemem Googla, trzeba mieć jego bazę i moc obliczeniową! A nie skrypcik w PHP na koncie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności