Skocz do zawartości

Darmowa akcja: Parowanie twórców z korektorami (zgłoszenia do końca sierpnia)


Lexy

Rekomendowane odpowiedzi

Udostępniam (za zgodą administratora prywatnej grupy na FB) informację o akcji "Parowanie twórców z korektorami", z której może skorzystać praktycznie każdy właściciel strony WWW, autor e-booka czy też prelegent, chcący poprawić jakość przekazu swojej prezentacji na konferencji bądź szkoleniu. Zgłoszenia do akcji są przyjmowane do końca sierpnia br. 

 

 
Cytat

 

Rusza akcja: PAROWANIE TWÓRCÓW Z KOREKTORAMI
Kim są korektorzy? ➡ To uczestnicy VI edycji Akademii korekty tekstu, kursu online przygotowującego do zawodu korektora.
Kim są twórcy? ➡ To możesz być Ty! Jeśli tworzysz teksty (opowiadania, powieści, komiksy, artykuły blogowe, kursy) – ta akcja jest dla Ciebie!
 
NA CZYM TO POLEGA?
1. Wypełniasz krótki formularz zgłoszeniowy: https://bit.ly/akt6-ankieta-tworcy
2. Dobieramy Cię w parę z korektorem/korektorką, biorąc pod uwagę tematykę Twoich tekstów.
3. Kontaktujemy Was ze sobą – i możecie zacząć działać!
 
TO AKCJA TYPU WIN-WIN
Dla autorów – darmowa korekta. Szansa, żeby poznać pracę korektora od kuchni i sprawdzić, jak teksty zyskują po oddaniu ich w ręce specjalisty od języka.
Dla korektorów – okazja do zdobycia doświadczenia. Korektorzy i korektorki biorący udział w akcji wciąż uczą się zawodu, ale dołożą wszelkich starań i wykorzystają całą zdobytą wiedzę, żeby odpowiednio zaopiekować się Twoim tekstem.
Opinie autorów, którzy brali udział w poprzednich edycjach, znajdziesz tutaj: https://bit.ly/opinie-autorow
???
Na zgłoszenia czekamy DO KOŃCA SIERPNIA, ale nie zwlekaj z wypełnieniem ankiety, bo kolejna taka szansa powtórzy się dopiero za rok!

 

 
 
Kilka słów ode mnie:
Brałam kiedyś udział w tej akcji jako twórca i zostałam wtedy sparowana z dwoma korektorami. Sądziłam, że poprawią głównie największe błędy, w tym interpunkcję oraz częściowo styl. Byłam pozytywnie zaskoczona tym, jak wnikliwie jeden z dobranych korektorów przeanalizował mój tekst i jakie niedociągnięcia w nim wyłapał. 
 
Nieco później nawiązałam odpłatną współpracę z korektorką poleconą przez znajomą. To była akurat osoba z wieloletnim doświadczeniem w redakcji i korekcie. Ciężko jest mi przekazać Wam, jak bardzo byłam zadowolona i wręcz zachwycona tym, jak mocno podrasowała jeden z moich e-booków. Z jednej strony poprawek było od groma i ciut-ciut, z drugiej strony - zamiast się załamywać tym, jak źle piszę ;) starałam się nie popełniać więcej tych samych błędów. Współpracowałam również z Łukaszem Mackiewiczem - autorem książki "497 błędów" i napiszę tylko jedno - WOW!
 
W tym roku sama zapisałam się na 3-miesięczną Akademię Korekty Tekstu (AKT). W życiu bym nie powiedziała, że do przyswojenia może być tak ogromna liczba zasad poprawnej polszczyzny. Mimo moich ambicji i zaangażowania, w tym próby połączenia nauki z innymi obowiązkami, nie udało mi się oddać egzaminu (mega obszerny i trudny!) w pierwszym terminie, a w akcji parowania wezmą udział tylko te osoby, które odesłały egzamin do 15 sierpnia. A to oznacza, że po drugiej stronie macie najwytrwalsze osoby, które - mimo iż są początkujące - przyswoiły mnóstwo zasad albo/i mają po prostu do tego smykałkę.
 
Akcja parowania to takie bezpłatne praktyki, w ramach których uczestnicy AKT zaopiekują się Waszymi tekstami i to dość obszernymi (nie wiem, jak teraz, ale dawniej to było do 40 tys. znaków ze spacjami). Z drugiej strony samo odesłanie poprawionych tekstów do twórcy nie będzie dla korektorów tak dużą korzyścią, jak możliwość otrzymania od Was jakiegokolwiek feedbacku (nawet tylko tego prywatnego, bez możliwości umieszczenia opinii w swoim portfolio), referencji czy też wskazania ich imienia i nazwiska na landingu bądź w samym e-booku. Nie jest to oczywiście wymagane, ale mile widziane, aby korektorzy dostali od Was informację zwrotną i wiedzieli, co zrobili dobrze, a nad czym powinni popracować. 
 
Gorąco zapraszam Was do skorzystania z akcji i wypełnienia ankiety: https://bit.ly/akt6-ankieta-tworcy
Nieco więcej informacji na temat współpracy z korektorami zamieściłam we wpisie: https://www.lexy.com.pl/blog/wspolpraca-na-linii-korektor-agencja-seo.html
Najlepiej jest przekonać się na własnej skórze (na własnym tekście ;) ), jak wiele potrafią zdziałać korektorzy. Ze swojej strony doradzę zaznaczenie w ankiecie opcji parowania z kilkoma osobami, aby mieć porównanie. 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności